Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség, a még el se vált...

Segítség, a még el se vált férjem új barátnőjét anyának szólítja a kisgyerekem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A válás még el se kezdődött. Egy hónappal az elköltözésünk után a férjemnek már új barátnője lett, akinek a mi gyerekünkkel korabeli az övè. A ferjem nagyon sokat van velük, olyannyira, hogy a családi rendezvényeken már részt vesz az új párjával. Mivel a férjem szinte betegesen szereti a gyerekünket a nyári szünetben fele-fele időbeosztást kellett engednem. Kértem ne mással, hanem a saját gyerekével és a válással foglalkozzon, hogy azért a szülei mi vagyunk apa és anya és ezt lássa is. De nem érdekli. Most a kicsi elkezdte az új barátnőt anyanak szolitani. :-(

Teljesen rosszul erzem magam, mit kell tenni egy ilyen helyzetben. Az onzoseg, ha azt gondolom en vagyok az anyja ezert engem szolitson egyedul az anyjanak?



2015. aug. 17. 22:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos nem tudom mit tehetnél, de nem vagy önző egyáltalán.

TE vagy az anyja és pont.

Mit mond a (volt) férjed? Már ha szóltál már emiatt.

Ezzel a gyereket is megzavarhatja, ha kicsi még.

2015. aug. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%
ha kicsi, tenni ellene nem sokat tusz, számára ez amolyan -aki apával van cucc...- ha teneked lenne új barátod, valószínűleg azt apázná. ha zavar, kérd meg őket, hogy a gyerek a nevén szólítsa a nőt, edit, meg ilyenek, ahogy apuka nevezi. ezt az exednek is meg kell értenie
2015. aug. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
44%

Hú, erre most el kellett számolnom tízig...

Az, hogy a férjed szereti a gyereket, és vele akar lenni, nem beteges, hanem teljesen természetes. A szünidőt alapból felezni illik, amennyiben apa-anya normálisan állnak a dolgokhoz.

Az, hogy anyunak szólítja a barátnőt a kisgyerek, egy szempontból lehet necces: hogy vajon mennyire lesz tartós a kapcsolat. Nyilván neki nehéz ezt megélni, hogy a szülei különmentek, a férjeddel töltött időben viszont teljes családban érezhette magát, még tesója is volt. Nem azon aggódnék, hogy csak és kizárólag engem szólítson anyának, hanem azon, hogy ne érje csalódás, ha netán szétmegy az a kapcsolat. Viszont ha tartósnak ígérkezik, még az is elképzelhető, hogy a férjed szeretné magához venni a gyereketeket.

Ha neked is lesz új párod, jó eséllyel őt is apának szólítja majd, nem is olyan rossz felállás ez egy gyereknek.:-)

2015. aug. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
31%
Az előttem szólóval értek egyet. Viszont az sem elhanyagolható szempont, hogy az új barátnő szereti-e a gyerkőcödet, illetve, hogy a kicsi hány éves?
2015. aug. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
18%
Nem önzőség, inkább érdekes, hogy a ,,mostoháját" előbb nevezi anyjának. Netán olyat ad meg neki amit te nem?
2015. aug. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
61%
Mennyi idős a gyerek? Ha kicsi, mivel sokat van a másikkal, simán átveheti annak az "anyázását". Hidd el, neki még csak egy személy megjelölése ez a kifejezés, nem a valódi tartalmat érti belőle a gyereked.
2015. aug. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

3 éves

Engem is anyának szólít, ezért azt a választ nem értem mit ad meg neki hamarabb? Nekem nincs másik párom, így ha vele vagyok cxak vele vagyok, csak vele foglalkozom, nem oszlik meg a figyelmem pl. mások felé. Normális anyának tartom magam. Azt viszont nehogy már természetesnek vegyem, hogy akkor most még házason egy válás kezdetekor hazavigyek gyorsan egy "apukát" vagy egyből egy testvért is mellé vagy még kit, mit?

É Az apjával próbáltam egy darabig egyeztetni, hogy fontos lenne, ha a kicsi azt latna, bár szétmegyünk, de ettől apa-anyaként tudunk együttműködni és pár hónapig erre és a gyerekünkre koncentrálunk. (Pl. közös program, ahol lát minket együtt még, de róla szól a dolog, persze nem eroltetve.) Sajnos a ferjem ezt nem akarta. Ő azonnal új kapcsolatba kezdett.

Lehet valoban csak annyi, hogy a ket ember együtt apa-anya es en is anya. Kisse azert mellbevágó. Senkinek nem.kívánom.

2015. aug. 17. 23:33
 8/27 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is azért anya,mert másik gyerektől azt hallja.


Ez a nő viszont előbb is megvolt szerintem.

2015. aug. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Értem, hogy nehéz, de ne vedd a lelkedre. Szerintem az a legvalószínűbb, hogy a másik gyereket utánozza. Szóval nem ellened szól ez az egész. Kitartás.
2015. aug. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
52%
Átérzem a fájdalmad. Nehéz lehet most neked. Ezt nem forszíroznám a férjemnek. A kivsi még nem érti ezt a helyzetet, valószínűleg a nő hyerekétől hallja azt, hogy anyukának hívja és csak őt utánozza. Arra gondolj, hogy te vagy az édesanyukája, és mikor téged hív anyának amögött komoly érzelmi háttér van. Te vagy aki oviba viszi megy érte, mesél neki, mellette van ha beteg, vagy ha fél. A másik " anya" pedig egy szóhasználat, mert lehet nem hallota és jegyezte meg még a nő nevét.
2015. aug. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!