Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bíznak bennem a szüleim....

Nem bíznak bennem a szüleim. Nem értem őket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mióta nincs barátom, kicsit elengedtem magam. Régóta könyörögtem a szüleimnek, hogy piercingem lehessen, így megcsináltam, nem szóltak semmit, de nem is örültek (orrpiercing). Aztán elkezdtem bulikba járni, mint minden nyáron a közeli szórakozóba (komolyan, alig pár száz méterre van a házunktól). Sajnos az egyik buli elég érdekesre sikeredett és hát ittas állapotba kerültem, és szerencsésnek mondhatom magam, hogy mindenre emlékszem. Droghoz nem nyúlok, a szex sem húz igazán, nem tagadom, hogy nem ittam már, mert nem vetem meg az alkoholt, de idén történt meg először, hogy részeg voltam. Bántott is rendesen, mert addig míg volt barátom nem csináltam semmi ilyesmit és még bulizni sem jártam el. Ehhez szoktak hozzá a szüleim.

Most pedig szabadulni akarok, élvezni az életet, bulizni járni, táncolni. Sosem voltam visszafogott lány, füleimben 1-1 függőnél több van, hajfestés, rövid haj (olykor kicsit merészebb, hogy rövidebb volt a szokásosnál), smink is (alapok) meg voltak engedve. Nem is akartam soha többet. Anyukám a napokban mondta, hogy a bizalmát eljátszottam, többet nem mehetek sehova.

Nagy álmodozó vagyok, és mindig újabbnál újabb ötletekkel jövök elő, de hát ha ez engem boldoggá tesz, miért olyan nagy baj?

Most is szeretném levágatni a hajam, részben félek, mert anyukámnak tudom, hogy nem fog tetszeni, egyenesen őrjöngeni fog, az apukámat meg már meg sem említem. De hát ez csak egy haj, visszanő, plusz sosem tanultam rosszul (szóval ezzel nem jöhetnek kifogásként, hogy majd ha jól tanulsz megengedjük), voltak/vannak/lesznek rossz jegyeim, de a bizonyítványokban is csak a legjobb jegyek, valamint igazgató dicséret szerepelt.

Mégis mit tegyek, hogy a szüleim többet engedjenek? Tudom hol a határ, buta nem vagyok, és azt is tudom, hogy féltenek, de könyörgöm, hát nem így neveltek, tudom mi a helyes és mi a rossz. Kérlek, azt ne mondjátok, hogy beszéljek velük, egyikkel sem lehet.



2015. aug. 26. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem mindegy hány éves vagy
2015. aug. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Szerinted melyik szülő örül annak, ha a tizenéves drágakislánya idézlek, "egyik buli elég érdekesre sikeredett és hát ittas állapotba kerültem" állapotban, azaz lefordítom magyarra, s..ggrészegen, gyakorlatilag öntudatlan állapotban kerül haza.

A helyes válasz: mindegyik. Ugyanis örül, hogy hazakerült, és nem az intenzív osztályon kell látogatni, szétfarkalt állapotban, vagy esetleg a proszektúrán.

A mai világban ugyanis ennek meg van a lehetősége, és több , mint elméleti!

Most kezd előlről, és olvasd végig, amit irtál.

Jaj, piercing kell, megyek bulizni, inni is kéne, nem olyna nagy gáz az, élvezni akarom az életet, nagy álmodozó vagyok, idióta frizurát szeretnék. Baj? Nem. Ilyen egy tini. Annyi az esze, amennyi látszik, és annyi a felelősségérzete, mint egy marék lepkének.

Mit tegyél? Kezdj el felnőni. Előbb-utóbb úgyis muszáj lesz, és nem attól vagy nagylány, hogy melyik buliban milyen kihívó öltözetben tudsz borközi állapotban kezdeseket mondani az ajtófélfának, ahnem attól, hogy úgy viselkedsz, mint akinek felelősségérzete is van. Pl., mint aki tud magára vigyázni, képes előre gondolkodni, a pénz megkeressébenm és nem elköltésében erős.

Képzeld el, ilyen esetben rohamos tempóban, néhány hónap alatt el fognak kezdeni bízni benned.

Visítozással, ajtócsapkodásssal, kiabálással és hisztivel még olyan kiváló államférfiak, mint Adolf Hitler sem tudtak tekintélyt szerezni. Sőt, azzal rombolták le azt, ami előzőleg megvolt nekik.

2015. aug. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyire viselt meg a szakítás? Azért kérdem, mert ezek, amiket írsz ("elengedtem magam"), nagyon jellegzetes tünetek, tipikus "még a sz@r is le van sz@rva" állapot, mintha súlyos sebet ejtettek volna az önbecsüléseden. Nem kell ide kiírnod, csak gondolkozz el, mert észrevétlenül elvihet nagyon messzire és rossz irányba...Lehet, hogy a szüleid ezt látják rajtad. És hidd el, hogy ebben a lelkiállapotban egyáltalán nem biztos, hogy tudod, hol a határ.
2015. aug. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Az írásképed alapján nem tűnsz hülyének, ezért csodálom, hogy nem fogod fel, hogy az orrkarika gettódivat, a festett rövid haj is.


Az még belefér ha buliban néha kicsit iszogatsz és elengeded magad, de remélem, hogy azért ilyenkor van körülötted ügyeletes józan barátnő, aki hazarángat ha srác rögtön első este fel akarna vinni olyankor, amikor ittas vagy. (Első este elég egy számcsere, aztán ha komolyabban tervez Veled, akkor másnap úgyis keres.)

2015. aug. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem attól félnek, hogy most, hogy nincs a barátod, átesel a ló túloldalára, és "lezüllesz". Azért akarnak most ennyire fogni. De nem tudok részletesebb választ adni, amíg nem tudjuk a korodat.
2015. aug. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok.

Kedves második, büdös nyúl válaszoló:

1. seggrészeg volt a fene esetleg, de hogy én nem, az is biztos. Említettem is utána, MINDENRE emlékszem. Annyi, hogy jó kedvem volt és igen éreztem az alkoholt a fejemben.

2. Tini vagyok, valóban, de inkább most éljem ki magam,mint akkor mikor férjem és gyerekeim lesznek. Mondtam egy szóval is, hogy inni akarok? Egyszer fordult először,hogy sikerült ilyen állapotban lennem, azóta sem.

3. Orrkarikám nincs.

Valóban sok mindent megengedtek nekem a szüleim, tudom is, de sosem használtam ki, olyannyira, hogy elszabaduljon velem a ló.


3.-as válaszoló: Eléggé megviselt, hónapok óta (nem 2-3 hónap) nem bírom magam túltenni rendesen és szerintem nem is fogom egy ideig. Azért örülök, ha elengednek és táncolhatok, mert akkor nem érzem azt a fájdalmat, hogy nincs velem.

4.-es: Általában én szoktam vigyázni a többi kissé illuminált állapotban lévő barátnőimre, akkor sem voltam egyedül, mert mindig oda láncoltam valakit magam mellé.

5-ös: Igen, ez lehetséges. Hát nem így neveltek engem, tehát nem kell olyannyira félteni. Jól esik az aggódásuk, de ha túlzásba viszik, akkor nem csak nekem nem jó.


Köszönöm a válaszokat.

2015. aug. 26. 21:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy emlékszel mindenre, nem jelenti azt, hogy nem voltál seggrészeg. Nem mindenki blackout részeg.


Jövőre férjhez mész?

2015. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!