Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérjem meg az anyukámat,...

Hogy kérjem meg az anyukámat, hogy ne szóljon bele abba, hogy neveljük a babánkat, hová megyünk vele, stb?

Figyelt kérdés

Nem szeretném, hogy sértődés legyen ebből nálunk.

Azt mondja, hogy mi a vőlegényemmel még fiatalok vagyunk és nem vagyunk érettek egy babához, de nekünk jó úgy minden, ahogy mi csináljuk. Meg a 3 legjobb barátnőmnek is nemrég lettek babáik, az anyósomnak van egy 4 éves lánya, így Ő jobban tud segíteni, az ő felfogása szimpatikusabb is. Szóval nem vagyok tök egyedül, van kit felhívnom, ha bizonytalan vagyok esetleg.

De anyukám már azon is kibukott, hogy nem akartunk Magyarországon lenni az első 2 hónapban és mondtam, hogy felesleges egész nyárra idejönnie, jól megvagyunk.


2015. aug. 6. 11:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
44%
Ez klasszikus probléma mostanában, és engem is most érintett meg. Anyukám nekem is ezt csinálja, de egy a fő, hogy nektek a pároddal, babával legyen jó. Sajnos a nagyszülők nagyon erőszakosak tudnak lenni, akár sértődéssel, mártírkodással szeretnék elérni hogy segíthessenek. De én is azt tudom mondani, ezt nem úszod meg sértődés nélkül de a határokat ki kell jelölni és minél előbb annál jobb. Ha a nyakadra nő, már ezerszer nehezebb lesz. Mondd meg neki, hogy ha szükséges van rá, mindenképp szólsz, telefonálsz, de szeretnéd ha megértené, hogy a mindenáron segíteni akarásnak általában nem lesz jó vége. Amúgy meg küldj sok fotót a babáról, meg esetleg hívd fel gyakrabban hátha már ilyen apróbb dolgokkal szinten lehet tartani egy jobb viszonyt.
2015. aug. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%
Az h túl korán vállaltak babát szerintem nem releváns. lehet h így van, de én védőnőként már egy halom 35-40 éves anyukát láttam aki az első babájával volt otthon, és anyja v anyós meg ott pampogott hogy ő tud jobban mindent majd ő megmondja mit hogy kell. akinek a gyerek volt élete nagy teljesítménye az már csak ilyen. az jogot formál az unoka nevelési kérdéseire is. sajnos ez kulturális dolog. az ő szüleiknél még egyértelműen az idősebb, tapasztaltabb generáció kezében volt a tudás, most meg hirtelen mikor ők lettek idősek, a mai 30-40eseknek nincs szüksége rájuk, érthető okokból de ez egyfajta generációs szakadékok, és sok családi vitát, sértődést eredményez. ezt az utat nekünk kell kitaposni a gyerekeink érdekében! :)
2015. aug. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
41%
Megmondanám neki, h te neveltél ennyire szar anyának,te mutattad a rossz gyereknevelési példát, én most megpróbálok mást, hátha a gyerek jobban sikerül, mint én:)
2015. aug. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
26%

Megártott nektek a meleg? :O


Elhiszem, h kibukott, mert szeretné látni az unokáját. Ez tök érthető.

Egy csomó minden máshogy van, mint 20 éve volt, sőt... Nekem 10 hós a kicsi, 3 éves a nagy, de ez alatt az idő alatt is változott egy csomó minden. Ami aktuális probléma, kérdés, azt szerintem jól meg lehet beszélni a barátnőkkel - nekem is 2 barátnőmnek vannak pici gyerekei és sokat segítünk egymásnak, tanácsot kérünk, megbeszéljük az aktuális dolgokat, stb stb.

20 hónap van a 2 gyerek em között, de van, amit meg kellett kérdeznem, meg kellett néznem, mert nem voltam benne biztos. Akkor egy nagyszülő a 20 évvel ezelőtti tapasztalatával hol van?

Meg vannak ugye az olyanok, akik azt mondják: márpedig a nagyszülő dolga az, h mindent megengedjen az unokának. Ahhha...anyuka meg szív vele. Anyósom is ilyen.

És igen, van olyan, h A módon akarná nevelni a mama a gyereket, a szülő meg B módon. És ki dönt? A szülő.


Bocs... ha kicsit csapongó voltam. :)


Szerintem szépen nyugodtan beszéld meg anyukáddal, hogy a ti gyereketek és meg tudjátok oldani a dolgokat, szívesen veszed, ha segíteni akar, de ti döntötök mindenben.

2015. aug. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
38%
14-es vagyok, a lemeg témában nem rád, hanem a válaszolókra gondoltam. ;)
2015. aug. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Esküszöm, én nem értek pár válaszadót.

Hol írtam azt, hogy azért akartam babát, mert a barátnőimnek is lett???

2015. aug. 6. 17:16
 17/20 anonim ***** válasza:
46%

"az anyósomnak van egy 4 éves lánya, így Ő jobban tud segíteni"


Hát, azért anyukád is felnevelt egy gyereket, szóval nem hiszem, hogy anyósod jobban ért hozzá :) (az persze érthető, ha a felfogása szimpibb). Nem értem ezt a "csomó minden változott"-at, az emberiség évezredek óta nevel gyereket, miért pont az elmúlt húsz év lenne más?

2015. aug. 7. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mert más lett a technológia, a nők gyermekvállalása kitolódott így 30-35 évesen már sokkal kiforrottabb értékrenddel rendelkeznek, az egész szülőséghez való viszony átformálódott, gondoljatok csak bele, 30 éve nem sok apukán láttunk hordozóban kisbabát vagy egyáltalán babakocsit toló apukát aki egyedül is letudja vinni a gyereket. Mostmár ez is egyfajta elvárás, hgy a gyerekgondozásban ők is vegyék ki a részüket.. És hát én pl nem kezelem garanciaként azt hogy valaki felnevelt 1-2-3-sok gyereket, itt Bp-n ugyanis azt tapasztalom, hogy a mai 30-asok elég sok lelki gonddal kűzdenek, szóval azért annyira nem ment flottul ez a nevelés ha felnőttkorra ennyi ember érzi magányosnak, depressziósnak magát.
2015. aug. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy csodabogár a családunk, de az én apukám már a nyolcvanas években is törődött a gyerekeivel (igaz, hordozó még nem volt).
2015. aug. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
56%
OFF: 19, de volt már! 30 éves vagyok és anyukám mesélte h engem mindig abban vitt, és sajnálja h a 3 évvel idősebb bátyám születésekor még nem lehetett kapni. Szóval kb. 30 éve jelent meg:)
2015. aug. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!