Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám titokban dohányzik....

Elicica2000 kérdése:

Az anyám titokban dohányzik. Neki betegsége van, és az orvosa is megtiltotta neki. Azt mondja tavaly áprilisban leszokott de én azóta is rajtakapom. (Több lent) Mit csináljak? Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Mostanában egyszer rajtakaptam és ő is észrevette,de folyton kimagyarázza magát

Közben meg áramlik a füst a szájából.A dohányboltba is néha beugrik,amit azzal fedez,hogy lottót vesz.Egy csomó cigis barátja is van,akik folyton kínálják,és ez így még nehezebb.Mit tegyek? =[

Egy kétségbeesett és szomorú lány



2015. júl. 21. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Sokat nem tudsz tenni.

Vedd meg neki Allen Carr könyvét, ez már sokaknak segített, nekem is.

2015. júl. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Csak helyeselni tudom, amit 1 mond, az a könyv nekem is nagyon sokat segített.
2015. júl. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem tudok neki könyvet venni,mert a maradék zsebpénzemet elvette és szerintem

Cigire költötte.

2015. júl. 21. 20:33
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Én inkább élnék nyugodtan, dohányozva néhány évet, mint húsz évet szenvedni csupa stresszben!

Ilyenkor eszembe jut a film: "A lovakat lelövik, ugye?"

Azokat igen, az ember had szenvedjen... Minél tovább, annál jobb...

Ja, legyen attól boldog, amit megmondunk neki???

2015. júl. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De nem hagyhatom annyiba mert továbbra is csinálja és féltem.Mindig azt mondja foglalkozzak magammal de neki nem szabad cigizni! =[
2015. júl. 21. 20:38
 6/11 anonim ***** válasza:
16%

Nem tehetsz semmit. Hiába mondd az ember bármit, saját magának kell elhatároznia, hogy leszokik.

Ha ő ezt az utat választja, akkor legyen. Az ő élete.


Annyit mondj neki legközelebb, mikor elkezd magyarázkodni, hogy


"Figyelj anya, engem többet nem érdekel, hogy dohányzol e vagy sem. Viszont, ha nem akarod megismerni az unokádat, mert a dohányzás fontosabb és inkább elpatkolsz, akkor folytasd nyugodtan."


És utána többet nem is beszélnék a témáról.

2015. júl. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%
Nem értem ezt a dugiban cigit. Ha leszokik valaki akkor magának szokik le és nem másnak. Nem előled kell elbújni, maga miatt ne cigizzen. Amúgy semmit. Egy cigist soha nem fogsz tudni leszoktatni ha ő nem akarja. Mutathatsz bármilyen képet fekete tüdőkről, ha esz ágában sincs leszokni max az lesz a válasz hogy "és?" Ugyanaz mikor az orvos tiltja.
2015. júl. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

# 4:

Egy illúzió az, hogy "a dohányzás megnyugtat", "ha rágyújtok, elmúlik az idegesség" és hasonlók... Ez csak a felszín, a könyv ennek a mélyére segítene látni.

2015. júl. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
8, csak az a baj, hogy aki nem akar leszokni, azt nem érdekel semmiféle könyv, vagy hogy illúzió-e.
2015. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tehetsz.Nagymamám tüdörákban halt meg,nekem és apunak is megvolt a napi egy doboz,apunak már a lábát is amputálták.

Apu füstöl mint a gyárkémény,mivel kezdi a köhögést ugyanugy mint a nagyim igy valószinű nála is elkezdődőtt valami,ami a vesztét fogja okozni.Már beletörödtem,már nem fáj,csak kicsit dühös vagyok hogy soha nem probálta meg ugy istenigazából letenni a cigit.


Mivel én nem ezt az életet szánom a lányomnak hogy miattam keljen aggódnia,3éve letettem a cigit,akarás kérdése.

2015. júl. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!