Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális anyukám, hogy ezért...

Normális anyukám, hogy ezért nem akar eljönni majd az esküvőnkre? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Márciusra tervezzük az esküvőnket. Az én családom és én is református vagyok, míg a párom és a családja katolikus. Az szüleim nagyon vallásosak, de én egyáltalán nem. A vőlegényem testvére pap, mondta a vőlegényem, hogy ő azt az egyet szeretné, hogy a testvére adjon minket össze. Ezt el is fogadtam, megértettem. Végül is nekem mindegy, hogy hol lesz az esküvő. A napokban beszélgettünk Anyukámékkal és kitért, hogy beszéltünk-e már XY-nal (református pap, ahová ők járnak) az esküvő miatt. Mondtuk, hogy nem.. erre jött rögtön, hogy akkor majd ő beszél vele mert minél hamarabb el kell rendezni. Mondtuk, hogy nem kell, mert katolikus esküvő lesz és a sógorommal már minden megvan beszélve. Erre elkezdett ordibálni, hogy mit képzelünk mi, hogy akkor mind a két felekezetnek megfelelően esküvőt kell tartani, hogy őt ne hozzuk szégyenbe. Mondom, hogy erről szó sem lehet, elég 1 templomi esküvő, és ebbe semmi szégyen sincs. Persze tovább vergődött, mire apukám is közbe szólt, hogy hagy döntsék már el a fiatalok, hogy mit szeretnének. Erre anyukám bevágta, hogy akkor ő meg nem hajlandó eljönni az esküvőnkre. Apukám rögtön reagált a kijelentésre, hogy legalább eggyel kevesebb kaját kell majd fizetni. Hívtam, tegnap anyát hogy jöjjön el velem szombaton menyasszonyi ruhát próbálni, arra annyit mondott, hogy menjek anyósommal. Most tényleg ennyire megsértődött ezen a templomi esküvő dolgon?
2015. aug. 26. 21:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Biztos megsértödött, de majd megbékél. Akkora gond azért ez nem lehet, mint amennyire fel van nagyitva.
2015. aug. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos anyukad nagyon szuklatokuro. Es sajnos a vallasanak, hitenek alapdogmaival sincs tisztaban, mert a reformatus es katolikus vallas nagyon kozeli, elfogadjak, elismerik egymas szentsegeit.

En egy ilyen kirohanas utan higgadtan kozolnem anyammal, hogy ok, akkor nem is hivjuk meg az eskuvore. Es tenyleg nem hivnam meg.

29N

2015. aug. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 bithorlo ***** válasza:
88%

Nagyon szomorú, hogy édesanyád a vallása miatt ennyire szűk toleranciával bír. Esetleg idézhetnél neki a Bibliából, vagy beszélj az papotokkal, hogy beszéljen vele.

Nagymamám az egyik fiú unokájának a keresztelőjére nem ment el, mert az apuka vallásában keresztelték és nem az anyukájáéban, aki a nagyim lánya.

2015. aug. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Hát, egyáltalán nem volt keresztényi, amit anyukád csinált. Szerintem lehet sajnos, hogy ennyire megsértődött, de ez semmiképp sem a helyes iránya a katolikus életnek, sőt.


Amúgy a szabályokat nem ismerem, de szerintem nem is lehet "duplán" házasodni, tehát külön-külön a két szertartást megtartani. Hasonló helyzetű ismerős párnál ökumenikus szertartást tartottak, ahol mind katolikus pap, mind református lelkész jelen volt. De mikor a katolikus papnál jelentkeztetek, be kellett írni a vallást a jelentkezési papírra, és gondolom elmondta a tudnivalókat.

2015. aug. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

apukád nagy arc lehet:)

egyébként majd beletörődik. ha neked nem fontos a vallás,akkor maradjon így. én nem változtatnék azért az esküvőmön,mert mint mondanak majd a rokonok,meg szégyen..

az a szégyen aki nem fogja fel,hogy mindenkinek van saját akarata..

ez elég kézenfekvő,hogy a párod testvére pap és ő ad össze benneteket. én voltam már ilyen esküvőn és sokkal szívhez szólóbbnak éreztem , több volt benne a személyesség.

egyébként anyukádnak mondd meg nyugodtan,hogy csalódtál benne hogy fontosabb neki más véleménye mint az,hogy te mit akarsz a saját esküvődön.

nekünk templomi esküvőnk nem lesz,mivel én meg se vagyok keresztelve és a párom nem gyakorolta sose a vallását. persze az idős rokonok egyből a szívükhöz kaptak amikor ezt meghallották..és?

szerintem téged se befolyásoljon.

az egyik barátnőm nemrég esküdött. és mindenben hagyta,hogy beleszóljon az anyukája és az anyósa. a barátnőm egy szűk lagzit szeretett volna max 20-30 emberrel valamilyen egoztikusabb helyen..végül meggyőzték ,hogy legyen inkább több száz ember és legyen a szülővárosunkban.

hát mondanom se kell hogy csalódottan beszél az esküvőjéről és mondta,hogy ha visszamehetne a múltba,akkor nem hagyta volna magát rábeszélni.

2015. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Most olvasom a többiek válaszát. Én meghívnám a helyedben édesanyád az esküvőre, mert nem túl keresztényi, inkább óvodás dolog lenne ezzel visszavágni. Ha nem akar, nem jön el, ez már az ő lelkiismeretén múlik.

2015. aug. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Csak nem értettem, hogy miért reagál így erre a helyzetre. Apukám simán elfogadta a döntésünket pedig ő is hívő ember. És mondta, hogy ez természetes, hogy a sógorom akar összeadni minket. Apa még azt is mondta, hogy régen ez volt a hagyomány, hogy a férj vallásának megfelelően házasodtak, és a gyerekek is abban a vallásban voltak megkeresztelve.

Az nagyon rosszul esett, hogy esküvői ruha próbára sem akar eljönni velem. Más anyuka alig várja, hogy láthassa a lányát fehér ruhában, ő pedig ilyen hülyeségen megharagszik. De elhatároztam, hogy az esküvő szervezése alatt semmiben nem kérem ki a véleményét, nem kérek tanácsot tőle. Inkább tényleg az anyósommal intézek mindent mert ő sokkal jobban megért.

2015. aug. 26. 21:56
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
Úgy látszik a te "keresztény" szülőd is olyan öntelt mint az enyém.
2015. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

Barátnőmék pedig úgy csinálták, hogy református templomban volt az esküvő, de mindkét felekezettől (református-katolikus) a pap/lelkész ott volt, és a saját liturgiájuk szerint lezajlott a ceremónia.

Mindkét család vallásgyakorló, és minkét pap családi jóbarát volt.

Így is lehet...

Egyébként apukát tök jó fej, és teljesen igaza van a hagyományokat illetően.

2015. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

"Apa még azt is mondta, hogy régen ez volt a hagyomány, hogy a férj vallásának megfelelően házasodtak, és a gyerekek is abban a vallásban voltak megkeresztelve."

Így van, ez a jó mondás. Majd megbékél anyuka, ne aggódj.

Sok boldogságot!

2015. aug. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!