Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez milyen cseleked...

Szerintetek ez milyen cselekedet lenne ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok.

Nagyon jó tanuló, mert anyám megköveteli.

Most megyek 12-be.

Gimi mellett mióta 18 lettem dolgoznom kell teljes munkaidőben. (18 előtt is dolgoztam nyarakon, de most gimi mellett is kell majd nem csak nyáron.)

Otthon én főzők, én takarítok, én csinálom a kertet (nagy), és fűnyírózok, én mosok, én szoktam mindig bevásárolni és még sorolhatnám. Mindent én csinálok.

Anyámnak a napja kb 8 óra munkából és 16óra semmittevésből áll.

A fizetésem 100%-át oda kell adnom anyámnak a "közösbe"

Ebből kb semmit nem látok vissza.

Anyám kb 2havonta cseréli a telefonját, jelenleg egy Samsung Galaxy S6 Edge 128gb-a van, 2 hónapja még egy iPhone 6 Plus-a volt. Persze nem nekem adta, eladta.

(Az is biztos már hogy mihest kijön az új iPhone meg fogja venni, de nem olyan biztos hogy lesz rá pénze már, a végén írom miért.)

Nekem jelenleg egy már vagy 8 éves W200i-m van, mivel anyám szerint egy "gyereknek" ez bőven elég.

Nincs számítógépem, anyámnak van a szobájában, csak akkor használhatom a házihoz kell. De ha 30percnél tovább vagyok ott, akkor kizavar, hiába nincs kész a perezentáció. (Jelenleg anyám nincs itthon, ezért tudok írni, strandon van, persze én nem mehetek)

Apám-nak is a "közösbe" kellett adnia a fizetését (ami jóval több volt mint anyámé), 5 évvel ezelőtt megunta, jelenleg Angliában él, és én teljesen megértem.

Persze küldi a pénzt anyámnak a tartásomra, de ebből nem igen sokat látok szerintem.

Évente 2db pólót, nadrágot kapok, a többit nekem kellene megvennem. (Persze az más kérdés hogy hogy, mert a fizetésemből ő gazdálkodik)

Amúgy nagyon keveset szoktam enni, szóval a kajára sem költ túl sokat. (Nem vagyok azért anorexiás)


(Írtam hogy nem biztos hogy lesz pénze az új iPhone-ra, most írom le miért)

Namost mivel a fizetésemből meg tudnék élni a lábamon,

egy kis albérletet játszva tudnék fizetni, így azt tervezem mondani anyámnak, hogy mostantól én elköltözök, a fizetésemből én fogok gazdálkodni,

kb viszontlátásra. Persze ez nem azt jelenti hogy nem fogom meglátogatni vagy ilyesmi, de szerintem azt fogja mondani hogy akkor kitagad. Én nem fogom ezt megkönnyezni.


Szerintetek ez jogos húzás éntőlem hogy el akarok költözni? Nehogy azt higgyétek hogy ha én nem adom neki a fizetésem, elköltözök, nem lesz elég pénze hogy megéljen, max új telókra nem lesz, de boldogoan eltud majd élni, a fizetése így is valamennyivel több mint az enyém. Max a kertet fogja belepni a gaz.


Ma kb 21ig tudom nézni a válaszokat, 22-kor már hazajön anyám.


2015. júl. 25. 17:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%

Ha képes vagy ellátni magadat akkor nyugodtan elköltözhetsz. A törvény engedi, hiszen 18 évesen felnőtt önálló ember vagy. Viszont engem meglep, hogy most mész 12-be vagyis nappali tagozatos diákként teljes munkaidőben dolgozol. Én már régen voltam diák de az én időmben amikor nappalis voltam reggel 8-tól sokszor délután 3 óráig a suliban voltam. Legtöbb esetben délután 2 óráig. Ezért nem is értem hogy ha te délután 2 óráig suliban vagy akkor hogy tudsz utána teljes munkaidőben dolgozni ami minimum 8 órát jelent? Állandó délutános műszakok is legtöbb helyen délután 2 től este 10-ig tartanak. Ugye az ember minimum fél órát utazik a munkahelyére vagyis 1 óra utazás oda-vissza. Erre még van időd nagy kertet művelni, főzni- mosni????

Én felnőtt vagyok, sokszor 12-14 órázom, de még én sem dolgozom ennyit, pedig elhiheted, hogy fizikai munkával sokat dolgozom jó magam is.

2015. júl. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Figyi. Egyértelmű. Egy pillanatig ne habozz. A kauciót beszéld meg fateroddal,hogy utaljon egyszerre 3-4 havi GYT-t,és az segít fedezni.
2015. júl. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%

Ha leérettségizel, nem tudnál kiköltözni apukádhoz?

Egyébként jó ötlet a különköltözés.

2015. júl. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%

Édesapád kérheti, hogy a gyerektartásí kötelezettségét szüntessék meg, mert nagykorú lettél. Ezután jogilag nem kezdhet semmit anyád emiatt.


Közben viszont édesapád nyugodtan adhat neked annyit, amennyit akar, önként.

2015. júl. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
menj, menj menj!!!!! remélem jól elleszel :)
2015. júl. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%
Ne haragudj de undorito anyukad van ! Inkabb buszke kellene legyen rad es azon torekednie hogy neked jobb eleted es szep jovod legyen nem meg lefele huzzon . Szanalmas :( Total jogos huzas tolled a koltozes sot igy jarsz a legjobban .
2015. júl. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 acelsziv ***** válasza:
83%
na de hogy a túróba akarsz dolgozni nappali tagozat mellett? Egy teljes munkaidős állás fizikailag nem fér bele a dologba
2015. júl. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Elvileg 6 órás munka lenne amíg tanulok (azaz 10hónapig)
2015. júl. 25. 20:21
 19/22 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag még nincs megtárgyalva.

De igazatok van.


De ha a munka majd nem fér bele, akkor apám ebben a 10 hónapban támogatni fog, szóval mind1.

2015. júl. 25. 20:22
 20/22 A kérdező kommentje:
Persze most nyáron még dolgozok :)
2015. júl. 25. 20:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!