Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek alkoholista szülője...

Akinek alkoholista szülője van/volt és nem ismerte be, milyen hazugságokkal állt elő?

Figyelt kérdés

Nekem apám alkoholista, és mindig a boltba ment, napi 4-5x, elvileg nekünk vett ennivalót,csak a hűtő mindig üres volt, de ha ezt szóvá tettük,ordibált,hogy minek ettünk meg mindent, azért nincs, ő hozott.

Naponta elvileg 5-6 ezret költött ennivalóra, úgy,hogy volt kenyér,tej,sonka/párizsi, és semmi főtt étel, vagy más egyéb, kivétel ha kaptunk.

A fennmaradó összeg számlára ment, de gyakran kikapcsoltak egy-egy szolgáltatást.


Ha bárki számon kérte, sarokba szorította, keresztkérdéseket tett fel, azt elküldte a francba, káromkodott, és panaszkodott,hogy ő szegény, nem tud mit csinálni, nem ő tehet róla, ilyen világot élünk, de a lényeg,hogy ő soha, és ő maximum egy pohár sört gurít le, de semmi többet, azt is csak néha, ja és az járt neki mert ő a kenyérkereső.


Nem önsajnáló kérdés, nem azt szeretném,hogy erre reagáljatok,habnem hasonló,saját történetek érdekelnének.


2015. júl. 17. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nálunk az volt, hogy apám reggel elment "dolgozni" este haza jött, de fizetést egyszer sem mutatott fel.
2015. júl. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholista, drogos anyám 3 éves koromban lement a boltba reggeliért. 17 éve történt, de még mindig nem ért haza. :)
2015. júl. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyenek. De minden szenvedély beteg ilyen. A dohányos is, a gyógyszer függő is. Gondolom a kábítószeres is. Mindent úgy állítanak be, a saját értéke szerint. Nekem is volt a családba, letagadja, hazugságot -hazugságra . Szörnyű. Volt női alkesz is. Az orvos javasolta neki mikor a májával a mentő bevitte , hogy abba kellene hagyni, de ő annak is letagadta azt is hogy egyáltalán iszik. Azt hitte az orvosnak is hazudhat. Alig élte túl az ötven évet. Férfi az meg nem is egy volt. Azok is hatvan előtt elballagtak. Volt ! egy kollégám az is csak egy sör meg egy felest ivott ! De ezt naponta több kocsmába is. Mondani meg hiába mondja neki valaki , ok az van rá hogy igyon. De ugyan ez a masszív dohányos is. Itt a gyakorin is lehet olvasni. A gyógyszer függőség se jobb egy cseppet sem. Azokat még az orvos is, a környezet is megérti, védi. Egy kis fejfájás, egy kis migrén, egy kis "nátha". Mindenre kapkodja be a gyógyszert . Az is ugyan olyan pusztítást tud végezni mint az alkohol, dohány vagy a kábszer.
2015. júl. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az anyám volt alkoholista. Ő ennél cifrábbakat talált ki.

Pl: egy télen reggel a nővéremmel mentünk volna suliba de se kabát, se csizma nem volt. Este még megvolt, reggelre meg köddé vált. Apám éjszakás volt, és csak az anyám volt otthon.(én 13 a nővérem 14 éves volt) Nővérem éber alvóként megkérdezte anyut, hogy éjszaka mégis hova vitte a csizmánkat, kabátunkat, mert hallotta a bejárati ajtó használatát. Anyám elkezdett ordibálni, hogy a nővérem idióta, ő ki sem mozdult a lakásból, és biztos mi dobtuk ki a 10-dik emeleti szobánk ablakából a cuccokat, hogy ne kelljen suliba mennünk. Annyira belelovalta magát ebbe, hogy fel is hívta a sulit, hogy mi egy idióták vagyunk, mert így akarunk lógni. Nővérem azon a napon amikor mínusz fokok voltak, tornacipőben és kardigánban ment a suliba. 2 nappal később anyám egyik ivócimborájának a gyerekén láttam viszont a kabátomat. Anyám is ott van, én bepörögtem, és elkezdtem kiabálni, hogy ezek szerint eladta piára a ruhánkat? De megint én vagyok az idióta, mert miért gondolom, hogy csak nekem lehet olyan kék kabátom. Erre én lerángattam a csajról a kabátot, és megmutattam, hogy azért gondolom, hogy az enyém, mert a kabát gallérjára kívülre rávarrta a a nővérem a nevemet. A teljes nevemet vezeték+ keresztnév.

Amikor 15 éves voltam akkor volt anyám legnagyobb húzása. Egy reggel nővérem éppen indult volna a boltba, hogy reggelit vegyen (nyári szünet, apu dolgozik, adja a pénzt, mi gondoskodunk magunkról) anyám addig nyaggatja a nővéremet míg enged neki, és odaadja a pénzt, hogy akkor a listán leírt ételeket vegye meg. reggeli-ebéd-vacsora. Pontosan kiszámolja az összeget és csak annyit ad amennyibe a kaja kerül. Anyám mielőtt elindul tesz egy megjegyzést, hogy fél óra múlva mire visszatér a kenyérrel meg a többivel addigra ágyazzunk be, és öltözzünk fel. 3 év múlva jött vissza. 18 éves voltam amikor csengettek. Ajtót nyitok, és anyám jött haza. Én csak annyit kérdeztem: A kenyér hol van?

Akkora pofont kaptam, hogy tényleg a fal adta a másikat. Mert, hogy mit képzelek én, hogy én viccet csinálok belőle...

Ez volt az utolsó eset, hogy megütött. Akkor megmondtam neki. Soha többé nem emelhet kezet rám. Nővérem pár hónappal később elmenekült otthonról, inkább elment albérletbe. Én maradtam apuval még 1 évig de egyre nehezebb volt, mert hiába kértem aput dobja ki (a lakás apué volt) nem tette meg. Még ennyi év, ennyi kínlódás után is ragaszkodott az anyámhoz. Így egy nagy veszekedés után én is elmentem. Soha nem vallotta be magának, hogy alkoholista. Ő volt a tökéletes az ártatlan aki nem érdemli meg, hogy a lányai hátat fordítottak neki. Soha nem mondott igazat. Végig hazudta az életét, és ami a lényeg, ő sosem ivott, csak néha néha.. Én inkább úgy mondanám, hogy 10 ujjamon meg tudom számolni hányszor volt józan az elmúlt 40 év alatt.

2015. júl. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2015. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2 Irigyellek...bár az én apám tűnne el így. Egyszer elmenne horgászni és soha többet nem látnám.
2015. júl. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy hete naponta többször eltűnik, mert keres valakit, aki lefűrészelne három faágat, mert beárnyékolja a tv antennát.

Tegnap a rendőr hozta haza, ne közterületen aludjon. (vagy fene tudja mit csinált.)

Már abban bíztam, azért csenget a rendőr, megint bevitték a pszihére, de nem volt olyan szerencsém.

Volt már, de megszökött, onnan is.

Ő nem részeg, nagyon beteg. Ja: mi meg hülyék.

2015. júl. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Apám du.négyig dolgozik elviekben. Arrafele jár haza ahol az iskolám van mert ott a leggyorsabb. Én kettő óra fele jóesetben kimegyek. Néha látom ahogy elhajt az autoval. Általában öt óra fele esik haza részegen. Vagy azt mondja, hogy dolgozott vagy, hogy a garázsba vitte az autot meg bevásárolt. De néha este nyolc-kilencig haza sem ér. Ha meg hazajön megtartja a hegyi beszédet ,szerencsére nem verekedős típus de üvölteni meg fenyegetőzni azt tud. Anyám meg elviseli és a munkájába menekül. (13/L)
2015. nov. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!