Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van köztetek olyan, aki nem...

Van köztetek olyan, aki nem tartja a szüleivel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Hogyan jutottatok el idáig? Mióta nem beszéltek? Mennyire visel meg?

23N


2015. júl. 3. 08:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Bár nekem jó a kapcsolatom a szüleimmel, de a férjem 5 éve (lassan 6) nem tartja a szüleivel a kapcsolatot. A fő ok az apósom, anyósom pedig őt választotta a gyerekei helyett ( a férjem testvére sem tartja velük a kapcsolatot). Természetesen nem boldog ettől a helyzettől a férjem, de azt mondja, hogy még ez is jobb, mintha el kellene viselnie az apját. Nem voltak ott az esküvőnkön, nem ismerik a 3 éves fiunkat.
2015. júl. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyámmal nem tartom. 20 éves koromban láttam utoljára. 42 éves voltam amikor meghalt. Nem mentem el a temetésére sem. Olyan dolgok történtek amik nem megbocsájthatóak. A tett amit elkövetett ellenem természetesen megviselt, de túl léptem rajta. Az, hogy nem tartottuk a kapcsolatot nem viselt meg. Sőt! Örültem, hogy többé semmi közünk egymáshoz.

46/N

2015. júl. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, hogyan is álljak a dolgokhoz... Friss még az egész... Apámmal már évek óta nem beszéltem, már beletörődtem, hogy nem érdeklem őt, de anyám húzásai az utóbbi időben teljesen elmartak mellőle, és a tegnapi nappal kibukott belőlem, hogy kész, feladom, nem érdekel...
2015. júl. 3. 08:30
 4/11 anonim ***** válasza:
Apámmal nem tartom. Alkoholista. Kiskoromban elváltak. Sose keresett. Még tiniként próbáltam vele normális viszonyt kialakítani. De akkor sem érdekeltem és fura dolgai voltak a piálás miatt. Azóta én sem vágyom rá. Olyan nekem, mint egy idegen.
2015. júl. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Apámmal lassan 6 éve nem beszélek.

Önző, iszákos, agresszív barom , a jelenlegi kutyája több törődést kapott már eddig is tőle (minden téren), mint én 18 év alatt.

Persze máig meg van róla győződve, hogy ő tökéletes mintaapa, és én vagyok a hálátlan gyerek.

Már nem fáj, ő fog öregkorára magára maradni, de akkor már hiába keresne.

2015. júl. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én sem tartom apámmal a kapcsolatot. Piás, Nem túl kedves ember (egy r*hadék), többször undorító dolgokat vágott a fejemhez. Persze most már öreg, próbált keresni, hogy nekem kötelességem ápolni őt (5 gyereke van amúgy, de mindegyik utálja), meg eltartani őt, holott csinos kis nyugdíja van és az elmebaján kívül nincs baja. Szerencsére már nem tudja hol lakom és a telefonszámom is megváltoztattam.


Anyámmal beszélek nagy ritkán, de már nincs igényem rá. Amikor ott kellett volna legyen nekem, nem volt, most már megszoktam, hogy nincs. Ő is piás és egy nagyon gyenge ember.

2015. júl. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az apám nem beszél velem, mert Fideszes/Jobbikos és szerinte én liberálbolsevik hazaáruló vagyok. Egyéb előzmények is voltak, de neki ez a legfőbb problémája. A 2 éves unokáját még nem látta.

A férjem az anyukájával csak a havi-kéthavi kötelező tíz percet tölti el. Az unokára nem kiváncsiak.

Apósomhoz viszont évek óta nem jár, mert egy bugris és állandóan engem ekéz, hogy ilyen meg olyan vagyok.Egyébként nem is ismernek.Ráadásul egy csúnya hazugságon értem őket, az tette be a kaput a férjemnél.Őt megviselte a kapcsolat megszakadása, de a hazugság még jobban.

2015. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos idáig terjed a legtöbb fideszes értelmi szintje. Pedig hazaárulásban pont, hogy ők jeleskednek: 56 ellenére oroszoknak nyalni, megszégyeníteni Magyarországot az egész világ előtt (nevetséges plakátok, stb.), tudatos népírtás (nyugdíjkorhatár emelése, kevesebb fizetés, juttatás, magasabb árak, eü helyett stadionokat építeni), magyarok megosztása határon innen és túl (hogy ne orsós disznóságaival foglalkozzanak).
2015. júl. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, mennyi embernek van alkoholista apja, akivel nem tarja a kapcsolatot.

Az én életemben is ez van.

Kb 15 éves koromtól kezdett egyre jobban alkoholista lenni, és egyre inkább félelemben tartotta a családot. Mikor 18 éves lettem, és lett egy komoly párkapcsolatom, elköltöztem a páromékhoz, ezért évekig megúsztam az egyre durvább balhékat. Mikor szakítottam rá 3 évre, sajnos haza kellett költöznöm egy időre, de nem sokra rá anyukámmal közösen albérletbe mentünk, annyira durvák lettek apám rohamai... Aztán el is váltak szerencsére. Azóta nem beszélek apámmal, vagy 8 éve ennek, nekem is olyan ő, mint egy idegen. Már nem ugyanaz, mint gyerekkoromban volt, pedig akkor nagyon rendes szülő volt.

Most meg persze én vagyok a hálátlan gyerek, de már ez sem érdekel.

2015. júl. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Igaz már régi kérdés de azért le irom. Apámal nem nagyon tartom a kapcsolatot mert mikor kicsi voltam (3 éves)el hagyott minket és utána elkezdett inni és azóta sem hagyta abba az ivást. Anyámal is meg romlot a kapcsolatom mikor meg tudta hogy teherbe estem 19 évesen azóta van már kis gyermekem és nem nagyon tartsuk akapcsolatot amit tet velem 3 éve szabály szerüen kidobot otthonról.
2015. aug. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!