Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más lányok is vannak itt,...

Más lányok is vannak itt, akiknek az anyukája egyáltalán nem sminkel, nem divatol? Emiatt ti is a korosztályotoknál később kezdtetek érdeklődni a "lányos" dolgok iránt, mint pl. smink, körömlakk, haj, ékszerek, ruhák stb?

Figyelt kérdés

Nekem az anyukám sose sminkelt, kiskoromban nem is volt otthon semmi sminkcucc. Ékszereket se nagyon hord, csak egy pár fülbevalót, ami mindig rajta van. A haja rövid, sose csinál frizurákat magának. Kicsit duci (3 gyereket szült, szóval annyira nem meglepő), úgyhogy ilyen divatos ruhái sincsenek, szoknyát se nagyon hord, csak nadrágokat meg felsőket. Láttam fiatalabb kori fényképeit, szép nő volt, de állítása szerint akkor se érdekelték az ilyen nőcis dolgok, mint a divat meg a sminkelés. Annyi sztorit hallottam már, hogy a kislányok az anyukájuk sminkcuccaival szerezték az első sminkelős élményeiket, meg anyu szép ruháival és ékszereivel játszottak, nálunk ilyen nem volt.

Lehet, hogy emiatt van az, hogy más lányok már 14-15 évesen elkezdenek enyhe sminkeket felrakni magukra, meg szép ékszereket vesznek, divatos ruhákat hordanak, engem viszont nem érdekelt az ilyesmi, kb. gimis tablóképen volt először smink az arcomon, akkor is csak azért, mert a sminkes is benne volt a fotózás árában. Most vagyok 25 éves, és kb. 2-3 éve kezdtem úgymond bepótolni ezt a divatolós időszakot, ami kamaszkoromban kimaradt, tanulgatok sminkelni, próbálgatom, milyen ruha áll jól, keresem a stílusom, tehát kb. mint egy kamaszlány. Egyedül vagyok ezzel, vagy van itt még hozzám hasonló lány? Ha ilyen vagy, a környezeted mit gondol rólad, gyerekesnek tartanak?


2015. aug. 15. 10:02
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem sminkeltem, inkább sportos vagyok, mint nőcis, és a lányom egészen más. Nagyon ügyenesen bánik a sminkcuccokkal, kb 12-13 volt, mikor megkért, hogy vegyünk pár alapvető dolgot, szájfény, spirál... most 18, nagyon szolidan, de nap mint nap sminkel, de tuti nem tőlem látta.
2015. aug. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukámnak sem volt smink, mert a régebbi kozmetikumtol neki mind kiütése lett, egyszer találtam nála egy beszaradt körömlakkot, se púder, se szemfestek, vagy rúzs.

Mondjuk ő amikor ideje engedi, azért elmegy frizurát csinaltatni, kozmetikushoz is évi egyszer egy teljes kezelésre bejelentkezik, ő is duci, de divatolni azt mindig szeretett, ruházati eladó volt, úgymond munkhelyi ártalom nála!

Én ezek ellenére mindig sminkeltem, viszont néha egy évig nem is járok fodrászhoz! Nem ezektől lesz egy nő, nő! Mindannyiunknak más a fontos, nekem is volt nagy divatolos idoszakom, valaki 80 éves korában is kosztüm-kalap- magassarkú-ekszerek , csak így lép utcára. . Egészségére! Nincs abban semmi rossz, ha most éled ki a ruhás korszakodat!

2015. aug. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
91%

Én is hasonló helyzetben vagyok. Nálunk volt is ebből régebben kisebb vita. Emlékszem, "divatba jött" a szőrtelen láb és megvívtuk a magunk csatáját. Ő ezekkel nem foglalkozott és apu sem. Szőrösen is szerették egymást és ők még abban a korban születtek, amikor nem feltétlenül volt a szőrtelenítés divat. Nem értette meg anyu, hogy én ezt szeretném és kész. Ahogy én elkezdtem ilyen szempontból figyelni magamra, úgy anyu is változott, úgyhogy ez nálunk teljesen érdekesen alakult.

Sminkelésre nincs igényem. A napi átlag nagyon halvány sminkem feldobom és indul a nap, nem szeretek ezzel vacakolni, ahogy nagyon a hajammal sem. Inkább sportos csaj vagyok, nem tartom annyira fontosnak ezeket a pipere dolgokat. Valószínűleg ezt beörököltem/eltanultam anyutól. Azzal a különbséggel, hogy ő egyáltalán nem sminkel.


Vásárolni sem szeretek, nehezen áll össze a kép, hogy mi is áll jól, mit mivel tudok felvenni, mi mennyire az én stílusom. A kedvenc helyem a Háda, ott viszont meghülyülök és rögtön pörögnek a fogaskerekek, úgyhogy hely és hangulatfüggő is ez nálam. :)


Én nem bánom, hogy ilyen vagyok. Én szeretek szabaidőben, smink nélkül leugrani a boltba és nem egy olyan ismerősöm van, akik már szerintem túlzásba is viszik ezt az egészet. Nem gondolom, hogy ez lenne az élet legfontosabb kérdése. Valami fura megfelelési kényszernek érzem azt, amikor valaki minden apró részletre odafigyel és enélkül nem hajlandó utcára menni.

2015. aug. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez furcsa, az én anyukám sem sminkelt soha, én már 3 évesen a körömlakkokat nézegettem a drogériában, 14 évesen kezdtem sminkelni, ráadásul anyukám is rákapott az ízére, most már használ néha sminket és végre arra is rábeszéltem sok év alatt, hogy vegyünk neki is szebb, divatosabb ruhákat.
2015. aug. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
95%

Az én anyám se sminkelt, nagyon érzékeny a bőre, allergiás egy csomó dologra. Öltözni öltözött mindig, de sose volt az a nagyon divatolós típus, szoknya-blúz együtteseket hordott, varratott cuccokat, amik jól álltak neki (nagyon szép volt fiatalkorában). Fodrászhoz, kozmetikushoz két-három havonta járt.

Engem se érdekelt sose a divat, a smink, most, 40 fölött is csak egy folyékony púderem és egy ajándék szempillaspirálom van, évente egyszer-kétszer használom. Néha-néha kaptam megjegyzéseket emiatt (nőktől persze), pl. hogy azért nem sminkelek, mert azt hiszem, hogy enélkül is szép vagyok (ami konkrétan nem igaz :D). Néha van ilyen korszakom, amikor megtetszik egy márka vagy stílus, és veszek pár darabot. Járok időnként fodrászhoz, kozmetikushoz, és nagyjából ennyi, még a körmömet sem festem.

Nem érdekel, mit mond vagy gondol a környezetem. Tudom, hogy van, aki nem érti és nem fogadja el a hozzáállásomat, ettől viszont nem akarok változtatni rajta, ha egyszer így érzem jól magam.

2015. aug. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám minimálisan sminkel, alapozót, púdert és szempillaspirált vagy szemceruzát használ. Nem igazán érdeklődik a divat iránt, de szerintem szép ruhái vannak. Ezt úgy értem, hogy olyan ruhákat hord, amik illenek hozzá, jól állnak neki és szereti őket, viszont a mai divatnak például nem felelnek meg, de ettől függetlenül szerintem jól néz ki. Ékszereket pedig nem igazán hord, van neki, de ritkán hordja őket. Mindig is ilyen volt. Valamilyen szinten érdeklődött ezek a dolgok iránt, de nem volt számára ez egy kimondottan fontos dolog. Emlékszem, hogy 6.-7.osztályban már elég sok lány osztálytársam használt valamilyen sminkterméket, pl. szempillaspirált vagy akár csak egy labellot, viszont engem akkoriban még egyáltalán nem érdekelt az ilyesmi. Aztán ahogy egyre idősebb lettem, már elkezdtek zavarni dolgok. Nálunk nem is igazán azzal volt a probléma, hogy nem láttam, tanultam ilyesmiket anyukámtól hanem nálunk ezek a dolgok egyszerűen nem kerültek szóba. Ezt igazából nem is értem, hogy miért, nem tudom, hogy ennek mi az oka, de minden ilyen "lányos" dologgal meggyűlt a bajunk mert nálunk ez egyfajta tabunak számított, hogy beszéljük olyan dolgokról mint például a sminkelés, a magassarkú cipő, a menstruáció vagy szőrtelenítés. Lehet, hogy 13-14 éves lányok között korainak mondhatóak ezek a dolgok, de én már abba a generációba tartozom, ahol ez úgymond természetesnek számít. Anyukám egyetlen egy alkalommal sem említette meg ezeket a dolgokat pedig nekem ez szükséges lett volna és nem volt meg az a kellő kapcsolat, bizalom ami szükséges. Emlékszem, hogy osztálytársak, tanárok szóltak, hogy mit kellene csinálnom, pl. gondolok itt a szőrtelenítésre és én ezeket a dolgokat nagyon rosszul is éltem meg, hiszen nekem ez új dolognak számított és nem egészen értettem, hogy mi van. Borzasztóan ciki volt és nagyon utáltam és nem értettem, hogy anyukám miért nem beszélt nekem ilyesmikről sohasem. Miden ilyesmit egyedül vagy testvéremmel kellett megoldanom. Most már rendeződött a helyzet, kb. az idei évben kezdtem el érdeklődni a sminkelés iránt (most vagyok 16), néha szoktam, de suliba például egyáltalán nem. Most már anyukám is jobban kezeli, de még mindig vannak dolgok, amikről egyszerűen nem tudunk beszélni, például ruhavásárlásnál is felmerülnek érdekességek, pl. hogy én szoknyát szeretnék venni és ezen ő teljesen meg van lepődve...Komolyan, néha úgy érzem, mintha nem akarná elhinni, hogy lány vagyok vagy nem is tudom:)
2015. aug. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám se sminkelt sose, meg a divat se nagyon érdekli. A haja hosszú, de általában csak egy egyszerű kontyot csinál belőle, hogy ne lógjon bele mindenbe. Van sminkkészlete, de nagyon ritkán használja, mondjuk egy évben egyszer. Én is ilyen vagyok, nem érdekel a divat meg ezek, bár nekem is nagyon hosszú a hajam, azzal néha szeretek játszani. A testvérem viszont szokott néha sminkelni, van egy csomó fülbevalója, figyel az öltözködésre, de neki se ez a legfontosabb dolog az életében.
2015. aug. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nekem csak fiútestvérem van, és a tágabb rokonságban sincsen korombéli lány, unokatesóim is fiúk, a másodunokatesóimmal pedig nem nagyon tartja a kapcsolatot a család, 1-2 lányról emlékszem kiskoromról, de velük is vagy 5-10 évesen találkoztam utoljára.
2015. aug. 15. 11:00
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez van nálunk is, amit írtál.
2015. aug. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Költőnő? ***** válasza:
100%
anyának voltak anno sminkcuccai, de nem emlékszem h akár egyszer is láttam volna sminkben. Nálam régebben volt smink, most már attól függ, h van-e időm, kedvem
2015. aug. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!