Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez nagyon ciki? Tényleg egy...

Ez nagyon ciki? Tényleg egy szégyen a családom? Az összes ismerős, rokon csak bánt, megjegyzéseket tesz, főleg engem.

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, feleségem 27, anyum 45, nekem van egy 6 éves lányom meg egy 4 és fél éves fiam, anyukám meg nem rég szülte meg a húgomat (2 hónapos), a gyerek apja meg lelépett, én meg családostul beköltöztem anyum házába, ami elég nagy minannyiunknak. És mi is (főleg én) besegítünk neki a gyereknevelésben, mert a szülés megviselte, már nem túl fiatal a babázáshoz és egyedül maradt. Már jóideje kapjuk mindenfelöl a rosszindulatú megjegyzéseket egy csomó embertől, akik ezeket kifogásolják:

- A feleségem öregebb, mint én

- Miért lettem szinte gyerekként apa

- Miért van egynél több gyerekem

- Anyu miért szült ilyen idősen

- Nem vagyunk normálisak, amiért az én gyerekeim nagyobbak a saját testvéremnél

- Egészségtelen módon lakunk együtt anyuval és a húgommal, olyan mintha nekem nem is egy, hanem két feleségem lenne


Szóval ezeket említik fel mindig nekünk, nagyon durva megfogalmazásokban is! Mit tegyünk? Igazuk van egyáltalán vagy tényleg egy nagy szégyen a családom, ahogy mondják? :(

Én mindent megteszek, amit tudok, továbbtanultam, szabadidőmet a családommal töltöm, ha végeztem a tanulmányaimmal, dolgozni fogok.



2015. júl. 30. 22:07
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
49%
Jah, hát az összeköltözésen kívül (mivel nagy a ház, az anyukád meg egyedül maradt a picivel) az összes többi elég fura szerintem is. De hát kinek mi köze hozzá?
2015. júl. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
47%

ciki..ciki. furcsa is..és amiket mondanak igaz is. DE most mit tudsz csinálni, vagy tudtok? semmit.

éljetek egészségben, békességben, szeretetben. ennyi. ne foglalkozzatok senkivel.

2015. júl. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
25%

Hát szerintem is több, mint furcsa, hogy 18 évesen produkáltál egy gyereket egy idősebb lánynak, aztán "annyira jól ment", hogy rápottyantottatok még egyet 2 év múlva, szintén gyerekfejjel...


Feltételezem nem azért szólnak meg, mert remek anyagi körülmények között, gondmentesen éltek, hanem az ellenkezője ugye? Na, ezért kéne legközelebb gondolkodni, és nem azt hülyének nézni, akinek több esze volt.


Basszus gyönyörű, hogy 2 gyereket vállaltok a semmire úgy, hogy még tanulsz...az eszem megáll.

2015. júl. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
68%

Ne is foglalkozz a hülyék véleményével! Ha ti jól megvagytok együtt, mind a 6an,és elég nagy a ház, akkor semmi akadálya...

És legalább a kicsi nem nő fel egyedüli gyerekként, lesz aki játszik vele.

Akinek van ideje és energiája arra, hogy egy CSALÁDOT (még ha nem átlagos, de akkor is...)szidjon, azzal biztosan nincs minden rendben.

2015. júl. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
29%

Tényleg nem semmi a család, viszont.


- anyád azzal, hogy 45 évesen szült, gyakorlatilag egyedül, abszolút trendi a mai idióta világban, amikor a nők jó része már nem anyának, hanem nagymamának néz ki a babakocsit tologatva

- ti a korkülönbséggel majdnem trendik vagytok, ha 10 évvel lenne idősebb az asszony, vagy te nála legalább hússzal, az lenne az igazi

- a korai gyerekvállalás nem fér bele a "modern" világképbe, viszont ti még fiatalon ereszthetitek szárnyra a gyerekeket, és bőven tudjátok még élvezni az életet, jó anyagi körülmények között újra kettecskén.


Egyszóval: ha nektek így jó, szeretitek egymást, teszitek a dolgotokat tisztességesen, kinek mi köze hozzá, hogy mit csináltok? Ha a szomszéd 40-es meddő tehénnek vagy akárkinek nem tetszik, akkor elválsz, elbujdokolsz vagy kútba ugrasz? Ugyan már...

2015. júl. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
64%
Inkább ne szóljon senki hozzátok a környezetetekben, mint a beszólások miatt enni magatokat.Le kell állítani az ilyen beszólókat akár érthetően, kendőzetlenül. Mindig akadnak emberek, akik tökéletesen tudják a tutit, és ami azon kívül esik, az felháborító.Senkinek semmi köze az életetekhez. Tudom, nehéz az ilyesmit megélni, de túl kell lenni az egészen. Semmi szégyen nincs abban, ahogy éltek.
2015. júl. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
15%
Hülyeségeket beszélnek, ne hallgass rájuk. Semmi baj nincs veletek, szerintem tök jó, ha valakinek fiatalon születik gyereke (most nem a leányanyákra gondolok, hanem aki tényleg így tervezte).
2015. júl. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
14%

"Az ilyen fiúkat, mint te, itt vidéken kakasnak hívjuk. Egy egész tyúkol meg a csibék felett uralkodik. :D"


Miért uralkodna bárki felett is. Nálatok, vidéken ez a szokás? :D

2015. júl. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
76%
19-es, azt próbáltam kigúnyolni, hogy egy kölyök a családfő :D
2015. júl. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
70%
Ne foglalkozz velük. Az emberek mindig találnak okot a beszólásra. Szerintem semmi kivetnivaló nincs a családodban. 28/N
2015. júl. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!