Családi mizéria?

Figyelt kérdés

Anyum beteg. Nekem csak ennyit írt + panaszkodott pasijára, hogy nem hajlandó egyedül elmenni vásárolni, csak hisztizik, hogy éhes. Mennyire elege van belőle stb, beszélt még a macskájáról is (erről órákig képes). Oké.

Ma nagyimékhoz látogattam és tajtékozva el lettem küldve melegebb éghajlatra, hogy mi az, hogy nem látogattam meg szegény anyámat (aki szerintük dögrováson van kb, alig bír megmoccanni is), hogy bevásároljak és összetakarítsak náluk, hisz munkába onnan is járhatnék, kb ugyanannyi idő.

Én csak pislogtam döbbenten.

Most meg több rokonom is felhívott/írt facen, hogy hallották ezt és milyen szörnyű vagyok (ez sokkal részletesebben és szemléletesebben kifejtve).


Most komolyan én vagyok az egyetlen, aki nem költözik haza azért pár hétre, mert az anyja beteg lett? Vagy ez természetes dolog és lemaradt a nevelésemből?


2015. aug. 18. 20:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Van valami akadálya, hogy megtedd?
2015. aug. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

Tudod ezt hívják léleknek.... Mindenkinek a saját lelkiismeretével kell elszámolnia. Még ha nem is költözöl oda, a minimum lett volna, hogy átmész bevásárolsz neki, ha ne adj isten nem tud főzni, mert annyira beteg rendelsz neki házhoz ételt (interfood)...

Igen elvárható lett volna, hogy mész és segítesz neki, főleg, hogy a leírásodból, ha más is úgy látja, nem laktok túl messze, tehát a munkába járásod bőven megoldott.

2015. aug. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
15%

Kérdés h kérdező anyukája is oda szokott-e költözni ha a kérdező beteg.

Felnőtt ember az anyuka, ha annyira durván beteg akkor mozdítsa meg a száját és szóljon. Biztos vagyok benne h a pasija se véletlen nem segít neki ilyen hozzáállás után.

2015. aug. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%

Gondolom, a kérdező sem kérte külön az anyját, mikor gyerekkorában beteg volt, hogy maradjon vele otthon és ápolja. Mégis megtörtént...

Elég gáz, ha a gyereknek fordított esetben még annyi se jut eszébe, hogy felugorjon hozzá, és előtte megkérdezze, mit vigyen. Elhangzott a beszélgetésükben, hogy nem tud az anyja bevásárolni.

Oda nem költöznék, ha nincs egyedül, de legalább azt, hogy naponta bevásárolok, esetleg csinálok valami kaját, kérés nélkül is természetesnek venném. Nem nagyikához kell ilyenkor szaladgálni süteményt enni.

2015. aug. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ami lemaradt: milyen messze lakik a kérdezö az anyjától?
2015. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Gondolom, a kérdező sem kérte külön az anyját, mikor gyerekkorában beteg volt, hogy maradjon vele otthon és ápolja."


Nagyimat hívta át mindig, mert ő nem akart beteg lenni, mi van, ha elkapja? Semmi értelme 2 keresőképes embernek kiesne. Ha mégis, akkor 90%-ban apám maradt velem.

Nőgyógyászhoz is a nagyim vitt (hormonális problémák).


18 évesen miután lett állásom elkérte a fizetésem felét. Nem tetszik? Lehet költözi.

Ezért is lepődtem most meg, mert nem hittem volna, hogy pont rám számít, holott ott a párja mellette.

2015. aug. 18. 21:09
 7/18 A kérdező kommentje:

Budapesttől keletre lakok, Budapesten dolgozom, anyámék délnyugatra laknak egy kisebb városban.

Tőlem kb 3 óra, de a munkahelyemről valóban kevesebb, mint 2 órányira van .

2015. aug. 18. 21:12
 8/18 anonim ***** válasza:
21%
Értem. Akkor a kérdésedre a válasz: igen, normális családban természetes dolog ilyenkor segíteni, a te nevelésedből kimaradt.
2015. aug. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
15%

Egyelőre azt sem tudod mi a baja. Lehet, hogy csak fáj a torka.

De ha így állt hozzád, amikor te beteg voltál, akkor meg pláne nem kell törnöd magad.

Egyébként is ott a párja, neki nem is kéne költöznie, hogy ápolja.

Esetleg a hosszú hétvégén hívd fel, és ha tényleg fekvőbeteg, akkor látogasd meg, ill. ha szükséges, főzz neki vagy vigyél ebédet.

2015. aug. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
26%
Még egy apróság: rokonaid, akik téged szapulnak, ugyanúgy nem tesznek semmit érte. Akkor meg mire föl jár a szájuk?
2015. aug. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!