Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális hogy...

Szerintetek normális hogy anyám nem engedi?

Figyelt kérdés

Ma délután leakartam menni a mellettünk lévő utcában elhelyezkedő kis zöld, füves platzra de anyám nem ért rá hogy "felügyeljen". Én mondtam h már nem vagyok 5 éves tudok magamra vigyázni és itt (Németországban) amúgy sem olyanok az emberek (mellesleg az utca fele egyszer se kell átmenni úttesten). De nem engedett el egyedül...Osztálytársaim már egyedül mennek pedig kirándulni az erdőbe 2-3 kilóméteren át...Szerintetek normális h nem engedett el?

12L



2015. ápr. 7. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Igen, normális.
2015. ápr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Egyedül mit akartál csinálni a placcon? Az osztálytársaid sem egyedül kirándulgatnak az erdőben.
2015. ápr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Igen normális. Mit akartál egyedül csinálni? Erős a gyanúm, hogy az osztálytársaid inkább hazudnak arról az egyedül kirándulásról az erdőben... :-)
2015. ápr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nem teljesen normális. Persze, érthető, hogy félt egyedül kószálni az utcán, de szerintem ez egy kicsit túlzás...12 évesen már tudsz magadra kellően vigyázni, át tudsz menni akár az úttesten is ha kell és olyan alapvető dolgokkal is tisztában vagy mint például, hogy nem állsz szóba idegenekkel. Nyilván meg is támadhat valaki, megverhet vagy akármi, de iskolában sem tud melletted lenni és ott is történhet ilyesmi vagy hazafelé, ha egyedül mész és ha van is veled valaki, teszem azt anyukád ő sem feltétlenül tud megvédeni téged és magát akármitől...szóval én személy szerint ezt kicsit túlzásnak érzem.
2015. ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
12 évesen nem hinném, hogy normális. Az már bőven 6-7.-es, ilyenkor már simán mennek suliba egyedül. Vagy van, aki még a 6-7.-es gyereket kísérgeti, meg leviszi a játszótérre?
2015. ápr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

12 évesen én a fél világot bebringáztam a barátaimmal. A nagynéném (anya nővére) a várs másik felén lakott, simán lemehettem.


Az állomásra is kisétáltam 7-8 évesen anya elé, mikor jött a munkából, és 26 vagyok, semmi bajom.


Anyád kicsit túlzásba viszi a "gondoskodást", vagy mi ez.

2015. ápr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Neuhauser László ***** válasza:
72%

Én már 6-7 évesen egyedül jártam mindenfelé

12 évesen meg már naponta buszoztam szintén egyedül :)

2015. ápr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

2.osztályos korom óta jarhattam egyedül iskolába, ami negyed órára volt.

3-4.esen már elmehettem egyedül a jatszora meg közelebbi baratnoimhez is,csak suli után egyből haza kellett telefonalnom, igen,emiatt kaptam egy gagyi telefont,és szóltam, hogy indulok haza,vagy maradnék a jatszon kicsit es majd megyek.

Mikor felsos lettem,már messzebb baratnoimhez is mehettem,na meg akarhova, ahova oda találtam, vagy időben haza kellett mennem,vagy sötétben értem jöttek kocsival a baratnomhoz, mert pl télen már 4-5kor sötét van.

Anyud nagyon is tuloz, de majd pár év múlva csodálkozik, hogy miért csüng ennyire rajtam ez a tini, miért nem elég önálló?

2015. ápr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
Nem normális. Gyerek vagy még, de már nem kisgyerek, bátran elengedhetne.
2015. ápr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Ti hol éltek? Elsős koromban, azaz 6 évesen már egyedül buszoztam suliba. Hol normális, hogy egy 12 évest ennyire nem engednek sehova?
2015. ápr. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!