Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy megvehessem?

Figyelt kérdés

Én már régóta Sims-ezek, játszodtam az 1-es, 2-es, 3-as verziójával is. Mióta megjelent a 4-es, azóta nézegetem mások videóit róla, meg próbálom mindenhonnan letölteni stb.

Kb. 1-2 hónapja könyörgök apumnak, hogy a saját zsebpénzemből megvehessem, de ő mindig azt mondja, hogy "várj 2 hónapot és ingyen le tudod szedni."

Nem vagyok türelmetlen, tényleg tudnék várni 2 hónapot, viszont én eredeti játékkal még sosem játszodtam.

Én nagyon, de nagyon szeretném ezt a játékot. Mióta elmondtam a szüleimnek, hogy akarom, azóta 0,66-ot javítottam az iskolás átlagomon, többet dolgozok itthon, segítek a házimunkába, viszont őket nem tudom ezzel meggyőzni. Általában engedik, hogy a saját megtakarításomat elköltsem könyvekre, meg fejlesztő dolgokra (pl. a sportolásomhoz kellő kellékek, sakk, sudoku, skandi-k, stb.).

Én úgy érzem, hogy az angol tudásomat is fejlesztené, ha megvenném ezt a játékot.

Szerintetek hogy vegyem rá a szüleimet, hogy megvehessem? (a pénzemből kitelik, mert sokszor pincérkedtem és abból jött nekem is valamennyi).


2015. júl. 8. 10:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
29%

Szoval edesapad arra biztat hogy lopd el.


Gratulalok a szuleidnek.

2015. júl. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%
Elmész, megveszed. Ennyi. Ha már pincérkedtél, legalább 16-17 éves vagy, nehogy már a saját pénzed elköltéséhez engedély kelljen. (Bár tényleg hülyeség erre kiadni a pénzt, mikor ingyen is meglehetne, de ez már nem az én dolgom.)
2015. júl. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

1-es: ő ilyenre sajnálja a pénzt, és ezért mondta. Szóval ő inkább azokra a dolgokra enged pénzt, ami fejleszt.

Ezért szoktak csodálkozni az osztálytársaim, hogy miért vannak ilyen jó minőségű, drága festékeim (olajfesték, tempera stb.), meg ilyenekre szánja a pénzt.

2-es: A közeli boltokba nem kapható, ezért interneten kéne megrendeljem, oda meg a felügyelete szükséges, hisz 18 éven aluliakat nem szolgálnak ki, és regisztrálni se tudok (nem szeretek hamis dátumot megadni).

Sajnos csak 14 éves vagyok. Azért pincérkedhettem ilyen korba, mert az étterem tulajdonosa rokonom. Lehet attól tartanak, hogy nem tudok majd bánni a pénzel, s ezért nem akarják, hogy megvegyem. (általában jól üzletelek, mert megtanítottak rá a tesóim párjai.)

2015. júl. 8. 10:30
 4/28 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem apukádnak igaza van. Várj, még egy kicsit, később tényleg ingyen le tudod majd tölteni. És kedves 1, ez nem számít lopásnak.
2015. júl. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%

Megveszed, és kész. A te pénzeden.


Egyébként meg írni tanulj meg magyarul először, és lehet, akkor engedékenyebbek lesznek.

2015. júl. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
33%
"Kedves" négyes: de, lopásnak számít.
2015. júl. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%
azért előtte olvass el pár kritikát mielőtt pénzt dobsz ki a Sims 4-re, az széria első 3 része tényleg jól sikerült, de a 4. résznél vannak érdekes dolgok
2015. júl. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy ez is lopásnak számít, pontosabban kalózkodásnak.

5-ös: Nekem nincs automatikus hibajavítom, ezért nyilván helytelenebbül írok, mint az, akinek mindent aláhúz pirossal a gép. És szerintem 14 évesen még szinte senki nem ír teljesen helyesen. Sőt, az osztályba a többiekhez képest elég jó a helyesírásom, és ha nekik se vészes ebbe a korosztályba, akkor én nem értem miért lennék kivétel.

7-es: Köszönöm a tanácsot! Már olvastam róla dolgokat, de nekem csak egyre jobban tetszik, amit írnak.

2015. júl. 8. 10:39
 9/28 anonim ***** válasza:
42%

"És kedves 1, ez nem számít lopásnak."

Dehogynem. Semmivel nem másabb, mintha a boltból leemelnél valamit. Gyönyörű, hogy még bíztatjátok is rá, pedig végre valaki becsületes akarna lenni.

2015. júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
48%

Játszottam, helyesen, ott nincs d.

Egyébként be lehet állítani, hogy aláhúzza a hibákat.

14 évesen nekem olyan volt a helyesírásom, mint most. Nem nagy elvárás az, hogy 14 éves korodra normálisan tudj írni.


Egyébként meg ugyan úgy lopásnak számít. Ugyan olyan, mintha bemennél egy boltba és ellopnál egy újságot, könyvet, csomag tésztát vagy bármit, csak valamiért a torrentezés sokkal elfogadottabb dolog.


A saját pénzed felől meg miért a szüleid rendelkeznek? Te kaptad, arra költöd, amire szeretnéd. Ha te a Sims 4. részét akarod megvenni, akkor vedd meg azt.

Bár ha a kiegészítőket is szeretnéd, arra készülj fel, mert elég pofátlan lehúzás az, amit a Sims-szériával művelnek.

2015. júl. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!