Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kezd elegem lenni ebből. Mit...

Kezd elegem lenni ebből. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Anyukám sajnos Tv,számítógép,cigi és alkoholfüggő.Mindenért kiiakad valamint egész nap a gép előtt ül közben a tv-t bámulja.Apukámmal mindent megtennénk de ha én is szeretnék segíteni akkor sértődések vannak mert hhogy szarul érzi magát emiatt,attól Függetlenül számonkérte apukámat,hogy mitől fárad el és miért lesz ingerült.(Apukám amint megjön a munkából egész nap csak takarít.)Ezt apám nem biztos hogy sokáig bírja,de ha valami baja lesz én nem tudom mit csinálok.
2015. aug. 10. 10:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne takarítson apukád. Akkor talán anyukádnak feltűnik, hogy ez az ő dolga lenne.

Kérjetek segítséget. Talán depressziós vagy más baja van.

2015. aug. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Na igen,sajnálom leírnám anyám gondjaid is,hogy ne legyen ilyen egyoldalú az egész.Anyukám elég sok betegséget örökölt,40 évesen már szívinfarktusa volt ezen kívül gerincsérvvel műtötték.Dolgozni nem tud,elmondása szerint a dohányboltba sem tud elmenni.Igen depressziós,de nem tudunk vele mit csinálni.Múltkor el kellett mennem erre az 50 órás önkéntes közmunkára amire köteleztek.Érdekelt is a dolog meg minden,de sátort kellett venni,ez ilyen 2000 Forintos 2személyes sátor volt,kiakadt azon,hogy ő mindig beossza' a pénzt és hogy ez mennyibe kerül a benzinpénzzel együtt (igen 2 napi pezsgő áráról van szó,naponta kettőt iszik meg+2-3 kilómétert kell vezetni mert nézzük az akciókat,hogy hol olcsóbb a pezsgő) és velünk kiabált,hogy normálisak vagyunk-e apámnak ekkor lett elege és beszólt a pezsgő miatt...mi voltunk még a hibásak,nem beszélt velünk) Sajnálom,hogy így össze-vissza írom a dolgokat,de a kezem is rángatózik annyira felidegesített azzal,hogy 1 napra nem hoztunk neki cigit (ahova ő is letudott volna menni mert max MAX 200 méterre van tőlünk.Tudom,hogy egy szar alak vagyok,hogy már nem bírom ezt,de ha ezt nem írtam volna most ki magamból nem tudom már...
2015. aug. 10. 10:26
 3/14 anonim válasza:
41%
Teljesen oké, hogy nem bírod ezt. Nem normális amit anyukád csinál. Talán tényleg külső segítséget kellene kérni. Esetleg mas csaladtagtol, akire mondjuk hallgat, vagy ilyesmi..vagy ra kéne ébreszteni, hogy ezzel nem csak az egészségét teszi tönkre, hanem a családját is.
2015. aug. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Anyukádnak valamilyen segítség kéne, ha valóban depressziós. Csak úgy magától nem lesz jobb.

Nem tudom, mennyire súlyos a gerincsérve. Lehet, hogy nem tud a porszívó felett görnyedni. De azért elmosogatni, letörölgetni talán tud. Szóval azért a házimunkába is besegíthetne.

Ha elfoglalná magát, az a gyógyulását is segítené. Mindenki befordulna, ha egész nap ülne a lakásban és tv-ne, gépezne.

Találjatok ki valami közös családi programot, menjetek el egy rendezvényre, sétálni, kirándulni. Rángassátok ki kicsit az életbe.

2015. aug. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Külső segítséget nem tudunk vagyis én nem merem mondani mert ígyis én vagyok a sátán... Az anyukájára szokott hallgatni,már ő is megmondta,hogy nagyon rosszindulatú,de nem javult semmit.Amikor a bátyám elköltözött akkor is az volt a legföbb gondja,hogy k#rva csaja nem tud megcsinálni semmit.A nővéremnél is ez volt,hogy ha elköltözik ide vissza nem jön.(az előző pasija nem volt éppen főnyeremény. igénytelen és még meg is csalta) szóval anyukámnak a nővérem pasija sem tetszik (a mostani) és bátyám csaja sem.
2015. aug. 10. 10:51
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló ezt szeretnénk mi is hidd el.Egy családi programnak nagyon örülnénk,de soha sem jön velünk sehova.Így nyaralás sincs.A gerincsérvre kitérnék.Műtötték már azzal,de becsípődik neki az ideg.vagy a feje fáj vagy a lába.Tudom hogy ebbe 1 idő után beleőrül az ember de én most már nem tudok jó pofát vágni minden tettére.
2015. aug. 10. 10:54
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként te otthon szoktál apudnak segíteni a házimunkába?
2015. aug. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Már vártam ezt a kérdést.Igen persze,hogy szoktam segíteni,viszont a vasalást azt nem engedi meg apám,mert hogy rosszul csinálom,de így nem tudok fejlődni semmit.Főzni is megtanulnék de gyakorlatilag balf#sznak néznek.Amit csak kell megcsinálok.
2015. aug. 10. 10:56
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem egy vasárnap délután szólhatnál apudnak, hogy mutassa már meg azt a vasalásos témát :) A főzéshez meg nem biztos, hogy béna vagy, csak még keveset tudsz. Apud szokott főzni? Ha igen, menj ki hozzá a konyhába és dolgozz a keze alá. Répa, krumpli pucolás, tojás felverés, add ide a sót, adj egy pohár vizet stb., olyan közös főzésfélét, és meglátod sok trükköt elleshetsz.


Azzal is sokat tudsz segíteni, ha bepakolod a mosógépet és mire megjön, már ki is teregettél, vagy leszeded a tisztát, összehajtogatod, a konyhába elpakolsz, lefőzöd neki a kávét, stb. Mindent úgy, mintha csak ti ketten lennétek, mert anyudra nagyon nem tudsz számítani. Viszont apukádat kímélnéd, ezt meg csak úgy tudod, ha te is nagyobb részt vállalsz a háziban. Ezért is kérdeztem, mert pl. az én gyerekeim is szoktak segíteni, de ... meg kellett mondanom nekik, hogy mit csináljanak, mert koruknál, eszüknél és trehányságuknál fogva "nem látták meg" a feladatot :) amit persze nem is lehet elvárni tőlük :)

2015. aug. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ezeket mind megcsinálom,meg is lepődnek a szomszédok,ha ilyen van,hogy mennyit segítek,meg hogy jól nevelt vagyok stb.
2015. aug. 10. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!