Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ne avassam be semmibe anyukáma...

Ne avassam be semmibe anyukámat? Tényleg ez lenne a megoldása?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok, van 2 gyerekem, férjem. A problémám az, hogy anyukám a mai napig nagyon keményen próbálna beleszólni a döntéseinkbe (főleg úgy, hogy nekem elmondja, hogy mit hogyan kéne csinálnunk), és ha nem bólintok rá, hogy rendben így lesz, igaza van, akkor máris érzem a sértődöttséget rajta.

Már ott tartok, hogy csak akkor avatjuk bele a dolgokba, ha már 99-100%-os bizonyossággal sikerülni fog valami. De még így is megkapom, a rengeteg kritizálást, vagy lehúzást ("azért az nem olyan könnyen működik", "nem úgy van az...", stb") hogy ő mit csinálna másképp és hogy mi még fiatlok vagyunk nem értünk hozzá, miért nem kérünk tőlük tanácsot, mert ők tapasztaltak, hiába magyarázzuk, hogy pl az az elmélet, ami 30 éve születésünkkor megállt, az ma már nem biztos, h egy bankban elég lesz vagy úgy működik.

Amúgy soha nem hoztunk olyan döntést férjemmel, ami nekünk súlyos károkat okozott volna bármilyen formában. Tehát nem értem, hogy miért gondolja még a sokadik bebizonyítás után úgy, h képtelenek lennénk valamit normálisan kivitelezni. Ugyanakkor testvérem életébe olyannyira nem szól bele, mintha szó szerint meg lenne neki tiltva és tartaná magát hozzá. Nem értem, hogy nekünk miért nem lehet ezt a bizalmat megszavazni, mikor látja, hogy nem bukunk, hanem haladunk apránként?



2015. aug. 27. 14:17
 1/6 acelsziv ***** válasza:
56%
egyszerű. Hagyd ki a döntéshozatalból. Amúgy sincs hozzá semmi köze. Max közöld vele a végeredményt.
2015. aug. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Mond meg neki hogy ne okoskodjon annyit.
2015. aug. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"30 éves nő vagyok, van 2 gyerekem, férjem."

nem gyerek vagy...ha nem érdekel valamiről a véleménye ne mond el neki, hogy ne mondhassa el a véleményét...


22F

2015. aug. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Miért itt kérdezel, ha van a családban sikeres megoldás a problémára? Beszélj tesóddal, és csináld úgy, ahogy ő.
2015. aug. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

- te NEM 30 éves nő vagy, hanem 30 éves kislány, férjjel, gyerekkel

- és ha megsértődik, akkor mi van? Semmi, de míg ennyire reszketsz anyád vmnyétől, esélyed sem lesz leválni

- nem kell mondani neki semmit - köze? -, csak a végeredményt

- és, szerintem a tesód nagyon helyretette, azért nem szól oda - hajrá, kövesd a példáját

2015. aug. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugi, 53/N vagyok, és az én anyám a mai napig ezt csinálná, ha hagynám. Mindenbe, de ezt szó szerint vedd, hogy mindenbe beleszól. Kijött segíteni a kertbe, vagyis tudom, hogy unatkoznak a 4 fal közt, szóltam nekik, hogy ha van kedvük, jöjjenek ki (hobbikert). Miért így kötözöd,azt nem így kell; miért nem kapálsz, ott egy gaz; mikor szeded már le a barackot; Miért nem hordod a pólót amit tőlem kaptál; és egyfolytában megy a kritika, a szemrehányás, hogy nem jól csinálom, ő jobban tudja, mindezt mondjuk abban a röpke 2-3 órában, míg kint vannak velünk. Ha másnap is találkozunk, akkor ugyanez folytatódik :)

Azt már megtanultam, hogy semmi komoly témát nem lehet előtte felhozni, megemlíteni, mert ő mindent jobban tud. Jobban tudja az ügyvédnél az adásvétel menetét :), képes volt leállni vitatkozni, hogy az nem úgy van :)

Meg kell tanulnod kezelni ezeket a helyzeteket, szelektíven hallanod, és eleresztened a füled mellett a kérdést vagy a véleményt. Rezzenéstelen arccal válaszolni, hogy ja, oké, igazad van. :) Különben soha nem lesz nyugtod :), és ami a legfontosabb, figyelmen kívül hagyni. Meghallgatni meghallgatom, de csak fél füllel, mert hátha tudna valami jót is mondani, de aztán a férjjel megbeszéljük. Szóval, mint mondtam, nyugi, vannak ilyen anyukák, akik jobban tudják a tutit :)

2015. aug. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!