Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek alkoholista szülője...

Akinek alkoholista szülője van/volt, honnét tudta, hogy alkoholista, mennyit ivott el egy hónapban?

Figyelt kérdés

Nekem apám alkoholista, és muszáj vele laknom, de már szinte elviselhetetlen, nem is az,hogy agresszív mert nem az, hanem folyamatos létbizonytalanság, hazugságok,stressz,hogy semmire nincs pénzünk, és tudom,hogy havi 80-100 ezret eliszik, mert kocsmába jár, neki nem jó a 400 forintos kannás bor, de azt is megissza, csak ha már van pénze drágábbra miért ne azt?!

Ha nincs pénz hitelbe iszik és kifizeti amint van neki, mert nem akarja,hogy kitiltsák, első az alkohol.

Tudom,hogy a munkahelyén is folyamatosan iszik, itthon is, és sosem részeg mert nem az a cél, hanem a szinten tartás, van amikor jobb kedve van, akkor többet ivott mint szokott (heti 2-3x) de a napi dózist mindig megkapja, minimum 2000 ft/nappal számolva.

A rokonaim meg mindig kételkednek,hogy de biztos hogy alkoholista, biztos?Honnét tudom?


De ez nem lehet nem észrevenni, hiába nincs bizonyítékom, hiába nem tudom felmutatni a kocsma blokkját,hogy igen itt van ennyit költött, attól még odamegy és iszik, és ezt mutatja az anyagi helyzetünk.


2015. jún. 4. 09:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy honnét tudtam? Onnan, hogy állandóan részeg volt, dülöngélt, esett-kelt, bűzlött, vert és molesztált. Pluszban (akkor még kiskorúaknak is adtak ki piát) naponta többször gyalogoltam a kocsmába a két kétliteres flakonnal, hogy megtöltessem a pancsolt borral. Két nadrágom volt meg két pulcsim, amit váltogattam. (Majdnem sírva fakadtam egyszer, amikor a nagymamám vett egy farmert, aztán lett valahogy még egy, és az öltözőben az egyik osztálytársnőm gúnyosan azt kérdezte: Mi van, rátok szakadt a bank?" Ugyanez a lány kénytelen volt egyszer hazakísérni, mert valami fogászati dolog volt, és grimaszolva mondta, amikor bevezettem a kapun, hogy "Ez a házatok? Én aszittem, az!" És rámutatott a szomszéd házra, ami vakolatlan köves volt, míg a miénk egy modern, kétszintes, szép ház. Amit szépen elivott apám. Elváltak, és elivott még egy lakást is. Kösz, hogy kiírhattam magamból.
2015. jún. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
66%
Az en édesapám alkoholista volt. Minden este büdösen jött haza, alig bírt megállni a lábán. Anyukám egyedül tartotta el az egész családot. Így sokszor volt, hogy csak az iskolában ettünk, mert ebédre mindig befizetett. Most felnőttem és én is iszok (de egyedül epésen) nem annyit mint édesapa, de napi 1-2 sör nyáron, télen inkább bor 1 üveg 2 napig elég, de nem gondolom, hogy alkoholista lennék. Havi 20-30000 Ft elmegy alkoholra
2015. jún. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Barátnőm egyik szülője ivott, jól titkolta, letagadta. Mikor nem volt otthon a szülő, áttúrt minden szekrényt, egy ebédlőasztalnyi piát talált, kipakolta, és azzal várta otthon a szülőt, amolyan szembesítésként. Ne másoknak bizonygasd, h mit sejtesz, szerintem próbálj apukáddal beszélni, h aggódsz.
2015. jún. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Az én apám is súlyos alkoholista volt, nem dolgozott már egy idő után, depressziós volt, otthon ivott, napi kb. 4 üveg sör, néhány deci vodka volt az adagja. Mást szinte nem is ivott az alkoholon kívül. Soha nem volt részeg, mert megszokta a szervezete. Engem sokat szekált hülyeségek miatt, de komolyabban nem bántott, anyámat csak egyszer ütötte meg. Az alkoholizmus sokféle lehet, nem mindenki részeg, ordítozik, veri a családját, persze olyan is van. Azt gondolom, ha valaki mindennap iszik, az már nagy valószínűséggel alkoholista, mert látszik, hogy függő. Egyébként biztosan vannak erre számok megadva, hogy milyen mennyiségnél számít alkoholistának. Szerintem érdemes a körülményeket is nézni, tud-e dolgozni, foglalkozik-e a családjával, egészségi állapota milyen (az alkohol tönkreteszi a szervezetet, egy idő után súlyos beteg lesz az aki alkoholista).
2015. jún. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%

Onnan, hogy a kocsmába nőttem fel...kb onnan tudtam.. Vagy hogy anyamek rendszerint elaludtak , vagy össze estek a lakás különböző pontjain...vagy hogy 10evés koromtol kezdve egerrel osztoztam a szobamon ahol áram sem volt...vagy hogy 12fokban aludtunk télen mert fára már nem futotta...az esti arnyekokbol azt néztem az ágyból hogy apám ököllel veri anyámat..nem sajnáltam , megérdemelte!

Anyám apám egyaránt vedelt egész gyerekkoromban. (most is, de már elköltöztem 7éve)

Önbizalmam nulla, antialkoholista vagyok és borzasztó bennem a megfelelni akarás. Képtelen vagyok elviselni a hangos beszédet, veszekedést főleg nem. Szép gyermekkor...

2015. jún. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Onnan tudtam, hogy mindig ivott. Soha életemben nem láttam tök józanul. Nem volt olyan nap, hogy ne piált volna be és ne őrjöngött volna.
2015. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
1%

Hogy honnan tudjuk, hogy az illető alkoholista-e avagy sem? Hát barátaim az alkoholizmus nem a mennyiségtől függ hanem attól, hogy az ember életvitel szerű rendszerességgel fogyasztja el az "adagját". (remélem most már tiszta) :D

Én komolyan aggódnék ha valamely szülőm inna, de ha törne ha szakadna én biztos véget vetnék neki! Kitartást neked próbálj hatni rá hiszen az édesapád.

2015. jún. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
7 Na ez a hozzáállás annyira tipikus. Azt állítod, te rá tudnád venni a családtagodat, hogy ne igyon, teljesen biztos vagy benne. Miért? Mert még nem láttál közelről alkoholistát és fogalmad sincs, hogy az milyen. De azért az okoskodás jól megy. Hányszor hallottam már ezt a hülyeséget, csak olyan mond ilyet, akinek fogalma sincs a függőségről.
2015. jún. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 8-sal. Ha ez ilyen egyszerűen működne, mint ahogy a 7-es írta, akkor nem lennének alkoholisták :)

Apám sem lett kitagadva. Egész életében mindig voltak mellette, akik szerettek volna neki segíteni. Ő nem kért belőle sohasem.

Felnőttként én is, testvéreim is szerettünk volna neki segíteni. Sokszor kérleltük, hogy kérjen segítséget. Magán helyre is befizettük volna. A válasz az volt, hogy csak pénzt adjunk, hogy ihasson tovább. Más segítséget nem kér.

2015. jún. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Költőnő? ***** válasza:
100%

gyermekként nem tudtam h mi az az alkoholizmust, csak azt tudtam h mi az a "részeg". A folyamatos részegség, az állandó kötözködés, félelem, hazgságok. Aztán mikor egyszer egyszer valóban durva volt a szitu, utána a fogadkozások. Az üres üvegek csörömpölése. A szekrényajtó hangja, ahol a pia volt tartva. Hogy bárhol szívesebben vagyok, mint otthon. Hogy nem tudtam, mire megyek haza. Sorolhatnám. És szép lassan kigyilkolták egymást.

Máig nem értem, minek maragdtak együtt.

Ők tudják. Vagy még ők sem.

2015. jún. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!