Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális anyukám, hogy ezért...

Normális anyukám, hogy ezért nem akar eljönni majd az esküvőnkre? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Márciusra tervezzük az esküvőnket. Az én családom és én is református vagyok, míg a párom és a családja katolikus. Az szüleim nagyon vallásosak, de én egyáltalán nem. A vőlegényem testvére pap, mondta a vőlegényem, hogy ő azt az egyet szeretné, hogy a testvére adjon minket össze. Ezt el is fogadtam, megértettem. Végül is nekem mindegy, hogy hol lesz az esküvő. A napokban beszélgettünk Anyukámékkal és kitért, hogy beszéltünk-e már XY-nal (református pap, ahová ők járnak) az esküvő miatt. Mondtuk, hogy nem.. erre jött rögtön, hogy akkor majd ő beszél vele mert minél hamarabb el kell rendezni. Mondtuk, hogy nem kell, mert katolikus esküvő lesz és a sógorommal már minden megvan beszélve. Erre elkezdett ordibálni, hogy mit képzelünk mi, hogy akkor mind a két felekezetnek megfelelően esküvőt kell tartani, hogy őt ne hozzuk szégyenbe. Mondom, hogy erről szó sem lehet, elég 1 templomi esküvő, és ebbe semmi szégyen sincs. Persze tovább vergődött, mire apukám is közbe szólt, hogy hagy döntsék már el a fiatalok, hogy mit szeretnének. Erre anyukám bevágta, hogy akkor ő meg nem hajlandó eljönni az esküvőnkre. Apukám rögtön reagált a kijelentésre, hogy legalább eggyel kevesebb kaját kell majd fizetni. Hívtam, tegnap anyát hogy jöjjön el velem szombaton menyasszonyi ruhát próbálni, arra annyit mondott, hogy menjek anyósommal. Most tényleg ennyire megsértődött ezen a templomi esküvő dolgon?
2015. aug. 26. 21:33
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
34%

Beszélj a sógoroddal, hogy vonja be a szertartásba a református lelkészt is.

Voltam pár olyan esküvőn, ahol több felelkezetből érkező papok is voltak. Erre könnyen ráállnak a papok. És akkor mindenkinek helyreáll majd a lelki békéje.

Egyébként meg hogy Anyukád most puffog, az nem jelenti azt, hogy nem békél meg hamarosan, bár a hozzáállása nem egészséges, az biztos.

2015. aug. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 piroska és a farkas ***** válasza:
39%
basszus még ha buddhista szertartást akarnátok, azt mondanám, érthető, h sokkot kapott... nade a katolikus és a református gyakorlatilag egy gyökerü, nagyon közeli. Remélem, megbékél. A két felekezetü esküvőt, tehát a református templomba a lelkész mellé meghívott katolikus papot megprobálhatjátok,de ennek én csak akkor látnám valoban értelmét, ha mondjuk ő számodra személyesen fontos ember lenne, mint mondjuk lelkivezetőd. Egyébként mi lesz később, ha anyukád megtudja, h ráadásul a gyerekek is reformátusnak lesznek keresztelve? / mármint gondolom/....Mindenesetre apukád jofej.
2015. aug. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!