Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség, a még el se vált...

Segítség, a még el se vált férjem új barátnőjét anyának szólítja a kisgyerekem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A válás még el se kezdődött. Egy hónappal az elköltözésünk után a férjemnek már új barátnője lett, akinek a mi gyerekünkkel korabeli az övè. A ferjem nagyon sokat van velük, olyannyira, hogy a családi rendezvényeken már részt vesz az új párjával. Mivel a férjem szinte betegesen szereti a gyerekünket a nyári szünetben fele-fele időbeosztást kellett engednem. Kértem ne mással, hanem a saját gyerekével és a válással foglalkozzon, hogy azért a szülei mi vagyunk apa és anya és ezt lássa is. De nem érdekli. Most a kicsi elkezdte az új barátnőt anyanak szolitani. :-(

Teljesen rosszul erzem magam, mit kell tenni egy ilyen helyzetben. Az onzoseg, ha azt gondolom en vagyok az anyja ezert engem szolitson egyedul az anyjanak?



2015. aug. 17. 22:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez a nem könnyű..nekem nagyobbak a gyermek de a férjem a szeretőnél lakik meg annak kölkénél..

És igen a düh beszél belőlem is..bárondtam a 11évesnek apád nője értelmesebbnek tűnik mint apád és a gyerek válasza "sokkal"..

Szerintem ott is a csaj látja el őket jobban..hisz itthon se tette meg nem mosott rájuk stb.bár ezt a szeretőnek sem engedem..nem tudom mennyi ideje ismerik egymást a férjem hazudozott titkolozott (én őszinte voltam de zsarolt nem engedett válni pedig a mi kapcsolatunk rég csak a gyerek miatt volt)..

Felosztottuk felesbe a nyarat..de férjemmel nem lehet kommunikálni..a láthatási hetembe bekavart holott én vagyok egyedül nekem nehezebb a nyár két gyerek mellett dolgozni mikor nincs már ovi suli..

A gyerek a csavargásaik miatt nem akart menni rajztáborba pedig ő iratkozott be akarta meg van tehetsége a rajzhoz ..

Két hetet voltak ott mert bekavart a láthatási hetembe. A gyerekek odafutottak hozzám puszi puszi majd mondtk feljönnek megnézni a festést..-apuka kiabál minek csalom fel a gyerkeket..5percről volt szo nem csaltam a gyerek kért meg rá..ráadásul szülinapja is volt elötte két nappal és nem is láttam beszéltünk..


Ma hazaállitottak két diszpárnával amin apuka fotója van meg mindegyik alatt a csajok neve amelyiké..

Fogtam és visszaküldték a lányomat a szaros párnát nem fogom lesni napi szinten (volt családi fotós párnánk betettem apuka cuccaihoz mikor költözött és nem vitte el??ők nem akartak engem lesni a szeretővel??pedig az anyjához is vihette volna..férjem dolgozott de jött az sms szánalmas vagyok..szerető biztos panaszkodott hogy visszaküldték a párnákat..


Direkt cukkolnak keresztbe tesznek ráadásul mellettem lévő tömbe vannak lehet már férjem költöztette a csajt oda passz..mindenesetre mikor korábban jöttem haza a munkából az alvó gyerkeink egyedül voltak..de tagadott hazudozott..a tudtok nélkül szpmtatta a gyerekeket a szeretőhöz..mondta mamához mennek a gyermeke meg elárulták hogy xy meg fiával voltak játszóházba..


Igen még nem váltunk el..anyagilag lehuzott..lebukás után se akart válni igy én adtam be ami 2-szer 30ezrembe került meg plusz párezerbe :(


De hazugságra épülő kapcsolata nem lesz tartós..bár lehet tévedek..

De a festő pont mesélte anno rá is féltékeny volt a férjem..másik festőre is..hivogatta mi tart Ennyi ideig..persze mindenhez szakember kell mert itthon nem értett semmihez égő cseréhez se..azaz csak szart mindenbe ott cserélt égőt nézett olajat (én kocsim anno ez miatt ment tönkre nem figyelt semmire).


Most bebizonyitom neki egyedül többre viszem..szorgalmas vagyok ha lesz állásom nem lesz gond..


Jah igen betegesen féltékeny volt de szeretete nem adott..mikor kiléptem volna fenyegetett zsarolt sakkba tartott ..

Nah most a csajjal mi lesz??városi pletyka aminek van alapja..elég rossz előélete múltja van..tesojának szinte..

Nehezen is engedtem el a gyerekeim Velük külföldre..nem ismerem a csajt nem itélkezem..de férjem az évek alatt megutáltam..dagadéknak hívott persze én se hagytam magam..

Pszihésen viszont nehéz felállni..az évek alatt megölt..remélem hamar eltudunk válni..

A gyermeknek is mondom én se küldök oda magamrol párnákat meg falidiszt ha nem velem vannak ők se hozzanak ide..ugyanannyit voltak nálam mint nála mégse küldtem magamrol fotókat..ott a mobiljuk a nagy tud vele chetelni bármit..

Az apuka meg innentől az új nőjét nyomozza lesegesse ne engem..az ablakból kukkolnak..


Nehéz dolgok ezek..sose ismertem volna lett volna jo..de a gyerkeket nem bántam meg..szerencsére rám hasonlítanak..

Remélem akárhányszor rájuknéz majd mindig eszébe jutok mert a kapcsolata ugy lesz hosszu ha Gyors magához láncolja a csajt majd egy gyerekkel maga mellett tartja..mert mikor válni akartam mindig nem akart védekezni meg hopp elmentem..

Mindenki mondja ismerkedjek majd akkor fog ő is belezakkanni mint én..persze én a gyerekeimre vagyok féltékeny..csakis a gyerekeimre..hogy a másik jobb..mert anya mindig gürizik melóhelyen otthon meg felujjit meg hogy meglegyen minden sulikezdésre..ők meg viszik strandolni nyaralni stb.persze gyerektartást nem kapok 5évig meg rengeteg a kiadás lakáshitel..

2015. aug. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
0%

Nehéz..egyedül maradtam sok a kiadásom nem számíthatok nagyszülőkre senkire ..

Anyósom ha férjemnél voltak el is vitte a gyerekeket meg a szerető gyerekét is strandra.. Bár hallottam nem örül a helyzetnek..bár engem okol..a fia mindig ártatlan..pedig egy kapcsolat két emberről szól..de én csak robot voltam benne..


Kocsimra is sokat kellett költeni..és most is kell gumi mert életveszélyes azt mondtk :(

Az ember magára meg a kocsira nem költene..de mpst utóbbira muszály :( munkaeszközöm..

Bébiszittert is kell fizetnem..

A járolapomat egyedül cipeltem fel a negyedikre férjem meg elnézte..dehát amig eggyütt voltunk os inkább meccset nézett mint havat lapátolt..de legalább csend van a szomszédok biztos örülnek..férjem megvette a csajokat..de ma is megkérdeztem hogy hol akarnak lenni mert ha ott akkor beletörődök hisz baromi nehéz lehet nwkik egy depis anyával aki nem igen mosolyog aki tönkrement..aki nem vitte őket nyaralni stb.

A párnák helyett miért nem cipőt vett nékik?????-az kell sulira ..tudta a kicsinek sok nyári cipője van (vettem kapták)de az adidast amit nemrég vettem a nyár alatt kinőtte :(

2015. aug. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%

És van aki azért nem segített mert tart a férjemtől..vagy azért nem vállalta a gyerekek felügyeletét mert férjem csúnyán néz rá..van aki segített majd kocsival leszoritotta az útról..sokszor volt családon belüli erőszak de mondta bizonyitsam be ha tudom..


És igen félek vagy annyira szerelmes hogy azért nem zsarol hogy elveszi a gyerkeom vagy

2015. aug. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%

Gyerekeim vagy pedig bosszút forral és a szerető is segit pl.pályáznak a családipotlékra-ja igen a mai napig a férjem veszi fel pedig egész nyáron én neveltem őket nálam volt a felügyeleti jog ha még nem is végleges a döntés :(

De kitudja a csaja sokat dolgozik lehet nem kellene hosszu távra két kolonc neki..


Bárcsak minden rossz álom lett volna.. Lehet már sose leszek ép ennek az ajas embernek köszönhetően.. Nekem eszembe se jutott volna magam mellé láncolni zsarolással hisz ha a másikat szereti mit értem volna el vele?? Sose kellene olyan akiről tudom már nem szeret..barinőim os ezen a véleményen vanak..de ő engem ittartott amibe belerokkantam mert gyáva voltam meg féltem elvesztem a gyerkeom..és igen igy vesztettem el..mert nem vagyok boldog nem vagyok egészséges nem vagyok a régi..


Csak azt tudom bizonyitani hogy egyedül többre viszem hisz azt mondta eltartott voltam mindent ő vett fizetett-terhesen meg kicsivel nem lehet anyagi karriert elérni..most hogy jobban megy persze féltékeny..de nem vagyok boldog..milyen igaz a pénz nem boldogit..felujjitanom muszály a lakást lelakta. Ahogy vettük igy van a bepucolatlan tégla az erkélyen..és féltékeny tehát vmit jol csinálok..persze a zsarolásának is nagy ára volt.. :( legyen mhelyem ne vehesse el :(

2015. aug. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
96%

Asszem 63%-osra is ráférne egy saját kérdés kiírása, mert a kérdezőét már egy oldalon keresztül teleírta.


Kérdező, a gyereket kezeld gyerekként.

Az "anya" megszólítás a te szemedben a hála jele, amit elvársz tőle.

Az övében az "anya" azt a nőnemű embert jelenti, aki az apja párja.


Nézd a dolog jó oldalát: a gyerek kedveli az apja párját. Ha egy gonoszkodó, a gyereknek ártani akaró nő lenne, a gyerek azzal sokkal rosszabbul járna. A válás már nem visszafordítható, így inkább előre néznék, nem hátra. Most ne annyira a saját szerepetekkel foglalkozz, hanem azzal, hogy a gyerek jól érzi-e magát.


Ha igen, és számára így is kerek a világ, akkor azt tartsd szem előtt, hogy ő jól jött ki a válásból.

2015. aug. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
89%

11-es!


"És igen a düh beszél belőlem is..bárondtam a 11évesnek apád nője értelmesebbnek tűnik mint apád és a gyerek válasza "sokkal".. "


Megértem a dühödet, de az ilyen húzásokkal legyél óvatos. A gyerek nem vált el az apjától, ő mindkettőtöket egyformán szeret, sőt, a saját énképe is abból épül fel, hogy apa+anya=én.

Ha az apjára dehonesztáló megjegyzéseket teszel, azzal áttételesen őt magát is megsérted.

Ráadásul részlegesen átteszed a válásotok lelki terhét az ő vállára. Érzi, hogy feszültség van és nem mer ellentmondani neked, a béke kedvéért bólogat. Viszont nagyon megterhelő 11 évesen a szülő támaszának lenni, ennyi idősen ennek még fordítva kell működnie.

2015. aug. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
25%
Hű ez nehéz helyzet...nekem még nincs gyerekem, de ha lenne, biztos hogy megmondanám neki, hogy ne szólítson anyának egy idegen nőt, mert én vagyok az anyja. Nem gondolom, hogy ez természetes, mint ahogy itt egyesek hangoztatják, merthogy apával egy másik nőt látnak, akkor az már anya. Azért álljon már meg a menet.
2015. aug. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
17%
Én mindenképp leülnék vele beszélni,s a korànak megfelelően elmagyaràznàm,hogy én vagyok az anyja,xy nő csak apànak a baràtnője.Hidd el,okosak a gyerekek,sokkal több mindent megértenek mint azt mi gondolnànk.Sajnàlom,hogy ilyen helyzetben vagy,de nem sok mindent tudsz csinàlni azon kìvül,hogy beszélsz vele.Igaz,az apukàval is megérne egy misét erről beszélni.Ha normàlis,ő is megért téged.Kitartàst és sok szerencsét.:)
2015. aug. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
84%

Tudom, más helyzet, de talán érződik belőle, mennyire ,,komoly" a dolog. :) Rokon gyerek, kb. 2-3 éves volt, mikor MINDENKIT anyának hívott a környezetében, akitől szolgáltatásra számíthatott, az apját és a nővérét is beleértve. :) Tehát akitől cumit, tiszta pelenkát vagy babusgatást kapott, az anya volt egy jó ideig neki. Senki nem akadt fenn, egy idő után leszokott róla. Ennyi idősen még nem érzelmi, hanem funkcionális a megszólítás, pont emiatt nem akkora gond az sem, ha esetleg szétmennének, mert a gyerek nem érzelmi okokból hívja őt anyának.


Ha szólsz neki miatta, még úgy érezheti, rosszat csinált, ráadásul az ő szemszögéből teljesen ok nélkül. Hidd el, amint nagyobb lesz, helyére kerülnek a fogalmak.

2015. aug. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

16os Köszi teljesen igazad van.

Az ember tudja mit kellene tennie mégse ugy cselekszik..tudom ha apuka egy utolso p öcs akivel nem lehet most se kompromisszumot kötni csak ügyvéden keresztül ami nekem sokba kerül (hivatalos papírokat nem hoz emailokra nem reagál-csak sms be szid fenyeget pl.akkor se hozza vissza őket időbe csak napokkal később mert programjuk van..szoval ügyvéd szerint menjek a gyámügyre pereskedhetek stb.tiltás ellenére levágják a haját mert a gyerek azt akarta de velem nem értekeztek rola..)-ugy oltogatnak dühös legyek ezekkel kerülnek a gyerekekhez Közelebb..bárcsak már papíron is szabad lennék..


Gondolom a kérdező is ugyanilyen nem kommunikálok ellenfelekkel áll szembe..hisz a nő minek engedi hogy anyának szólítsa a gyerek??más ha az igazi anyuka nem élne..igy szépen elmondhatná ha lenne gerince hogy Edit vagyok meg tegezhet stb de ne anya..persze közös programokra mennek ugyis azt hiszik a kicsi is az övé..


A másik a gyermek fotói..na azt se lenne jo ha a szerető kiposztolgatja ha anyuka nem akarja nem??persze addig nem fogják amig nem váltatok (váltunk)el hisz az szégyen lenne a nagyvilág elött..

2015. aug. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!