Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám elviselhetetlen. Mit...

Az anyám elviselhetetlen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sose volt vele jó a kapcsolatom de most egy hete szabadságom van és azóta megállás nélkül ordítozik velem. Elötte is de most sokkal többet. Itt van pár példa hogy értsétek. Pl megkérdeztem töle hogy "nem láttad a kulcsomat" erre ö ordítva "nem hiszem el hogy nem bírsz fogyelni semmire cseszd meg" meg tegnap elment a wifi es megkerdeztem hogy hogy kell visszakapcsolni, (közben vasalt) erre ő én erre nem érek rá hadjál már békén megvártam amíg apukám hazaér (őt nagyon szeretem szinte soha nem veszünk össze) mint kiderült csak ki kellet húzni a eifi kábelt aztán vissza. (nem kerek olyan megjegyzeseket hogy meg ezt se tudom). A lényeg a lényeg hogy mindenért kiabál velem és ha már nagyon nem nírom sírok es azt mondja hogy mindig bömbölök és én vagyok az aki elrontja ezt a családot. Mindennap legalább kétszer veszekszik velem... amikor suli van sokszor kisírt szemmel megyek suliba es mindenki kerdezoskodik. Van egy noverem vele folyton kivetelezik sose ordibal vele. En mindig kedvesen szolok hozza. Az apukam szokott vigasztalni es o az akinek mindent elmondok es ezt altalaban elmondja anyanak es masnap kezdodik elolrol... Tudom az lenne a megoldás ha beszelnenk de ha elkezde rolam kezd el dumalni hogy miben nem vagyok jo de ha rola ejtek egy rossz szot kitör a hiszti... mit csinaljak??? 14 l

2015. júl. 23. 22:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Semmit ne csinálj, a formalitásokat kivéve, én hozzá se szólnék a helyedben... :) (formalitások, értsd: "Jó <napszak>-ot anya", "Igen anya" "Szia, milyen volt a napod" stb.)
2015. júl. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Amit 1. mond.
2015. júl. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Bár le leszek pontozva...

Én mindig fokozottan kedves vagyok azzal aki éppen bunkózik.

Nem csak amiatt, mert ilyen a természetem, sokkal inkább azért, mert jó érzés a számomra hogy enyém az erkölcsi győzelem. :)

Persze 14 évesen nehéz.

Javaslom, ha ilyen van: Anya, segítsek vasalni? Elmosogassak? Főzzek neked egy kávét?

(lehetőség szerint ártatlan képpel)

Én ezekkel iszonyú bűntudatot ébresztettem anyámban, tudom, hogy mocsok dolog, de kifejezetten erre hajtottam.

2015. júl. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Szinte az összes házimunkát mi csinaljuk a vasalason mosason es a fozesen kivul.. a fozessel is az van hogy sosem eszunk pl sendvicset vagy tesztat mindig 2orat csinalja a furabbnal furabb kajakat ami egyikunknek sem izlik es mi vagyunk lecseszve de nekunk tokeletes lenne egy sonkasszendvics de ezt nem fogja fel.. mar nagyon elegem van..
2015. júl. 23. 22:34
 5/18 anonim ***** válasza:
15%

te arra még nem gondoltál hogy besegits anyádnak,

ő nagyban végzi a házimunkát neked meg az legnagyobb bajod hogy nincs net, én is orditanék

kicsit nölj fel segits be magadtól önálloan ahelyet hogy pityeregsz mint egy csecsemő

neked is tened kel valamit a kapcsolatért

2015. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
15%
hát föz te ne durcáz
2015. júl. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon sajnálom. Beszélj Apukáddal inkább.


"Szinte az összes házimunkát mi csinaljuk a vasalason mosason es a fozesen kivul.. "


Ki az a "mi"?

A tesód és te?

Apád miért nem csinál semmit? Így elhiszem, hogy anyád ideges, ha apád mindent lepasszol neki, és gyakorlatilag hotelben él, kiszolgáltatva magát. Így könnyű. Ha ez a verzió áll fent, akkor anyád abban hibás, hogy ezt így elfogadja és megcsinálja. Én tuti nem tenném, és senkit nem szolgálnék ki.


Lehet lepontozni az ősanyáknak és azoknak, azt hiszik, hogy a pasinak alapvető jog, hogy kiszolgálják :D

Miért is? :D Nem, nem az......

2015. júl. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
23%

""Szinte az összes házimunkát mi csinaljuk a vasalason mosason es a fozesen kivul.. " "


Mi a többi házimunka???? A takarítás??? AKkor cseréljetek, és utána dumálj.

2015. júl. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
25%
"Szinte az összes házimunkát mi csinaljuk a vasalason mosason es a fozesen kivul.. " Ezen kívül nem igazán van megerőltető házimunka. Jó lenne anyukádat is meghallgatni, nyilván neki is lenne néhány példája a te viselkedésedre.
2015. júl. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Az apukam heti 60 orat dolgozik hogy ellason minket ha hazajövünk a tesommal a sulibol altalaban levisszük a kutyát sétálni megcsinaljukba házit kiteregetunk kibe pakoljuk a mosogatógépet renben tartjuk a szobankat heti ketszet porszivozunk felmosunk szerintem ennyi hazimunka igenis eleg egy 14 es egy 16 evesnek barmit csinalunk az baj nem tom ti mikyen csaladban nottetek fel de az en anyam mindenert kiakad hazahozunk egy harmast?? Egy oraig osztja a fejunket amikor o annak ideen sokkal rosszab tanulo volt... Marnemazert de en meg gyerek vagyokbmaskent gondolkodom mint ti felnottek lehet hogy tiz ev mulva mar mast fogok gondolni nem tudom...
2015. júl. 23. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!