Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom mit tegyek? Féltem...

Nem tudom mit tegyek? Féltem anyukámat!

Figyelt kérdés
Van vidéken (falun) egy nagymamám által örökölt régi házunk, melyet elakarunk adni. De az az igazság, hogy ebben a faluban, most már lassan több a cigány, mint a magyar.Persze itt is vannak közöttük rendesebbek is, (meg hát magyarban is lehet rosszindulatú, szóval nem is erre akarom kiélezni a helyzetet, szóval mindegy, hogy magyar, vagy cigány) de az az igazság, hogy elég sok betörés volt már abban a faluban az elmúlt időszakban, sőt egy nénit félholtra is vertek, és az az illető tényleg cigány volt. A lényeg a lényeg, hogy anyukám megy házat mutatni egyedül, mert én nem mindig tudok vele menni, ugyanis dolgozom, és a buszozást sem nagyon bírom. De lennének ott olyan szomszédok, akik ott lennének a ház mutatásánál, csak ő nem akarja igénybe venni. Nem szeret senkit sem megkérni, valamiért nem akarja, hogy ott legyen bárki is, ő nem kerülget senkit, mert akkor nem halad a ház körüli munkával sem, meg ilyenek. Szóval elég makacs, konok, ezen összeszoktunk néha veszni. Persze volt már, amikor nagyon nehezen, de rátudtam beszélni, hogy legyen ott valaki vele. Meg van ott egy szomszéd, akire rá van bízva a ház, de azt sem akarja, hogy ő mutogassa a vevőknek (szokott is rá veszekedni, ha észre veszi, hogy megmutatta valakinek) mert szerinte az elmondja, hogy ez is hiba, az is hiba a házon, ő meg szépítené a dolgokat, legalábbis erre hivatkozik, de az is lehet, hogy csak simán féltékeny, hogy az ő háza, ő akarja mutogatni. Most is érdeklődött nála valaki, aki sem telefonszámot nem akart megadni, és a nevét illetően is, ahogy anyu előadta, szerintem kamukázott. Meg mikor anyu mondta neki, hogy így nem jó lesz a fizetség, stb. akkor mondta, hogy de akkor lenne más valaki, aki megvenné, annak lenne pénze. Ugyanakkor az is gyanús, hogy mind a kettő csak azt kérdezgette, hogy mikor megy anyu megmutatni a házat. Szóval féltem nagyon, nehogy egyszer valami baja történjen, vagy csak én látom ilyen borúsan a helyzetet?
2015. aug. 19. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jogos az aggodalmad, az, aki semmiféle adatát nem akarja megadni, már a telefonban alkudozik, elég gyanús. Legalább inkognitó hívta anyukádat? Az ilyenekkel legjobb azonnal letenni a telefont, és semmilyen infót nem adni nekik.

Még jobb lenne, ha ügynökségen keresztül hirdetné a házat, még ha fizetni is kell érte, mászkáljanak oda ők, nagyobb a tapasztalatuk is.

2015. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azon ne lepődjetek meg, ha az érdeklődök közt sok lesz a cigány, elcigányosodó falvakban mostanában ők szoktak leginkább 2-3 milliós házakat venni. Pl. 2 állami gondozott fiatal, aki az államtól fejenként kb. 1,5-1,5 millió Ft otthonteremtési támogatást kap, vagy 4 gyerekes cigány család 2,5 millió Ft családi otthonteremtési kedvezményt (CSOK) kap 100 nm feletti ingatlanra.


Nagyfateromét is pl. állami gondozásból kikerült cigányok vették meg kb. 5 éve (azok egész normálisnak tűntek), kb. 25 éve dédapám házát is cigányok drágábban megvették volna, mint fehér ember, csak nagyanyámnak megmondta a falu, hogy ha cigánynak el merik adni, akkor őket "kiközösítik".


Ha ilyen támogatásokból akarnak cigányok házat venni, akkor eleve úgy van kitalálva a támogatási rendszer, hogy ügyvéddel kötött szerződés alapján azt már rögtön neked utalják, így nincs kockázat. De azért amikor megmutatjátok nekik a házat, akkor legyen ott férfi ember, pl. a faluból egy ismerős, rokon.

2015. aug. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezen egyáltalán nem lepődünk meg, hogy nagy valószínűséggel cigány fogja megvenni. Ezzel nem is lenne probléma. Van, akiket letudunk, vagy tudtunk idáig informálni, és voltak közöttük nagyon rendesek is, csak pénzük nem volt. De, akik most hívták anyut, ezek nagyon gyanúsak nekem, inkognitóban hívták, és az egész beszélgetés nekem furcsa volt. Csak anyu nagyon naiv, mindenkiben megbízik, és nem bírok vele, hogy legyen ott valaki, ha mutatja. Á nem lesz semmi, ne féltsél már annyira, mondja nekem. Vagy átver, mert azt mondja, jó persze majd szólok ennek v. annak, hogy jöjjön át akkor, de hát tudom, hogy nem igaz, mert már ismerem.
2015. aug. 19. 12:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Bár nem sok értelmét látom az ingatlanosoknak de ebben az esetben felfogadnék egyet.

Vagy szomszédnak ajánlanék vmennyi jutalékot ha ő adja el a házat.

Akkor mindenképp érdeke lesz jó színben feltüntetni a házat,anyukád nem mondhatja,h nem jól mutatja meg.

2015. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ő senkinek sem akarja átadni ezt a feladatot, mert nem szereti, ha járkálnak a házban, az ő jelenléte nélkül.
2015. aug. 19. 12:53
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt szeretném kérdezni, mi lehet a legrosszabb ebben az esetben, ha ő mutatja meg a házat? A házban érték nincs, csak úgy, mint anyukámnál sem. Esetleg kényszeríthetik valamire?
2015. aug. 19. 12:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Továbbra is azt mondom, jó ha van ott férfiember, bár azért túl sok mindentől nem kell tartani.


Ugyan országos hír lesz szinte havonta 1-1 durva erőszakos bűncselekmény, amit cigányok követnek, de a tipikus az, hogy 1000-szer ennyi bűncselekménynél meg pontosan osztanak, szoroznak, hogy mi az amit "nyerhetnek" és mit kockáztatnak. Még ha 90%-ukat potenciális tolvajként számításba is kell venni, erőszakos cselekményt csak 1-2%-uk követ el.


Pl. sokszor tudatosan 50 ezer Ft alatt lopnak pontosan, mert az még szabálysértés, amiért sokkal enyhébb büntetés jár. Vagy régebben balatoni telkünk házának erkélyén fogtunk egyszer apámmal 3 megtermett cigányt (15 éves voltam, mondtuk nekik, hogy agyoncsapjuk őket, ha nem takarodnak), bár nálam fejsze, apámnál kapa volt, le tudtak volna minket küzdeni, ha nagyon akartak volna, de annak már súlyos következménye lett volna.


Apám vidéken élő öccse mondja, hogy amióta törvényesen agyon lehet ütni a házba éjjel besurranó cigányt, azóta már csak nappal surrannak be.


#2

2015. aug. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!