Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyen rá anyukámat a...

Hogyan vegyen rá anyukámat a higiénia betartására?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy anyukám bár ügyel a tisztaságra, régebben, (még fiatalabb korában, mondhatni tisztaságmániás is volt) viszont a higiéniára nem igazán figyel, ha pedig szólók neki, figyelmeztetem, akkor fellát, hogy én őt hülyének nézem, és kikéri magának. Főleg azóta zavar ez engem, mióta kóbor cicákat etetünk nyershússal, mert csak ezt eszik meg, főleg az egyik kedvencünk. Bár tiszta cicus, de azért mégiscsak kint jár, és simogatás után, vagy ha összefogdossuk a nyers húst, amit eszik, vagy meghagy, és vissza a hűtőbe (duplán csomagolva, elkülönítve) akkor utána én azért alaposan kezet mosok, és addig nem nyúlok semmihez. De ő közben is megfogdos mindent, nem mos rögtön kezet, ráadásul valamikor pont akkor főz is, és mindig félek, hogy nem figyel oda, és még valami fertőzést összeszedünk. Néha rámossa a kezét a mosogatóban található edényekre, de ezért már nem is szólok, hiszen az edények utána még úgyis el lesznek mosogatva. Ha éppen feltöröl, megfogja a felmosó rongyot, nem mos kezet, és nyúl a kajához, vagy bármihez, csinál nekem szendvicset, vagy éppen odaadja az evőeszközt, azzal a kézzel. Ha pedig mondom, hogy én majd megcsinálom, hagyja csak, akkor már fellát, szekál, hogy jaj most azért mi, mert azt hiszed megint, hogy nem mostam kezet. Konyharuhákkal is mindent letöröl, megtöröl, utána meg az asztalt, tányérokat, evőeszközöket, aztán csodálkozik, ha néha hajszálat találunk az ételben. Erre azt mondja, hogy pedig úgy vigyázok, nem is hullik a hajam, akkor biztos a te kezedről, vagy most eshetett bele, hát de mondom benne volt teljesen a kajában, akkor nem most eshetett bele. Megy a boltba, de előtte visz ki a cicáknak vizet, és megfogja az etetőjüket, utána pedig a boltban pl. zsömlét válogat. Az otthoni ruháját sem mossa ki állandóan, beletöröl mindent, és utána abban főz. Félti a víz számlát is, nekem is mindig mondja, hogy ne simogasd a macskát, mert utána 5 l vízben mosol kezet, ami azt jelenti, hogy 2x mosom meg alaposan. Nem egyszer vettem észre, hogy első kézmosás után bizony elég sok kosz jött le a kezemről. Szóval ilyen, és ehhez hasonló dolgok. Mit javasoltok?
2015. aug. 14. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát igazán nehéz eldönteni, hogy kinek van itt igaza. Néhány ponton valóban anyukád nem tart be higiéniai szabályokat, a leírásod másik részében viszont úgy érzem, hogy te rettegsz betegesen a fertőzésektől. Pl. lehet, hogy a hajszál undorító az ételben számodra, de egy sima konyhai főzésnél óhatatlanul beleesik és senkinek nem lett tőle soha baja, ettől nem kell ennyire parázni.
2015. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt amit most leírtál szerintem annak ellenére , hogy akkor kötődni fog veled elkéne mondd neki,vagy nem kellene a kóbor macskákat etetni és akkor sok gond megoldódna. Mást nm tudok mondani...reméljük hogy megoldódnak a dolgok.
2015. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Huh, hát nem tudom... úgy tűnik, ez erősen neveltetés-függő.

A férjemre is úgy kell rászólni, hogy ne mászon be az ágyneműk közé utcai ruhában, és ne törölgessen minden szart a konyharuhával - le is szoktam a használatáról miatta -, de az étel itthon szent, és sérthetetlen.

Azt már ő is megszokta, hogy nem nyúlkál a konyhában mindenféléhez, mert erre harapok: ha kell, huszonötször mosok kezet főzés közben, szóval ezt a jellegű problémádat megértem.

A többi tényleg egy kicsit soknak tűnik...



Ha nagyon nem jutsz dűlőre vele, esetleg megpróbálhatsz kéztisztító kendőt eszközölni a konyhában. Talán azt szívesebben használja, mint a drága vizet :D

Egyébként nem hiszem, hogy sokat tudnál tenni, nála ez rögződött be.

2015. aug. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha elkezdenétek rendes macskakajával etetni a macskát egy idő után megenné. Nem egészséges a nyers hús neki (sem) főleg ebben a melegben.
2015. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy nem az anyádtól örökölted a természetedet, az tuti. Nehéz lehet megélni ezt a mindennapokban. Amint teheted, költözz külön és ott a magad kedvére tarthatod be a higiéniás szabályaidat. Anyádnak meg szerencsére remek immunrendszere van.
2015. aug. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Első hozzászóló: a hajszál engem sem izgat különösebben,(ezt csak megemlítettem, és tudom, hogy ettől nem lesz semmi bajom) kidobom a kajából és eszem tovább, anyukám viszont annyira undorodik tőle, hogy utána kidobja, amit éppen eszik, mert nincs tovább gusztusa hozzá.


második hozzászóló: a kóbor cicákat is kell etetni, itatni, hiszen ők is előlények, szeretem a cicákat, és én nem vagyok szívtelen, hogy hagyjam éhen halni őket. Itt nem az etetésről van szó, hanem, hogy az etetés mellett betartsuk a higiénét.


harmadik hozzászóló: "A többi tényleg egy kicsit soknak tűnik..." Nem tudom melyik részére gondoltál? Mert amit leírtam, mind arra vonatkozott, hogy minden után mossunk kezet, főleg evés, főzés előtt.És úgy látom ezzel egyet is értesz.


negyedik hozzászóló: próbáltuk már mindennel etetni, de inkább éhen hal.

2015. aug. 14. 13:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Huha, nem egyszeru, en tuti nem sokaig birnam ezt. Vegyel kezfertotlenitot es amikor csak tudod hasznald.

Nekem nagyim ilyen, nem is vagyok sokat nala mert egyszeruen nem birom. Igy nincs is nagyon tanacsom, mit tudnal csinalni.

2015. aug. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 4.-nek üzenem, hogy a macskának a legegészségesebb étrend a nyers hús!
2015. aug. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!