Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy a nővérem...

Miért van az, hogy a nővérem mindent megkap még úgy is, hogy egy lúzer, velem meg csak kiabálnak itthon? Bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

A nagyiék miatt bedugták egy erősnek mondható középiskolába a testvéremet. De nem tanult, mert mégis minek, ha az egyetemet is fizetik neki anyáék... Annyira rossz lett neki az érettségije, hogy még fizetős szakra sem vették fel, nem érte el azt a minimumot, mert semmi többletpontja nem volt, egyik érettségije sem volt 80% felett... Apa akkor már nagyon haragudott rá, mert azért értelmiségi család vagyunk és a minimum az lett volna, hogy legalább egy egyetemet elvégez. De ő 4 évig csak bulizott. Apa mondta, hogy hát akkor valamit találjanak ki anyával, ha már így összehozták ezt, mert anya mindig védte a tesómat. 3 és fél évig azzal, hogy majd az érettségije kitűnő lesz, meg majd ő fizeti a továbbtanulását, apának ez semmit nem fog jelenteni. Az érettségi után pedig még apát és az ő szüleit támadta anya, hogy a testvéremen nagy volt a nyomás és azért nem lett jó neki egyik érettségije sem. A terve az volt, hogy elmegy külföldre nyelvet tanulni, majd idén újra érettségizik... Aha, júliusban bejelentette, hogy terhes és a barátja is dobta (Őt felvették az egyetemre, ahogy minden ismerősét is). Így maradt itthon, plusz még egy kisbabát is kaptunk.

És anya még most is úgy viselkedik vele, mint egy kishercegnővel. Bármit kiejt a száján, azonnal megkapja. Anyát bébiszitternek használja, sőt, még rám vannak kiakadva, hogy én nem vigyázok a babára, meg nem segítek a testvéremnek.

Pl. ugye most van a Sound és én a mai nap már nem voltam ott, mert holnap hajnalban elutazom. Kértem anyát, hogy hozzon már vissza Pestre, mert akivel jöttem volna, mégis maradt az utolsó napra, nekem pedig csak nemrég lett jogosítványom, nem akartam/mertem volna visszavezetni egyedül. Erre kikelt magából, hogy ő nem a szolgám és csak azért is marad még 1-2 napot... A tesómnak bezzeg azonnal ugrott, mikor mondta, hogy ő megy a Soundra és anya is utazzon már velük, hogy a gyerekére vigyázzon esténként, meg délelőttönként, hogy kipihenhesse magát...


Mindenért piszkálnak, ha ketten összefognak, az a legrosszabb. Ráadásul ha szólni merek, hogy a tesóm tegyen már rendet maga után a konyhában, vagy dobja már ki a koszos pelenkákat, ne összevissza legyenek a házban, akkor még én vagyok leszúrva, hogy "nekem is van kezem".


Annyira kivagyok már borulva ettől, hogy ha itthon vagyok, legszívesebben csak sírnék. Ezért van az, hogy a 24 órából kb. 8-9 órát töltök itt és próbálok minél kevesebbet velük lenni. De ha 5 percre megyek le a konyhába, már akkor is belém kötnek.


Apával és mind a 4 nagyszülőnkkel már teljesen megromlott a kapcsolata a testvéremnek, Karácsonykor pl. apáékhoz már nem is jött, utoljára novemberben beszéltek egymással.


2015. júl. 12. 20:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, en 17 eves vagyok.
2015. júl. 12. 20:45
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyaltalan nem benned van a hiba , amit csinálnak az nem normális


Esteleg próbáld meg, hoy pl nem szólsz a pelenkaert ( mar persze, ha nem a te szobádban van, hanem olyan helyem ahol annyira nagyon nem gaz, ha ott marad) , hanem csak ott hagyod, majd a nővéred csak eldobja maga utan valamikor

Vagy ha nincsenek esetleg otthon anyukaddal akkor rakj a nővéred ágyára/szobájába egy koszos pelenkát

Akkor csak rájön, hogy jé, létezik kuka es ki kene dobni


Ha pedig szólnak, hogy pl te voltál utoljára abban a helyiségben, ahol a pelenka van es miert nem dobtad ki, akkor te is mond meg, hogy ja, bocs nem lattam es neked is van kezed...


Baratnoid/barátod nincs esetleg? :)


( ha gondolod priviben is írhatsz :) )

2015. júl. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nagyon meg fogja ezt még szívni a tesód! Sőt, már most megszívta. Egy baba nagyon nagy teher tud lenni. Ne hagyd magad, hogy rádsózzák azt a terhet, betegedjen csak bele anyukád meg a tesóód, végül is ők hozták össze. Amúgy én is nem is egy embert ismerek, akiket így elkényeztettek. Az egyik 30 évesen még mindig otthon ül, álomvilágban él, se kutyája, se macskája, mindenki elhagyta, egy elesett szerencsétlen lett. A másik meg 50 évesen járt így. Nem kap munkát a bunkó stílusa miatt, se barátai, senkije nincs. Ráadásul ezek az emberek észre se veszik magukat, mert mindig őket fényezték, ezért meg se fordul a fejükben, hogy ők lehetnek a hibásak. Ne hagyd hogy zsaroljanak.
2015. júl. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fateroddal együtt húzzatok el jó messzire. Lakást eladni, értékét felezni, oszt éljen mindenki boldogan, vagy ahogy akar.
2015. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nehéz eldönteni, hogy a tesód azért életképtelen csecsemő, mert így bánnak vele, vagy azért bánnak így vele, mert életképtelen csecsemő. mindenesetre még 1 év, mész egyetemre és ritkábban kell otthon lenned :) kitartás!
2015. júl. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyetemre kerülsz,én a helyedben csak apummal találkoznék külön és kész.Akkor már végképp nem vagy köteles a tesód meg anyud baromságait elviselni,egyék meg ketten,amit főztek.
2015. júl. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!