Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tegyem erősebbé a kapcsol...

Hogy tegyem erősebbé a kapcsolatot apa és én köztem, ha a felesége utál?

Figyelt kérdés
Még kiskoromban ment szét anya és apa, mivel apa megcsalta anyát. A nő, akivel megcsalta, sok férfival feküdt le, éjszakai bárokban táncolt, szóval egy ri*i volt. Apa egy fantasztikus ember, felnézek rá és nagyon szeretem, de ez a nő utál engem. Nem engedi, hogy apa találkozzon velem, szóval csak havi egyszer láthat egy délutánt, nem vehet nekem semmit, ha ad egy kis pénzt, azt is csak titokban teheti, és elég gyerekesen is viselkedett velem a nő, gyakran megszégyenített, anyuról hamis pletykákat terjesztett, ha ott voltam apánál (bár mára a nő "kitiltott" a saját apám házából), volt hogy ilyen gyerekes dolgokat csinált, például direkt sót tett az italomba cukor helyett, valamit megrongált, és rám fogta, hogy én voltam. A mamámékat irányítja, őket már csak ünnepekkor láthatom stb. Anya sokszor próbált apával beszélni erről, de apa nem képes változni. Ha ketten vagyunk apuval, akkor önmaga és minden jó, anyát is tiszteli olyankor, de amint ott a nője, azonnal ő is mellé áll, és látni, hogy 2 tűz között van. Próbálok kiállni magamért, próbáltam már a nőjével is rendbe hozni mindent, de nem is akarja ő. Tanácstalan vagyok, ő birtokolja apa döntéseit. Mit tegyek? 17/l

2015. aug. 3. 14:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Apám nőtt fel hasonló körülmények közt. 12 éves volt, amikor akkor 40 éves jól szituált apját (aki addig mintaapa volt) meghülyítette egy 22 éves k... pincérnő (üdülőben dolgozott, vadászott a jól szituált férfiakra).


Apám már gyerekként is elég önérzetes volt, lenézte apját, amiért egy k...ért otthagyta 3 gyerekét, annak a k...nak nem pitizett soha. Párszor még tizenévesként szóvá tette apjának, hogy a kötelező gyermektartást sem kapják meg mindig.


Szerintem a nőjével ne akarj jóba lenni, azzal csak magadat aláznád meg. Apádat se nagyon idealizált, legjobb esetben is egy jó indulatú, de gyenge jellemű ember, ha most gazdasági erejéhez mérten nem támogat tisztességesen.

2015. aug. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ha ennyire anyám asszony katonája,sajnos sehogy.Sajnálom! :(
2015. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Elég nagy szenvedés lehet neki ebben a kapcsolatban, mert apa nagyon önfejű és akaratos, de ezt elnyomja magában...papucs lett..
2015. aug. 3. 15:39
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Akinek a noje fontosabb mint a gyereke, az apakent megbukott.
2015. aug. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
De a közös gyerekeikért meg mindent megtesz..
2015. aug. 3. 15:41
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

Aki gyerekei kozott kulonbseget tesz az szinten. Sose ertettem az olyan ferfiakat akik ugy neznek a gyerekre, mint a no valami tartozekara, az ilyenek miatt itelik sokszor valaskor a nonek a kozos gyereket.

En apakent soha nem tudnek kulonbseget tenni a gyerekeim kozott, meg akkor se ha ugy hozna az elet, hogy lenne valamikor egy egy masik notol.

Az, hogy ket felnott ember hogy viszonyul egymashoz, egy valasztott kotelek, amit ha a ket ember akarja fel is lehet bontani. A szulo es a gyerek kozotti kapocs nem ilyen, a gyerekem mindig a gyerekem marad, akarmilyen is a viszony az anyjaval.

2015. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Reménykedem, hogy megváltozik ez a helyzet.

Nagyon rossz apa nélkül, kicsit olyan, mintha az egyik felem hiányozna, nem érzem, hogy lenne egy férfi, aki megvédene, sosem volt az életemben az az apai szigor, kicsit olyan üresnek érzem magam ilyen téren. Gondolom értitek, hogy értem.

2015. aug. 3. 16:00
 18/22 anonim ***** válasza:

Ha a közös gyerekekért minden megtesz, érted meg nem, az már éppen elég jellemhiba. Apám apja is új nőjétől származó gyerekének és nevelt gyerekének mindent megadott, apám anyjának meg a 3 fia neveléséhez csak a törvényesen járó gyerektartást küldte.


#11

2015. aug. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Sajnálom :/
2015. aug. 3. 16:02
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

17 évesen szerintem inkább pasit keress magadnak, ha ilyen hiányt érzel az életedben.


Apukáddal meg tartsd úgy a kapcsolatot, ahogyan lehet, a helyedben nem táplálnék illúziókat az iránt, hogy ez a helyzet még megváltozhat.

2015. aug. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!