Családi mizéria?

Figyelt kérdés

Anyum beteg. Nekem csak ennyit írt + panaszkodott pasijára, hogy nem hajlandó egyedül elmenni vásárolni, csak hisztizik, hogy éhes. Mennyire elege van belőle stb, beszélt még a macskájáról is (erről órákig képes). Oké.

Ma nagyimékhoz látogattam és tajtékozva el lettem küldve melegebb éghajlatra, hogy mi az, hogy nem látogattam meg szegény anyámat (aki szerintük dögrováson van kb, alig bír megmoccanni is), hogy bevásároljak és összetakarítsak náluk, hisz munkába onnan is járhatnék, kb ugyanannyi idő.

Én csak pislogtam döbbenten.

Most meg több rokonom is felhívott/írt facen, hogy hallották ezt és milyen szörnyű vagyok (ez sokkal részletesebben és szemléletesebben kifejtve).


Most komolyan én vagyok az egyetlen, aki nem költözik haza azért pár hétre, mert az anyja beteg lett? Vagy ez természetes dolog és lemaradt a nevelésemből?


2015. aug. 18. 20:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
31%

Talán mert a lánya a legközelebbi hozzátartozója, akit mégiscsak felnevelt? Arról nem esett szó, hogy miért nagymama volt vele otthon annak idején, de ez nem olyan ritka, ha nagyi közel lakik, ráér, bevállalja, a szülőknek pedig olyan a munkájuk, hogy problémás dolog rendszeresen táppénzre menni a gyerekkel, esetleg kell a pénz. A tesóm sem tud minden kis megfázásnál egy hétig otthon dekkolni a gyerekkel, mert nincs kivel pótolni, ha hirtelen kiesik a melóból, nagyi megy hozzájuk.

Az anyád megérdemel annyit, hogy legalább meglátogasd, és ha kell, segíts neki, bár lehet, hogy ezt egy egykének, aki megszokta, hogy körülötte forog a világ, hiába magyarázzák.

2015. aug. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
43%

#11: Nem!

A nagymama anyja a nőnek, tehát olyan szintű a rokonság köztük, mint a kérdező és anyja között.

A többi rokon státusát nem tudjuk. Ha pl. a nőnek testvérei, arra sem mondanám, hogy távolabbi hozzátartozók, mint a lány (a kérdező).


Tudod, #11-es, egész másképp hangzik a szemrehányás, ha olyan mondaná, aki segített a betegnek. A nyakam rá, hogy a leglustább rokonok kárognak ilyenkor.

A bevásárlás és a takarítás felemlegetése meg eleve nevetséges. Oldja meg a párja.

2015. aug. 19. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
40%
Jézusom! Álljon már meg a menet! Itt neveltetést, mindent felhánytorgatni. Vicc. Nyilván nem áttétes tüdőrákról van szó, akkor azt mondaná a kérdező. Lebetegedett, előfordul. Mellette van a párja! Vásároljon már be Ő, meg főzzön valamit, de ha az nem megy, az a minimum, hogy kitakarít! Tényleg a kérdező rohanjon munka mellett, csak mert a lánya? Mi akadálya annak, hogy a pali kitakarítson? Az, hogy 1-essel kezdődik a személyi száma? Oké, beteg, meg lehet (nem, nem illik, lehet, kinek-kinek leklkiismerete szerint és ne törjön már senki pálcát más ember felett)látogatni, itt lesz a hosszú hétvége. No de ne ám már valahányszor tüsszent kettőt majd 3 órát utazzon a lánya, csak mert felnevelte! Arra se kérte senki, kötelessége volt, vállalta! Édesanyámmal nagyon jó a viszonyom és közel lakik. Alapon ugrom, ha baj van, akkor is ha nem, ámbátor segítséget nem engedne részemről, csak ha tényleg már nagyon csehül van. Ne itélkezzünk már! Az annyira röhejes! Nem ismerjük a viszonyukat, semmi egyebet sem az életükről. És nem, nem kötelessége rohanni és 3 órát bumlizni (oda-vissza 6?) egy nátha miatt teszem azt, ha van, aki vele egy háztartásban ezt szemrebbenés nélkül tűri és a kisujját sem mozdítja! Írogassanak a rokonok a pasijának szemrehányó üzeneteket! Kérdező! Nincs semmi gond Veled, a sok kioktató okoskodót meg tojd le magasról! Eszem megáll!
2015. aug. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
48%

"Anyum beteg. Nekem csak ennyit írt + panaszkodott pasijára, hogy nem hajlandó egyedül elmenni vásárolni, csak hisztizik, hogy éhes. Mennyire elege van belőle stb"

"Ma nagyimékhoz látogattam és tajtékozva el lettem küldve melegebb éghajlatra, hogy mi az, hogy nem látogattam meg szegény anyámat (aki szerintük dögrováson van kb, alig bír megmoccanni is"


1. A kérdező azt sem tudja, mi baja az anyjának. Annyi fáradságot sem vett magának, hogy megkérdezze?

2. A nagymamát nem az anya nevelte fel, a gyerekét igen. Sajnálom, ha nem megy a szövegértelmezés, elég egyértelműen írtam.

3. Korábban is írtam, hogy túlzásnak gondolom az odaköltözést, amikor az anya nem is él egyedül. De ha valaki még azt is sokallja, hogy meglátogassa a beteg anyját, és megkérdezze előtte tőle, mit vigyen, mire van szüksége, az igenis gáz.


Nem csak elvárni kell a szülőtől, kedves okoskodók, még akkor se, ha nincs (még) egyedül. Kifogásokat lehet keresni, csak éppen fölösleges.

2015. aug. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
40%

No kérem! Az, hogy a nagymama lehordta, nem azt jelenti, hogy nem is érdeklődött telefonon, vagy nem tudja mi baja.

Nem, valóban nem csak elvárni kell a szülőktől. Itt kevés az infó is, de már látom lelki szemeim előtt, ahogy mindenki zokogva rohan, Zalaegerszegről Debrecenbe, amint Édesanyának kicsit rekedtebb a hangja a telefonban. A dögrováson van, sok mindent jelenthet! De rohadt könnyű egyből ítélkezni! Senkinek lövése sincs arról, milyen ez a család, nekem a megfogalmazásból nem úgy tűnik, hogy minden olyan mesés, habos-babos. Persze, vannak kötelezettségei az emebernek, sőt jobb esetben (ami sajnos nem adatott meg mindenkinek), ez nem is kötelesség, hanem természetes, hogy az ember segít, ha gond van. A gyomrom felfordul a kioktató, lekezelő hangnemtől, amit látatlanban megenged magának némely ember. 3 órára lakik tőle. Leírta. Az oda-vissza 6! Nyilván beszéltek telefonon, itt szemlátomást az a gond, hogy nem rohant hanyatt-homlok, aminek a távolságon és azon a nem elhanyagolható tényen kívűl, hogy dolgozik a kérdező, nyilván van más oka is. Ne ítélkezzünk már!

2015. aug. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
46%
Kiegészítésként: "panaszkodott a pasijára", ergo beszéltek, avagy kommunikáltak valami mód, a kérdező nyilván el tudta dönteni, hogy milyen a helyzet. Pasi lébecol, nézi a beteg asszonyt, károg, hogy nincsen kaja, nincs ki főzzön, de nehogy már megmozduljon! Elvégre van egy gyereke is annak a nőnek, utazzon Ő 3 órát, mert Édsanya megfázott! kész! Itt mindenkinek elmentek otthonról?
2015. aug. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

1. Kérdezőnek csak annyit írt az anyja, hogy BETEG. Miért nem volt képes megírni, mi baja van??? Pontosabban felhívhatta volna és 2 perc alatt minden lényeges dologról tájékoztathatta volna a lányát. Abból, hogy fő téma az, hogy a pasija éhes, meg a macskájáról beszélt (tényleg: most írt vagy beszélt?), én úgy látom nem lehet olyan nagyon beteg. Lehet, hogy 1-2 nap alatt meg is gyógyul. Ostobaság elvárni ezért az odautazást.


2. Igen, a nagymamát nem anyuka nevelte fel, viszont szülőnek lenni holtig tartó kötelesség! Ha aggódna érte, akkor ő is odautazhatott volna, elvégre a lánya! Ő rá is ér, hiszen nyugdíjas, sőt könnyen lehet, hogy ingyen is lenne neki.


3. Látogatás akkor várható el, ha több napig fekvőbeteg. Egy torokfájásért pl. röhejes volna elvárni. És az üzenetéből úgy tűnik, hogy nem komoly beteg. És a leírtak alapján én is úgy gondolom, ahogyan #15 szépen megfogalmazta: "Senkinek lövése sincs arról, milyen ez a család, nekem a megfogalmazásból nem úgy tűnik, hogy minden olyan mesés, habos-babos." Akkor pedig még kevésbé várható el, hogy ugorjon a lány segíteni.

2015. aug. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Érdekes, egyre több kérdésben van olyan rész, hogy a rokonok felhívták a kérdezőt vagy írtak neki, és elhordták ennek-annak. És pont úgy leírva, ahogy a kérdező írta. A végén a kérdésfeltétel is mindig pont ugyanolyan. És a "pislogtam döbbenten"-hez is mindig vannak hasonló részek, amikben a kérdező épp értetlenkedik a családtagjain.


Azt gyanítom, hogy ezeket a kérdéseket + a gazdagkislányos kérdéseket mind te írkálod ki.

2015. aug. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!