Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az-az érzésem, hogy a szüleim...

Az-az érzésem, hogy a szüleim szeretnék ha belebuknék (? )

Figyelt kérdés
Imádom a zenét, több hangszeren (fuvola, hegedű, hárfa, zongora) is játszok. Ezen kívül járok énnekkarra is. Még februárban jelentkeztem egy Zeneművészeti Szakközépiskolába, ahova fel is vettek. Szeretnék majd ezen a területen továbbtanulni és zenetanár vagy profi zenész lenni. De a szüleim nem igazán örülnek neki. Állandóan azt durúzsolják a fülembe, hogy ebbe belebukok, meg hogy a zenéből nem lehet megélni. Ők teljesen más pályát gondoltak nekem, mérnök, vagy informatikus jövőt képzeltek el számomra.

2015. júl. 21. 07:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%

Nem hinném, inkább csak reálisabban látják a világot, mint te!

Ezen a pályán, amit elképzeltél magadnak, csak a nagyon nagyon nagyon tehetségesek érhetnek el olyan szintet, amiből meg is lehet élni. Ezt ők tudják, és a csalódástól akarnak megóvni.

2015. júl. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Egyaltalan van hajlamod mernoksegre, infora? Ha igen, akkor az tenyleg jobb mint zenelni eskuvokon, de ha nem akkor tuti jobb a zeneszkedes, meg erdekesebb szorakoztatobb is. Azt valaszd amiben jobban teljesitesz majd 50, 60 evesen is! Ne csak a jelenre gondolj.
2015. júl. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Ez rengeteg csaladban igy van. A muvesz elet nem kifizetodo csak keveseknek jon be. A szuleid csak azt szeretnek, ha lenne biztos allasod a jovoben. Neked szeretnenek jot viszont azt is meg kellene erteniuk, hogy almod a zeneles.

Most vagy azt valasztod, hogy egy olyan szakmad lesz amit nem szeretsz csinalni de (talan nem Magyarorszagon) meg tudsz elni belole es eleget teszel a szuleid akaratanak, vagy azt csinalod ami a szived vagya viszont rizikos (de izgalmas) utat jarsz be es eselyes, hogy haragban leszel a csaladoddal.

2015. júl. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Szülői nyomásra ne menj se mérnöki, se infós szakra. Ezek nem olyan szakok, amit az ember "ha más nincs, jó lesz ez" hozzáállással elvégez.
2015. júl. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem igazán volna jó nekem az informatikus szak, infóból hármas voltam. Matekból is, de ott nagyon gyengén (2, 48-ra adta meg a tanár a jobb jegyet, mert hogy "Látom, hogy te azért igyekszel") szóval a mérnöki is kizárva, mert oda azért kell a matek.
2015. júl. 21. 07:53
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

Én is zenésznek készültem.

Gyermekotthoni nevelotanar lettrn, pedig a Zeneakadémiaig jutottam.


Akkor van esélyed ezzel elhelyezkedni, ha nagyon tehetséges vagy, és meg inkabb jól tudsz terpeszteni.

Nem azt mondom hogy ne csináld, csak legyen mellé valami masik lehetőség, ahova nyulhatsz, ha ez nem jonne össze.

Ja, es készülj fel, hogy a konziban es az akcsin már versenyistálló van, nem az h élvezzük a zenét. (nem véletlen, h amióta otthagytam az akcsit, nem vagyok hajlandó hangszert venni a kezembe.(

2015. júl. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
38%
Belefér neked, hogy megélhetésből elmenj esküvőkre és más bulikra zenésznek?
2015. júl. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Mert minden zenész csak lakodalmakon, meg bulikon zenél? Meg mint írtam szeretnék zenetanár vagy profi zenész lenni. Pontosabban ének-zenetanár
2015. júl. 21. 09:19
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem ezt írtam. Ahogy feljebb is írta valaki a SAJÁT tapasztalatait, a zeneakadémiát végzettek közül is sokan mennek kényszerből máshová dolgozni. Ez a realitás.


Tehát a kérdés az, hogy ha nem sikerül profi zenésznek vagy zenetanárnak lenned, akkor szeretsz-e annyira zenélni, hogy a megélhetés kedvéért elmenj mondjuk lakodalmas zenésznek?

2015. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%

Én mindig is azt mondtam, hogy a legfontosabb, hogy az ember olyan munkát találjon magának, amit szeret. Gondoljunk bele: ha az embernek olyasmit kell napi 8 órában csinálni élete végéig (vagy legalább is hosszú évekig), amit nem szeret, vagy egyenesen utál, az pokoli dolog.

Sőt, ha még nem is megy neki jól, akkor ezzel pont, hogy elkönyvelhetjük a biztos bukást.

#3: Pont ezért duplán nem tennének neki jót, ha ráerőltetnék azt, amit nem is szeret, és nem is tud.

#6: Igen, zenésznek tényleg nehéz elhelyezkedni. De azért zenetanárnak közel sem annyira. Ameddig léteznek zeneiskolák, addig zenetanárokra is szükség van.


Végül a lényeg: ez nem úgy megy, hogy gondolok egyet, akkor informatikus leszek, és másnapra már ott is terem a fejemben minden, az SQL-től elkezdve az alogritmizáláson át a Cisco-routerek konfigurálásáig. Ha valakinek nincs érzéke és affinitása hozzá, akkor ha megfeszül, se lesz belőle jó informatikus.

2015. júl. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!