Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a haragom anyám iránt?

Jogos a haragom anyám iránt?

Figyelt kérdés
A szüleim közel tizenöt éve, hogy elváltak, én apámmal élek. Apa tavaly újra megnősült. Az új felesége kedves, aranyos nő, neki is van egy lánya. Nagyon jól elvagyunk. Anyám viszont állandóan piszkálódik, pletykálgat rólunk, hogy én k*rv*lkodok, meg hogy apám rendszeresen verte őt, soha hozzá se nyúlt, többször is hívogat, e- mail- okat küldösget nekem, állandóan azzal fenyegetőzik, hogy addig nem fog gyerektartást fizetni, amíg meg nem kapja, a neki járó pénzt. Azt a pénzt, amit anno ő meg apa raktak be egy nekem nyitott számlára, amit a születésemkor nyitottak, a részemre. Eddig nem is fizeetett egy fillért se. Nem is érdekel, engem az idegesít, hogy nevelőanyámat is bántja, hazudozik róla, kibeszéli a háta mögött. Volt olyan, hogy elszakadt a cérna és közöltem vele, hogy vagy befejezi, vagy nagyon megjárja, két éves koromban lelépett tőlünk, itt hagyott apával, több milliós adósággal, végre rendeződött az anyagi, meg a magánéletünk is, a nevelő anyámtól sokkal több szeretetet kaptam, mint tőle.

2015. aug. 26. 20:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem elégé jogos
2015. aug. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szegény, nehéz lehet most neked! :( Teljesen jogos a haragod. Lehet hogy nem kéne anyáddal tartanod a kapcsolatot. Kitartás!
2015. aug. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen jogosan vagy rá mérges. Leírásod szerint ha jól értem nem fizet utànad gyerektartást. Pereljétek be zaklatásért és amiért nem fizet. És az, hogy a mostohaanyádat szidja is felháborító de ez ellen nem igazán tudsz semmit se tenni. Azért kitartás, egyszer biztos belefárad és megunja! ;)
2015. aug. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én elküldeném a busba már bocs de az ilyen nem való anyának
2015. aug. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Költőnő? ***** válasza:
78%
pár szofisztikált fb poszt utána pedig teljes ignore...
2015. aug. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
7%
Nem jogos. Az ember nem haragszik közeli családtagjaira, csak egyesekkel nem foglalakozik.
2015. aug. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyád lépett le tőletek kétéves korodban, az őt elég keményen minősíti. Ezek után jogosan neheztelsz rá. Fehér ember nem felejt.


Ha normális hangnemben ír üzenet vagy beszél Veled, akkor Te se legyél indulatos vele. Ha viszont nem, akkor ne reagálj az üzenetére, ha meg telefonon beszéltek, akkor csak mondd neki nyugisan, hogy bocs most leraklak.


Lényeg hogy érezze, hogy a piszkolásával, intrikálásával sem tud már fájdalmat okozni neked, mert már azok közé sorolod, akiket leírtál magadban.

2015. aug. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Olyanokat írogat e-mailban, hogy "Jó lenne ha visszaadnátok a pénzem, mert addig én nem fizetek" meg hogy "Ott a pénz amit születésedkor beraktam neked a bankba, legyen az elég" meg ilyeneket.
2015. aug. 26. 20:57
 9/23 anonim ***** válasza:
54%
Mindig van oka annak, ha valaki otthagyja a férjét és a gyereket, szerintem ezt csak anyukád és apukád tudják, hogy miért is történt ez igy. Lehet épp nem is hibás ebben annyira anyukád, lehet a két szülő nem hibás, és lehet akkor neked az volt a legjobb ha apukáddal maradhattál. Most anyukádban rengeteg félelem lehet, hogy elveszit téged és sajnos rosszul kezeli, mert lehet jobb lenne ha öszintén megbeszélné veled, miért is ment el, és Te meg tisztáznád vele, hogy őt is szereted, attól függetlenül hogy apukáddal és annak feleségével élsz együtt.. Lehet örült nagy sérelmei lehetnek anyukádnak, biztos nem jól tudta kezelni a konfliktus helyzeteit és lehet a mai napig sem tudja kezelni, eléggé kilehet idegileg, ha ennyire megviseli hogy Te érzelmileg kötödsz a mostohádhoz. Azok szoktak igy viselkedni, akik félnek hogy elveszitik azokat akiket szeretnek, és ellene akarna forditani, de nagyon rosszul csinálja. Probáld megértetni vele, hogy szereted őt is, és időnként találkozzatok, beszélgessetek, hátha közel tudtok kerülni egymáshoz.
2015. aug. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Kötve hiszem, hogy közel kerülnénk egymáshoz. Két éves koromban itt hagyott, próbáltam vele felvenni nemegyszer a kapcsolatot sikeretlenül. a ballagásomra se jött el, a meghívót is visszaküldte. Kb másfél éve hallottam róla.
2015. aug. 26. 21:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!