Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha anyukámat nem...

Mit tegyek ha anyukámat nem érdekli a dolog?

Figyelt kérdés
Kínosnak tartom ezt az egész dolgot de valakitől tanácsot kell kérnem. Szóval az a helyzet, hogy sose volt sok ruhám de most végképp nem tudom, hogy miben fogok iskolába járni mert van egy farmerom, 1-2 pólóm és pulóverem csak az az egy amiben tavaly is jártam. Elég gáz már így lenni mert mások a hátam mögött biztos kibeszélnek emiatt főleg ahogy az osztálytársaimat ismerem... meg amúgy is rosszul érzem magam így mert látom másokon, hogy mindig van rajtuk valami új. Én akárhányszor szóbahozom anyukámnak mindig azt a választ kapom, hogy nincs pénze meg hogy másra kell. Már hetekkel ezelőtt mondtam neki, hogy lassan itt az iskola és jó lenne néhány felsőt venni és azt mondta, hogy majd valamelyik héten veszünk. Ma ismét felhoztam a témát és rögtön kaptam azt a választ, hogy nincs pénze, ez meg az a számla nincs kifizetve meg tavaly tavasszal amúgy is vett nekem ruhákat. Igen, 3 póló volt amiből 2 kicsi rám meg 2 nadrág ami azóta szétment mert csak azokat hordtam akkor is. Én elhiszem, hogy máshová is lehetne tenni azt a pénzt de ha egyszer nincs ruhám nem tudok mit csinálni, meztelenül nem járhatok. De hiába mondtam neki ezt. Azt mondta, hogy elkölthetjük ruhára a pénzt de akkor hétvégén nem főz semmit. Párszor benéztem már a turkálóba de eddig még sose találtam semmi jót magamra. Dolgozni szerintem nem fogok tudni mert most fogok érettségizni és tanulnom kell. Nagyanyám nem ad pénzt és kérni se akarok tőle, a barátomat meg nem akarom lehúzni mert most neki is vannak komoly kiadásai. Mit tehetnék?
2015. aug. 26. 07:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az írásod első részénél azt éreztem, hogy tudnék ennek a (lánynak?) segíteni, de "Párszor benéztem már a turkálóba de eddig még sose találtam semmi jót magamra" után elbizonytalanodtam... Lehet, amit én ajándékba küldenék, az sem tetszene...


Sajnos már jártam úgy, hogy valaki azt állította, hogy szinte semmire nincs pénze (nő), aztán egy beszélgetés során kiderült, hogy Hercegnős iskolatáskát vett a gyerekének. Na ezen a ponton szintén azt éreztem, hogy amim van, az esetleg másnak egy lenézendő valami, mert "csak" egy kutyusos hátizsákot tudtam volna adni :-(


Anyukádat meg sajnálom: nem lehet jó érzés (tudom, mert én is voltam ilyenben), hogy vagy számlát fizetünk vagy eszünk, vagy ruhát veszünk vagy eszünk.

Ha tényleg ilyen rossz a helyzet, akkor viszont azért megkérdezem: miért nem próbáltál meg nyáron egy kis diákmunkát végezni? és abból tudtál volna venni magadnak valamit kedvedre.

2015. aug. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Apukád?

Nyáron diákmunka? Ha most fogsz érettségizni, akkor már majdnem felnőtt vagy, ha suli mellett nem is (bár sokan csinálják), nyáron dolgozhattál volna.

2015. aug. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem kizárt, hogy turkálóban valaki ne találjon ruhát.

Én csak onnan öltözöm. 12 ezer ft-ért simán felöltözök egy szezonra, nadrágok, pólók, stb. Ráadásul ezek jó minőségűek, nem mennek szét két hónap alatt.

Az én munkahelyemen rengeteg diák dolgozik, olyanok is, akik érettségiznek. Heti 1-2 nap x 4 óra munka semmiben sem befolyásolja a tanulásra fordítható időt. És nagyon jól keresnek. Sok olyan van köztük, aki azért dolgozik, mert muszáj. Mert a szüleinek nincs pénze.

Gondold meg ezt a dolgot.

Bár ez nyilván nem oldja meg holnapra a ruha problémádat...

2015. aug. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
"Párszor benéztem már a turkálóba de eddig még sose találtam semmi jót magamra" - olyan nincs. Egy nadrág meg pár felső nem számít olyan speciális ruhadarabnak, amit ne találhatnál, ha igazán keresed. Elhiszem, hogy nem találtál semmit, ami igazán tetszett, és nyilván az volna jó. De szükség törvényt bont. Ha ennyire nincs holmid és ételre kell a pénz, akkor muszáj kompromisszumot kötnöd, amíg nem lesz egy kis pénzetek erre is / össze nem gyűjtesz valahonnan (akár valami alkalmi munkából) valamennyit.
2015. aug. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan egyetértek első válaszolóval. Az én munkahelyemen dress code van, nem járhatok akármiben, mégis egy fél szekrényre való turkálós ruhám van, szoknyák, ruhák, blúzok, nadrágok. Jó minőségűek, többségük kifejezetten márkás cucc.

17-18 évesen bátran el lehet menni legalább nyáron diákmunkára. Egyhavi keresetedből jövő tavaszig csinosan öltözhetsz, és nem azon kell agyalnod, hogyan nyúzd ki az anyagi gondokkal küzdő anyádból azt, amit magad is elő tudsz teremteni.

2015. aug. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!