Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Komolyan én vagyok az önző,...

Komolyan én vagyok az önző, mert nem vagyok hajlandó Svájcig menekülni a válása miatt? Mit mondjak neki, hogy észhez térjen?

Figyelt kérdés

Anya és a férje közel 8 év után elválnak. Nem ez anya első válása, de most úgy viselkedik, mint akinek elment az esze. Ami azért fura, mert már vagy 1 éve folyamatosan csalták egymást.

Ma hazajöttem és itt volt az egyik barátnőm apukája, aki ingatlanos. Kiderült, hogy anya el akarja adnia a házat és Svájcba akar költözni (ott lakik az anyja). De nem értem, hogy miért, mikor a házunk nemrég lett kész, egy vagyon lett ráköltve. Szeptembertől leszek végzős. Minden ideköt Budapestre. Németül nem is beszélek.

Azt mondja anya, hogy én is szeretek ott, meg hogy az nem a világ vége, bármikor hazajöhetek a barátaimhoz. Persze, szeretek ott lenni 1-2 hétig, nem úgy, hogy végleg odaköltözöm.

Mondtam, hogy jó, akkor ő menjen, de én maradok itthon, mert az utolsó évemet nem fogja tönkretenni és felforgatni az életem azért, mert ő inkább menekül a hibái elől. Azt mondta, hogy önző vagyok és engem semmi más nem érdekel a bulizáson kívül, nem törődöm másokkal. Hát de könyörgöm, ő akar elrángatni innen olyan dolog miatt, ami akár tízezer km megtétele után is zavarná.



2015. aug. 15. 17:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
hány éves vagy?
2015. aug. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
17 és csak jövő májusban leszek 18.
2015. aug. 15. 17:43
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Akkor szerintem beszéld meg anyukáddal, hogy addig várjon a kiköltözéssel amíg le nem érettségizel, mivel ez egy fontos időszak és nem lenne jó, ha emiatt rontanád el az érettségidet, utána meg nem vesznek fel sehova emiatt. Nem időszerű szerintem sem ez a költözés. Ha belemegy, akkor beszéljétek meg a részleteket, mert biztosan kell anyagilag támogatnia a budapesti albérletedet, stb.
2015. aug. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%

Nem fog észhez térni, bármit mondasz neki. Kikészítette az utóbbi év és a válása, most pedig menekül minden és mindenki elől. Van ez így.

Próbáld megbeszélni vele, hogy amíg el nem végzed az iskolát, itt maradsz albérletben, vagy édesapádnál (nem tudom, megoldható-e). Utána még eldöntheted, mit csinálsz. Lehet,hogy egy év múlva örülni fogsz ennek a lehetőségnek.

2015. aug. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem anyukád az önző. Idén végzős leszel, nem beszélsz németül, szóval semmi logikus dolog nincs ebben, főleg, hogy te sem akarod.


Annyira azért nem mennek gyorsan a dolgok, ha csak nem nagyon áron alul akarja eladni anyukád a házat, akkor az el fog tartani egy darabig.

2015. aug. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Két hét múlva kezdődik a tanév, hogyan akarja ezt intézni? Szerintem is beszéld meg vele, hogy maradsz, nem hiszem, hogy ilyen gyorsan sikerülne elintézni az adásvételt. Nem egészen egy évről beszélünk, amit ki kéne bírnia itthon, az, hogy normálisan leérettségizhess, talán megér neki is ennyit.
2015. aug. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A ház eladása nélkül is költözne szerintem. Csak meghirdeti.

Apukám 2 és fél órára lakik Budapesttől, így hozzá nehezen költözhetnék.

Az a 2 megoldás van, hogy maradok a házban, vagy összeköltözöm a legjobb barátnőmmel (egyetemista, saját lakása van).

2015. aug. 15. 18:03
 8/18 anonim ***** válasza:
30%
A pénzre is gondolnod kell. És elvileg nem lakhatsz egyedül, nem vagy nagykorú. Persze ezzel nem feltétlen kell foglalkozni, de a törvény szerint nem hagyhat egyedül a házban. Rezsit, kaját, bérletet ki fogja fizetni? Ha továbbtanulsz azt ki támogatja?
2015. aug. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30%

Ha anyukád megengedi, legjobb lenne ha maradnál a barátnőddel.


Tovább tanulás? Itt kicsit más véleményem van.

SOkkal jobban járnál, ha érettségi után követnéd anyukád, 1 évre ráállnál a németre/franciára, és ott tanulnál tovább.

2015. aug. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Angliában fogok továbbtanulni, vagy maradok Budapesten. Ebben még nem vagyok 100%-ig biztos.

A pénzzel nem lenne baj.

2015. aug. 15. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!