Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a haragom anyám iránt?

Jogos a haragom anyám iránt?

Figyelt kérdés
A szüleim közel tizenöt éve, hogy elváltak, én apámmal élek. Apa tavaly újra megnősült. Az új felesége kedves, aranyos nő, neki is van egy lánya. Nagyon jól elvagyunk. Anyám viszont állandóan piszkálódik, pletykálgat rólunk, hogy én k*rv*lkodok, meg hogy apám rendszeresen verte őt, soha hozzá se nyúlt, többször is hívogat, e- mail- okat küldösget nekem, állandóan azzal fenyegetőzik, hogy addig nem fog gyerektartást fizetni, amíg meg nem kapja, a neki járó pénzt. Azt a pénzt, amit anno ő meg apa raktak be egy nekem nyitott számlára, amit a születésemkor nyitottak, a részemre. Eddig nem is fizeetett egy fillért se. Nem is érdekel, engem az idegesít, hogy nevelőanyámat is bántja, hazudozik róla, kibeszéli a háta mögött. Volt olyan, hogy elszakadt a cérna és közöltem vele, hogy vagy befejezi, vagy nagyon megjárja, két éves koromban lelépett tőlünk, itt hagyott apával, több milliós adósággal, végre rendeződött az anyagi, meg a magánéletünk is, a nevelő anyámtól sokkal több szeretetet kaptam, mint tőle.

2015. aug. 26. 20:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Irogathat bármit. Nem fizetés esetén kérni kell a hivatalos behajtást.
2015. aug. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Simán bíróságon be lehetne hajtatni vele az utolsó félévet (ha jól tudom 6 hónapig visszamenőleg lehet behajtani).


Mondjuk itt ahogy látom az ő oldaláról van szó inkább a pénzről, téged meg az zavar amiket tesz...


Mit akarsz tőle pontosan? pénzt? szeretet? békét?


Ha nem akarsz tőle semmit akkor elküldheted melegebb éghajlatra végleg és nem beszélsz vele többet...


22F

2015. aug. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Csak azt, hogy hagyjon békén minket.
2015. aug. 27. 09:20
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

közöld vele, hogy nem akarsz többet vele beszélni, hagyjon békén téged is és a családodat is!

és többet ne reagálj semmilyen dologra vele kapcsolatban...

mert ameddig foglalkoztok vele addig fogja csinálni biztosan...

2015. aug. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 kovpet ***** válasza:
Btk 212. § (1) Aki jogszabályon alapuló és végrehajtható hatósági határozatban előírt gyermektartási kötelezettségét önhibájából nem teljesíti, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
2015. aug. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Tartsa meg a pénzt, kit érdekel! Jó, tudom, hogy a tízezer is sok pénz. De nem érdekel, csak ne terjessze rólam, hogy k.rv.lk.d.k meg ilyenek.
2015. aug. 27. 16:00
 17/23 anonim ***** válasza:
Elmondanám a helyedben,hogy amiket mond,tesz, az neked nagyon fáj,és akkor keressen csak, ha normálisan tud viselkedni.
2015. aug. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 FüligJimmy88 ***** válasza:
És azóta ilyen hogy különment apádtól, vagy csak mióta újra megnősült? Nem mintha sokat számítana, amúgy teljesen jogosan vagy rá kibukva. Lehet hogy tényleg csak azért viselkedik így, mert pánikba van esve hogy végleg elveszít, de egyrészt ez nem megoldás, másrészt ha meg így van, akkor talán előbb-utóbb rájön hogy ő a hunyó és tisztázni fogja veled a dolgot, de akkor mindenképp neki kell kezdeményeznie: az ő hibája, neki kell helyrehozni. Ha te próbálnád akkor nem érezné át a helyzet súlyát, arról nem is beszélve, hogy te sem lehetnél biztos abban hogy tényleg megváltozott, vagy csak hízeleg. De ahogy olvasom nem igazán akarsz tőle semmit. És ez így a jó. Meg aztán ott van még az a verzió is, hogy tényleg semmit nem érsz neki, akkor pedig nincs miről beszélni. Nem akarom egyébként így látatlanban minősíteni, nem tudom mi vezetett idáig... Igazából te sem tudhatod, hiszen nagyon kicsi voltál, csak a nyomait látod, de ez is majdnem mindegy, a lényeg az, hogy ha számítasz neki, akkor egyszer még megkeres. És akkor azért hallgasd végig. Szerintem.
2015. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Mióta apa újra megnősült, azóta ilyen velünk. Anyát (a nevelőanyámat) is mindig pocskondiázza, meg hogy milyen asszony az ilyen, (férjnél volt, csak neki beteg volt és meghalt a férje) aki ilyen könnyen túllép egy tragédián. Annak már tizenkét éve, hogy elvesztette a férjét. Meg hogy én szeretem az olyan tapadósabb nőiesebb cuccokat, biztos azért hordok olyanokat, mert hogy pasikhoz járok.
2015. aug. 30. 14:55
 20/23 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos.

Csak attól neked nem jobb lesz, ha forgatod magadban az édesanyád iránt érzett haragot.

Szerintem akkor fogsz fellélegezni ez alól a teher alól, ha megszakítod vele a kapcsolatot, amennyire csak tudod, és ha magadban megbocsátasz neki.

Egyébként szerintem az egész családotoknak sem kell vele kapcsolatot tartani.

2015. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!