Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos volt ekkora...

Szerintetek jogos volt ekkora balhét csinálni? Apám teljesen megőrült, vagy normális dolog ilyet tenni?

Figyelt kérdés

Egyedüli gyerek vagyok a családomban (ha lehet annak nevezni). Apám alkoholista, más nem is számít neki az életben csak ez. Kiskorom óta ver, nem foglalkozott velem sose, persze ha rossz jegyet kaptam akkor tudott ordibálni, verni, rombolni. De azt el kell hogy mondjam, én mindig megbocsátottam neki ezeket, sosem voltam vele haragtartó. Anyukám normális, viszont annyira konzervatív, régimódi, hogy sosem tudtam vele mély kapcsolatot kialakítani, de alapvetően jóban vagyunk. Olyan, mintha nem is lennének a szüleim, csak együtt élnék. Ennek hatására kb. 14 éves korom óta nagyon zárkózott lettem.

Szóval a lényeg, hogy tegnap apám kitalálta, hogy menjünk el hárman vacsorázni. Mivel nem éreztem jól magam, betegségemből adódóan nagyon nehezen bírom a 40 fokos meleget, megmondtam neki, hogy nem szeretnék most velük menni. Ezen annyira kiakadt, hogy betörte az ajtóm, szétverte a szekrényem, a székem, mindent tönkretett a szobámban. Anyukámnak kellett lefogni, különben megölt volna. Undorító dolgokat mondott rám, a legalpáribb szavakat amiket egy ember kiejthet a száján, miközben semmit nem ártottam neki. Szerinte meg se kellett volna születnem, ezzel a nappal tönkretettem az életüket, amit ma tettem soha nem fogja elfelejteni. Nem értem, most azzal, hogy nem akartam egy drága étteremben vacsorázni mert ROSSZUL VOLTAM és amúgy sem voltam már éhes, tönkretettem az életüket? Miért nem tudtak volna kettesben elmenni? Egész este üvöltözött, azzal fenyegetőzött, hogy megöli magát, meg engem is megöl, ha nem takarodok el ebből a házból. Meg hogy berak a zártosztályra és le fognak szíjazni. Engem???? Inkább őt kéne, de sürgősen mert halál félelmem van hogy mikor fog rámtörni és bántani. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy miért kellett ebből ekkora ügyet csinálni. Délelőtt még teljesen jól elvoltunk, beszélgettünk. Nem tudom mit csináljak, már azon gondolkozom hogy a mamámhoz költözök, csak van kutyám, macskám, őket nem vihetném magammal, de itt sem hagyhatom mert azzal fenyegetett, hogy eltaltatja őket. Köszönöm ha valaki elolvasta

17/L


2015. aug. 14. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Ehh és még azt hittem h az én apám szar.És nem normális szétverni mindent.Pszihátriára kéne fordulnia.Degenerált állatból egyre több van.
2015. aug. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Te jó isten, hát nagyon nem lennék a helyedbe :/ Valamit tenni kell ez ellen. Vagy Te mész a háztól egy jobb helyre,de mint ahogy mondtad ez nem megoldható. Akkor szerintem az apádnak kéne elmenni a háztól. Anyukád hogy bírja elviselni?
2015. aug. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már rég elköltöztünk volna anyukámmal csak sajnos az ő fizetése édeskevés, hogy ketten megéljünk belőle. Ő is nehezen viseli, csak nagyon nagy türelme van. Igazából kiskoromban kellett volna lelépnünk, már akkor is ilyen volt.
2015. aug. 14. 16:15
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
És anyád nem hívta ki a rendörséget meg az orvosi ügyeletet?!?!?!?
2015. aug. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne bocsáss meg apádnak a viselkedéséért, azt, hogy rettegésben kell felnőnöd, semmivel nem teheti jóvá, valószínűleg nem is áll szándékában jóvá tenni. Azonnal elköltöznék a helyedben a nagyszülőkhöz, ha lehet. El kell mondanod, hogy mi történt, hogy félsz otthon, és félted a kutyát, macskát, csak megengedik ilyen esetben, hogy magaddal vidd. Vagy másik rokon, ismerős, barát, aki ideiglenesen befogadja őket? Ebben igaza van apádnak, hogy a legjobb amit tehetsz ha "eltakarodsz". Az meg anyád hibája, hogy inkább hagyta idáig fajulni a dolgokat, mint hogy tegyen valamit, szóval rá sem számíthatsz.

Az éttermes dolog csak egy ürügy, az ilyen agresszív idegbetegeknek bármi jól jön, hogy tombolhassanak. Az én apám is egy elmebeteg állat volt, most meg én vagyok a hálátlan szemét, hogy nem állok szóba vele évek óta. Én úgy veszem, hogy nincs apám, neked is ezt ajánlom.

2015. aug. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Apádnak nagyon labilis lehet a lelki állapota. Szerintem azt gondolta, hogy ezzel a vacsorával valamit jóvá tehet, vagy nem tudom, de a lényeg az, hogy neki valamiért nagyon fontos lett volna. Mivel neked nem, ezért most őrjöng.


Anyukáddal együtt egyébként nem tudnátok a mamádhoz költözni?

2015. aug. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valószínű hogy a mamámhoz fogok költözni mert ez több a soknál, remélem meg fogjuk tudni oldani ezt. Utolsó, szerintem neki ez azért volt fontos, mert Ő el akart menni étterembe, nem miattunk. Eddig sem mentünk sehová közösen.
2015. aug. 14. 17:26
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező ez nagyon nem játék!

Apukád nagy valószínűséggel szellemi beteg.


Szedd össze magad és menj el a gyámügyhöz , illetve rendőrségre ,hogy ilyen esetben mit kell tenni , és próbáld elérni ,hogy intézkedjenek. Kitartás!


nemsokára 18 leszel és akkor elmehetsz továbbtanulni vagy valamit. ne hagyd ,hogy tönkre tegye az életedet.

2015. aug. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Èn a te helyedbe azt csinálnám hogyha ketten vagytok otthon anyukáddal leülni ès megbeszèlni ezt vele,hogy ő hogy birja ezt elviselni stb...ès ha ő is azt mondja hogy nem bírja,költözne ő is,

Akkor költözzetek idèglenesen a mamádhoz.

Ha pedig ott is keresne vagy oda jönne ès folytatná az ordibálást,hogy mèrt mentettek ide stb. Akkor el kell menni a rendőrsègre ès felkel jelenteni,ez nem játèk...

2015. aug. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Savlekotő ***** válasza:
Megint egy nő aki hagyja hogy a gyereke egy senki alkoholistával nőjön fel..
2020. máj. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!