Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám elviselhetetlen. Mit...

Az anyám elviselhetetlen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sose volt vele jó a kapcsolatom de most egy hete szabadságom van és azóta megállás nélkül ordítozik velem. Elötte is de most sokkal többet. Itt van pár példa hogy értsétek. Pl megkérdeztem töle hogy "nem láttad a kulcsomat" erre ö ordítva "nem hiszem el hogy nem bírsz fogyelni semmire cseszd meg" meg tegnap elment a wifi es megkerdeztem hogy hogy kell visszakapcsolni, (közben vasalt) erre ő én erre nem érek rá hadjál már békén megvártam amíg apukám hazaér (őt nagyon szeretem szinte soha nem veszünk össze) mint kiderült csak ki kellet húzni a eifi kábelt aztán vissza. (nem kerek olyan megjegyzeseket hogy meg ezt se tudom). A lényeg a lényeg hogy mindenért kiabál velem és ha már nagyon nem nírom sírok es azt mondja hogy mindig bömbölök és én vagyok az aki elrontja ezt a családot. Mindennap legalább kétszer veszekszik velem... amikor suli van sokszor kisírt szemmel megyek suliba es mindenki kerdezoskodik. Van egy noverem vele folyton kivetelezik sose ordibal vele. En mindig kedvesen szolok hozza. Az apukam szokott vigasztalni es o az akinek mindent elmondok es ezt altalaban elmondja anyanak es masnap kezdodik elolrol... Tudom az lenne a megoldás ha beszelnenk de ha elkezde rolam kezd el dumalni hogy miben nem vagyok jo de ha rola ejtek egy rossz szot kitör a hiszti... mit csinaljak??? 14 l

2015. júl. 23. 22:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Valamiért ideges, amit nem köt a ti orrotokra, pedig jó lenne. Lehet, hogy házassági probléma, munkahelyi stressz vagy alapból ilyen ideges természetű. Vagy klimaxos, ha abban a korban van. Apukádnak kéne hatékonyan beszélnie vele, de ha ez nem jóvalósul meg, minél kevesebb kapcsolatot tarts vele, ne várd tőle azt, amit nem kapsz meg, akkor legalább csalódás nem ér. Lehet, hogy észreveszi a hideg távolságtartást és magába néz.
2015. júl. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nos, és olyan családban nőttem fel, ahol Anyu és Apu is dolgozott/dolgozik, és otthon is vegyesen végezték a házimunkát. Apu és Anyu is főzött, csinált mindent. Bár taki néni jár hozzánk, mert sokat dolgoznak, de ebből nem volt vita soha.


Gondolj bele abba, hogy Apádnak könnyű jófejnek lenni, ha semmit nem tesz otthon.....

2015. júl. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Sajnos semmit se tudsz, ez már nem igazán rajtad múlik, hisz elviekben ő a felnőtt kettőtök között, és te mindent megpróbáltál. Annyit megtehetsz még, hogy írsz neki egy levelet, amiben leírod a fájdalmad, és hogy nem érted miért viselkedik így veled, és hogy nagyon örülnél neki ha meg tudná mondani a viselkedése okát. Lehetőleg úgy olvassa el hogy nem vagy ott, így nem tud rögtön rákontrázni, védekezni, és mellébeszélni, talán míg az iskolában vagy, addig lesz ideje gondolkozni rajta.

Ha nem változik a helyzet idővel, szépen lassan el kell kezdened beletörődni hogy vele nem lesz sosem igazán jó anya-lánya kapcsolatod. Azon a ponton, mikor már nem fogsz tőle anyai szerepet várni (törődés, megértés, kedvesség, bizalom stb) akkor már nem fog annyira fájni. Amikor függésben állsz valakitől lelkileg akkor sokkal sebezhetőbb vagy, mert vársz tőle valamit, amit ha nem ad meg, akkor fáj. Az életben jobb ha csak olyan emberekkel alakítod ki a lelki kontaktot akik érdemesek rá, és nem bántanak meg folyton.

Majd ha elég idős leszel, megszakíthatod az anyagi függésedet is, és elköltözöl, így nem kell tovább elviselned a sértéseit. Ahogy az előttem szóló írta, bőven elég megmaradni a formalitásoknál, a bensőségesebb dolgaidat majd megbeszéled apukáddal, vagy az arra alkalmas személlyel. Sajnos nem csak haláluk után veszítjük el a szüleinket, hanem olykor életükben, ezzel meg kell tanulni együtt élni. És bármennyire nehéz is, de ne hagyd hogy ez megbomlasszon belülről, mert ennyit nem ér semmi az Életben...

Én így látom.


20/L

2015. júl. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
24%

10 év múlva mást fogsz gondolni :) Nekem megvan a 10-15 éves kori naplóm :) Máshogy gondolom már a dolgokat, nem mindent. A lényeg, hogy maradj hű önmagadhoz, de ne félj beismerni, ha valami téves gondolatod volt. Az írásod messze nem tökéletes, de legalább gondolkozol. És ez a legfontosabb!


És soha ne felejtsd el, a szeretet és megbocsájtás sokkal sokkal messzebbre visz, mint a negatív gondolatok.


45/N

2015. júl. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Az előzőhöz még annyit, hogy lehet valami komoly ok áll a dolog mögött, amiért így viselkedik, de a "Sose volt vele jó a kapcsolatom" arra utal hogy ez egy állandó probléma.
2015. júl. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Az anyukamnak van munkaja de ingatag.. hol kirugjak hol nem lehet hogy ettol van. Lehet klimax is de nem hiszem... apaval el szoktak jarni hetvegekre (tuti nem tetapia) a kapsolatukkal voltak neha gondok de mindig megoldottak. Holnap beszelek apaval mert modt meg dolgozik. Koszi az eddigi valaszokat a levelet kiprobalom hatha segit...
2015. júl. 23. 23:30
 17/18 anonim ***** válasza:

"Az anyukamnak van munkaja de ingatag.. "


Ettől simán lehet ideges, ez mindenkit megvisel, ha érzi, kirúgják. Neked nyilván nem kötötték az orrodra, hogy a család fenttartásához két keresetre van szükség. Ezzel nincs is baj alapvetően.


A legnagyobb baj szerintem az, hogy a szüleid a várható nehézségeket nem a megfelelő módon beszélik meg veled.

Ott most neked kell nagyon érettnek lenni, és elfogadni a szüleid hibázását. Nme tudok jobbat mondani. EZ van.


Próbáld meg nem gyűlölni őket, mert mindenki hibázik, és néha nem jól reagál, és őszintén mondom, a legjobb érzés, ha mások hibáit nem veszed figyelembe, és még önző dolog is, mert te is fogsz majd hibázni. Csak 14 vagy, de az élet hosszú, és nagyon könnyű elbukni egy apró dolgon.


Szóval egyelőre APukáddal beszélj, és talán rendeződnek a dolgok. Azért Anyukádat se felejtsd el, de ..... tuti érzed, aki közelebb áll hozzád....



:(( :)

2015. júl. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

sehogy.

keress magadnak más lelkitársat.

2015. júl. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!