Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya miért nem áll a sarkára...

Anya miért nem áll a sarkára a mostohaapámmal szemben pénz témában? Ez normális?

Figyelt kérdés

8 éve házasok. A pasi anya nevére megvetette a házat, anya nevén van a hitel is.

Anya keres 150 ezret havonta, a férje 6 számjegyű összeget, de pontosan anya sem tudja, hogy mennyit. Anya fizeti a rezsit, a hitelt és mivel nagy ház, ezért kb. ennyi a fizuja. A férje fizeti hétvégente a bevásárlásokat, de a kasszánál már kiabál és vörösödik a feje, ha 30 felé megy az összeg. Pedig ő mondogatja folyton, hogy "minőséget a minőségnek" és magának csak a legdrágább dolgokat veszi le a polcokról, utána anyával veszekszik, hogy mennyit otthagynak a boltban.

Magára nem sajnál több százezret egy vásárlás alkalmával, gondolkodás nélkül vesz új autót. Retteg az öregedéstől, folyton a divatlapokat bújja és a korombeli lányokat figyelgeti, meg megjegyzéseket tesz rájuk mondjuk egy étterembe úgy, hogy anya és én is ott ülünk. De olyanokat, hogy pl. "ő pont az én méretem", "milyen kis csinos lány, jól állna mellettem", meg ilyenek. Pedig anya sem csúnya, vagy elhanyagolt, sőt. De amikor meg mondom, hogy szívesen odahívom az adott lány/nőt az asztalunkhoz, hogy beszélgessen vele, ha a nyálcsorgatás megy, akkor meg őrjöng, hogy miért vagyok ilyen szemtelen.

Anyának a hónap első hete után már csak apróbb pénzei vannak a pénztárcájába, de még azt is elszedi tőle a férje, mondván, hogy kell neki strandra, tankolni, majd visszaadja... Aha, soha.

Aztán a baráti körünk is tehetősebb és a barátnőim naponta hívnak ebédelni, kávézni, sütizni, vásárolni és tök ciki, hogy ők mindenhol bármit választhatnak az étlapról, én meg csak lerendezem annyival, hogy nem vagyok éhes és kérek egy pohár csapvizet. Mert anya nem tud 5 ezret adni egy nap csak arra, hogy egyik helyről a másikra menjek és pletykálkodjak.

Tegnap a mostohatesómmal voltam és mondta, hogy fizessem már az ebédjét, mert otthon maradt a pénztárcája és a kártyája még nincs aktiválva. Nálam volt a spórolt pénzem egy része és azt el is kajálta (7e). Mondtam este a mostohaapámnak, hogy azt szeretném visszakapni, mert augusztusban utazom, kell a költőpénz. Erre kikelt magából, hogy ő ezt biztos nem adja vissza. Már többször volt az, hogy azért kiabált anyával, mert azt találta ki, hogy én az ő pénzét a lányán keresztül akarom elszedni... Hogy pl. azt mondom neki, hogy a lánya kér X összeget és elteszem magamnak. Háromszor veszett össze anyával és mondott olyanokat, hogy egy sunyi kis dög vagyok, meg hogy ismeri ő a fajtámat. És minden alkalommal kiderült, hogy nem én hazudtam, hanem a lánya, mert nem akarta megmondani, hogy ő még este 10-kor elindul koktélozni úgy, hogy másnap érettségizik mondjuk.


Folyton ezen megy a vita és anya egyáltalán nem áll a sarkára, nem áll ki mellettem és nem értem, hogy miért.

A férje nyíltan megcsalja, csak magával foglalkozik és semmibe veszi anyát.


2015. júl. 21. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Mindazt amit leírtál gondold végig. Külső nézetből is,mintha idegen írását olvasnád. Ugye számodra is világos a válasz?



Ha nem ,akkor itt a megoldás.

*

Sajnos anyukád meg van béklyózva anyagilag addig,amíg be nem tudtok szállni ti is a rezsibe, vásárlásba,mert ha nevelő fater felé a sarkára állna,és az ott hagyná,3 hónapon belül nem lenne kajátok,és később házatok sem,mert 150 böl ezt nem lehet megoldani.hidd el anyud,se nem vak,se nem hülye. Csak kényszer pályán van. és "drága" nevelő fater,ezt csúnyán kihasználja. De ne aggódj,ha van esze,amikor már ti is be tudtok segíteni,úgy b.ssza majd ki, a lányával együtt,mint macskát szarni.Hidd el,látja ő a kivételezést,és ő se vak,vagy süket. De még nem szólhat. Annyit azért tehetsz,hogy átbeszéled vele szt az egészet,és megmondod,ha elkezdesz dolgozni, a te bevételedre is számíthat,amíg tart a banki törlesztő. Mert a végén tiétek lesz a ház.

2015. júl. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A lányával semmi baj nincs, az egyik legjobb barátnőm.

Én még csak jövőre érettségizek, szóval elég messze vagyok még az állástól.

2015. júl. 21. 23:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a fontos, hogy kinek a nevén van a ház. A férjnek van haszonélvezeti joga?

Ha nincs, ki lehet dobni, és mivel házasság alatt vette és akkor minden közös, vagy eladják és felezik az árát (és akkor költözök kisebbe), vagy találtok valami más megoldást. Ha haszonélvezeti joga van rajta, az szívás.


Amíg nem tudjuk, van-e a férjnek/lányának haszonélvezeti joga, addig nem fogunk tudni tanácsot mondani.


Ha a lánya olyan jó barátnőd, akkor ő nyilván visszatudja kérni apukától a Te 7000 ft-odat.

2015. júl. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen körülmények között nem adnék és nem fizetnék a másik lánynak egy kanyit sem, ha utána emiatt megy a veszekedés. Jól írták itt, hogy anyud nemigen pattoghat...Gondolom, a nagy ház is azért kellett, mert a pasi "igényes".
2015. júl. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak az tűr el ilyen mocskos férget, akinek muszáj!
2015. júl. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád felnőtt nő, senki nem tart pisztolyt a fejéhez, hogy ezt eltűrje. Ha neki ez kell, kedves egészségére.
2015. júl. 22. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
attól hogy a nevén van még közös, a tesonak meg ne adj több pénz
2015. júl. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megértelek teljes mértékben! De nem tudom elképzelni hogyan lehet ilyet patkányt elviselni. nálad 7 évvel idősebb vagyok de ilyen tipusu férfiből nem kérnék egy percre sem. A lányának hol az édesanyja,miért nem ő szponzorálja? Én anyukád helyében egy fillért sem adnék neki sőt ahol tudnám levenném anyagilag. Ha meg valami nem tetszik valóper.
2015. júl. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!