Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek anyám normális?

Szerintetek anyám normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves lány vagyok, az öcsém 11. Történetünk elég hosszú,de igyekszem nagy vonalakban összefoglalni a lényegeket. Anyukánk az utóbbi időben teljesen hülyére vesz bennünket. Úgy érzem mostmár teljesen át billent a mérleg,lassan nekünk kellene nevelnünk őt,mintsem fordítva. Kezdjük ott,hogy teljesen nyilvánvalóan csalja apukánk. Ráadásul nem is egy emberrel, az öcsém többször is látta,amikor több férfinek is írta,hogy "mindjárt megyek,szeretlek",ráadásul olyan férfiak ezek akik a család ismerősei,ismernek bennünket és apunkat is. Engem annyira nem érdekel,hogy mit csinál,ezek után ne mondjam,hogy mivé vállt a szemembe,de legalább úgy csinálná,hogy a tesóm ne lássa,ő ezt még nem nagyon érti. Apummal elég rossz a viszonyuk,de ez főként anyámnak köszönhető.Sohasem főz,egész nap a telefonját és a laptopját nyomja és dumálgat a pasijaival. Én nem sokat vagyok itthon,másik városban tanulok,megfőzök és kimosom a ruháim magamnak,de az öcsémnek még szüksége lenne arra,hogy ha éhesen hazaér a suliból,akkor főtt étel várja és ne 3 napos kenyér + 1 hetes szalámi. Azt is kezdjük észrevenni,hogy anya féltékeny ránk azért,mert mi nagyon szeretjük apát. Tavaly év elején megpályáztam az ösztöndíjat és sikeresen meg is kaptam,ezt apa nagyon boldogan mesélte anyámnak. Anyám válasza ez volt: "Na.. Tán nyert ez a lány a lottón vagy mi?". Közben meg hosszú és kemény tanulás eredménye volt ez.. Úgy viselkedik mint egy gyerek,követelőzik,mindent abban a percben akar. Nem nagyon ért a technikához,de hetente (nem vicc!) váltogatja a mobilját,mindig a legislegújabbra,miközben kezelni sem tudja. De ha az öcsém szeretne magának egy új labdát,azt nem veszi meg neki,mert "felesleges". Velem állítatja be minden héten az új mobilján a facebook-ot és a messenger-t, AZÉRT HOGY BÍRJON A SZERETŐIVEL BESZÉLNI. Pár napja megint új mobilja lett,de én pont aznap szakítottam a barátommal. A szobámban sírtam,amikor bekopogott és én sírva mondtam neki,hogy "igen?".. rám nézett és elkezdett rám ordítani,hogy "na ez se (azaz én),se bírja megcsinálni a telefonom,hát nem igaz,hogy neked minden fontosabb,mint én" és had ne folytassam..

Engem nem érdekel,úgysem sokat vagyok itthon,csak a kistesóm sajnálom,mert sokszor mondja nekem,hogy anya miért nem főz,miért ír ilyeneket más férfiaknak és természetesen apum,aki mindent megvesz neki,közben meg anyám hülyét csinál belőle..

Nektek mi a véleményetek róla? Köszönöm,hogy elolvastátok!



2015. júl. 12. 13:32
 1/7 anonim válasza:
100%
Ebben a történetben Édesapád a kulcs! Azt írtad, nagyon szeretitek Őt! Nos én azt tanácsolom Neked, hogy vagy leülsz és elmondod Édesanyádnak,hogy nem vagy már gyerek, látod mi folyik itt és körülötte vagy beszélsz Apukáddal, elmondasz neki mindent válljanak el, a bíróság neki ígérhet titeket ha ezeket elmondjátok, hogy nem főz se semmi, teljesen alkalmatlan egy 11 éves gyerek eltartására! Ha kell beszélj a nagyszülőkkel is de legelőször Anyukáddal!Remélem tudtam segíteni!
2015. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Apukádnak nem mondod el, hogy megcsalja?
2015. júl. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, igazából nem merek erről anyummal beszélni,régebben megemlítettem neki,hogy főzzön már kicsit többet meg,hogy a városból páran "azt hiszik",hogy csalja apum,erre kiakadt,olyanokat mondott,hogy akkor ő öngyilkos lesz,stb.. Egyszer túl sok nyugtatót vett be,simán meg is hallhatott volna,akkor is a kistesóm talált rá,nem is tudott magáról..

Egyszerűen ezért nem tudom elviselni,mert tönkreteszi az öcsém,és ezt észre sem veszi...

2015. júl. 12. 13:53
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem merem elmondani neki sem,pontosan azért,amit az előző válaszomban leírtam.. Köszi a te válaszod is!
2015. júl. 12. 13:53
 5/7 anonim válasza:

Első vagyok!

Mást sajnos nem tudsz tenni a beszéden kívül. Anyukád elég szánalmas már ne haragudj, hogy az ő saját hibája miatt amit ő okozott ráadásul nem egyszeri félrelépésröl beszélünk, öngyilkos akar lenni. Ez nevetséges. Édesapádnak joga van tudni erről!!! Nem kell tudnia anyukádnak, hogy te mondtad el. Rá kell vezetni. Akkor lesz változás ha ez kiderül, onnantol Neked már nem kell tenned semmit.

2015. júl. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elozohoz: " Anyukád szanalmas mar ne haragudj....." Hallod ez mar tobb mint szanalmassag.. En mar egyszer apukád helyében levágtam volna neki egypár pofont.
2015. dec. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyukadat rakjatok ki szepen otthonrol potyogni a telefonjait. Pofatlan onzo narcisztiius egyen
2022. aug. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!