Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő miért zsarolja...

Egy szülő miért zsarolja lelkileg a gyerekét?

Figyelt kérdés
Miért van az,ha a szülő segít,akkor utána felemlegeti és mindent elvár érte cserébe? Ha meg nem kapja meg,akkor meg jön azzal,hogy "én ezt vettem,adtam nektek". Meg teszi a megjegyzéseket a gyerekeinek,hogy miket vár el. Ha meg a gyerekei meglepik,akkor meg kb nem is örül semminek sem. Alig lehet a kedvére tenni,de azt meg elvárja,hogy őt dicsérjék,hogy milyen jó szülő. Miért segít,ha közben mindent elvár? Miért viselkedik így egy szülő? Hiányzik valami az életéből?
2015. júl. 30. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Vannak ilyen beteg emberek sajnos. A lényeg, hogy te ne vegyél részt a játszmázásaiban, és akkor nem ér célt vele.
2015. júl. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

#1. Miből gondolod, hogy a kérdező a gyerek? Nem írja sehol, te meg automatikusan így fogalmaztál.


Azért van ez így, mert némelyik szülő a szívességgel, ajándékkal próbálja nevelni a gyerekét, és úgy gondolja, hogy ezekért cserébe elvárhatja akésőbbiekben, hogy a gyerek jól viselkedjen. Ez még oké is lenne, csak ha már puszta önzésből teszi, hogy utána bármire rávegye vagy megkérhesse a gyerekét, az már nem szép dolog. Sajnos van olyan hozzáállású szülő is, aki azt mondja, hogy "én mennyi pelenkára, ételre, játékra adtam már ki rád pénzt, most pedig add nekem a fizetésed felét".

2015. júl. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként én vagyok az egyik gyereke.
2015. júl. 30. 21:48
 4/6 anonim ***** válasza:
#2: Egyértelmű a kérdésből, hogy a kérdező gyerek.
2015. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Velemenyem szerint a karmikus kapcsolatban kell a valaszt keresni a szulo-gyerek kapcsolatra. Amikor a szulo gyereket vallal, egy olyan karmanak tesz eleget, ami az o es az o szulei(neveloi) kozt van, tehat azzal, hogy o nevel egy gyereket valojaban a sajat szulei fele valo "tartozasat" roja le (ami nem tartozas, ezen is lehetne gondolkodni sokat, az ok-okozati viszony, stb.). A gyermek nem tartozik semmivel sem a szuleinek, hiszen, o nem onszantabol szuletett meg. Azt akaro mcsak mondani, hogy nncs igaza a szulonek, mikor szerinte joggal keri, hogy az utodai adjak vissza amit kaptak. Hisz meg sem kerdeztek oket.
2015. júl. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Költőnő? ***** válasza:
ő sem kapott önzetlen szeretet senkitől, nem is tanulta meg, h mi az, ezt viszi tovább. Harmonikus gyermeket csak egészséges önképpel és önkritikával lehet nevelni. Mivel gyanítom, ez neki nem volt meg, esélyes, h a rossz működés magja Benned is elvetődött. Foglalkozz minél többet önmagad megismerésével, megértésével és ezáltal jobban fogod érteni őt is. Neten bőven van laikusok számára is érthető szakirodalma. Ha érdekel, keress meg nyugodtan.
2015. júl. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!