Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám iszonyatosan rossz...

Anyám iszonyatosan rossz döntést hozott ami az ingatlaneladást illeti, hogy tudnám őt megakadalyozni ebben?

Figyelt kérdés
A házunk amit 2003ban 16,5 millióért vettünk, jelenleg 23 milliót ér.Először 17 m ért árultuk aztán 15,7m ért most 15 ért. Anyám megbolondult mert fél az adósságától és mindenáron el akarja adni a házat. 5 milió az adósság+ ingatlanos. A lényeg, hogy egy 23 millios lakásból 8 milliónk marad. Mivel tudják a vevők hogy adósságunk van ezért folyamatosan szorongatják az árat lejjebb anyám egy idióta és beleegyezik. Az a baj hogy 8 millióért nem találunk 3 szobás lakást, és azt képzelik hogy majd így 22 évesen beköltözök valamelyikükel egy szobába, és nagyon hülye ötleteik vannak. Konkrétan azzal a tollvonással amit ma aláírt taszított minket bele az adósságba.
2015. júl. 29. 15:05
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

20: De a tiétekre van több érdeklődő? Aki fizetne is érte?

Vagy csak ez az egy? Mióta hirdetitek?

Az én nagyon jó helyen, nagyvárosban lévő, teljesen felújított, alacsony rezsijű lakásom, másfél év alatt ment el, úgy, hogy több ingatlanos és én saját magam is hirdettem folyamatosan. Érdeklődők alig voltak, nem mám komoly vevők. Nekem annyi szerencsém volt, hogy nem voltam rászorulva, hogy gyorsan eladjam, így ki tudtam várni egy normális vevőt.

De nem nincs idő, meg nem lehet válogatni a vevők között, akkor sajnos kevesebbért kell adni.

2015. júl. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

A túl nagy házak jóval lassabban mennek el, illetve alacsonyabbak a négyzetméterárak is. Az értékbecslő pedig becsült egy értéket, eladásnál csak az számít, hogy a vevő mennyit adna érte.


Ha nincs tulajdonrészed, akkor semmilyen behatásod nem lehet az eladásra.

2015. júl. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek ha ma vesznek házat, inkább a kisebbeket keresik. Meg az se mindegy, hogy hogyan van felújítva a ház. Ha nem ízléses, nem fogják megvenni. Hiszen ha veszek 20 millióért egy házat, nem akarom, hogy az legyen az első dolgom, hogy átcsempézem az a fürdőt, meg kifestek 3 szobát.
2015. júl. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem anyukád felnőtt ember, és tudja mit csinál.

Egyetértek azokkal, akik azt mondják, a gazdasági válság után az ingatlanok ára leesett, úgy kb. 2/3-ára.

Oké, hogy 12 év alatt volt felújítás (legalábbis nem írtad, hogy bővítettétek), de ezt állagmegóvásnak hívják, és a 12 év alatt nem növeli az értéket, hanem fenntartja. Ugyanis, ha egy házat nem újítanak, csökken az értéke, mert egyre régebbi.


Visszatérve a hitelre, 2003-ban senki sem gondolta, hogy ekkora gazdasági válság következik. Most 2015-ben pedig senki nem tudhatja, hogy nem jön-e újabb, mert azért nem mondhatjuk, hogy dübörög a gazdaság. Szóval anyukád inkább a biztonságra törekszik, inkább legyen kisebb, de az övé. Én mondjuk teljesen megértem.


Téged is, hogy hozzászoktál valamihez, és nem adod lejjebb, de miért is gondolod, hogy nyomorba taszít?

Egyébként írták már előttem, hogy 22 éves vagy, ha akarsz, bérelhetsz magadnak külön lakást, és gyűjthetsz sajátra, abba anyukádnak sem lehet beleszólása. Ebbe meg neked nem.

2015. júl. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
84%
Sehogyan nem tudod megakadályozni, ha így dönt. Mégis mire gondolsz? :)
2015. júl. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
63%
ilyenkor csak nem nézhetik azt hogy a 22 éves felnöt gyereküknek mi kényelmes
2015. júl. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokmindent be akartam építeni a lakásba, aztán letettem róla, és a filláres csinosírgatásnál maradtam. Pl. nem csináltattam kovécsoltvas díszrácsot, hanem a meglévő, lakonikus rácsot festettem le (én) egy vidám színre, és a mintákat pedig üvegfestékkel az ablaküvegre festettem a díszműkovács-munka helyett.

Most figyelj, AZÉRT, MERT HIÁBA építettem volna be, nem növekedett volna annyival az ingatlan értéke. A földrajzi elhelyezkedés belövi az ingatlan négyzetmétárát, a mi telkünkön ez 220-290 000 Ft, és ezen felül bármit is építek bele +5 millióért, az nem növeli meg az ingatlan piaci értékét 5 millióval. Ha volna 10 db 100 milliós ingatlanom, akkor persze ez nem lenne érdekes, de mivel ez a fő vagyontárgyam, ennyi veszteséget nem bírok el; a beépítésekkel csak elherdálnék 3-4 milliót.

2015. júl. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
31%

26: Pedig azt is kell nézni, az enyémet is mindig nézték minden ingatlanmozgáskor.

De ez a család nem gondolkodik eléggé előre, ez a mostani problémáikból is látszik.

2015. júl. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
70%

27-es, hacsak nem konkrétan eladásra szánod az ingatlanod, hülye vagy.

Vagy lehet az is, hogy én vagyok, de én azért építek/újítok fel valamit a lakásomon mert az nekem úgy tetszik, és nem azért, hogy növelje az értékét.

2015. júl. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
29: 100%, hogy el lesz adva, mivel élete során az ember többször vált ingatlant, 5-15 évente változik az élethelyzet. Más méretű és beosztású ingatlan optimáliss, amikor hamramdmagamaml lakom, és amikor egyedül, és amikor születik gyerekem, amikor van munkám, és fenn tudok tartani egy nagyot, illetve amikor nincs bevétel, és el kell menni egy kicsibe, hogy az eladott ingatlan árából éljünk. Szóval én életemben a 4. ingatlanban lakom már, és biztos, hogy 10 éven belül el lesz adva ez is, és újat kell vegyek. MINDIG úgy kell vásárolni, hogy könnyen és gyorsan eladható legyen az ingatlan szükség esetén.
2015. júl. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!