Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van arra formanyomtatvány...

Van arra formanyomtatvány bíróságra, hogy egyik szülő nem szól bele a gyerek lakcímváltoztatásába ha együtt vannak, ha nem?

Figyelt kérdés

link esetleg?

és kell hozzá ügyvéd, tanú?

és lefordítva elfogadják külföldön, vag yott is ügyvéd kell, vagy bírósá, közjegyző?


2015. aug. 27. 21:58
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
szóval hogy oldjam meg akkor hogy lássa az apját?
2015. aug. 29. 14:15
 12/20 anonim ***** válasza:
Látogassa meg az apja Magyarországon.
2015. aug. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Szia, nálam ugyanez volt, két évig ne tudtam átjelenteni magunkat másik címre mert az Apa kapcsolatot nem volt hajlandó tartani. Gyermekelhelyezés per volt, ott nálam helyezték el a gyermeket. Erről kell kérni egy jegyzőkönyvet az adott bíróság polgári irodájában. Ezzel a papírral mehetsz az okmányirodába ott ki kell írnod egy nyilatkozatot, hogy nem tartjátok Apukával a kapcsolatot és már jelentkezhetsz is ahova amikor akarsz.
2015. aug. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
én meg pont, hogy tartani/felvenni szeretném a kapcsolatot apa-gyerek között, de nem olyan áron, hogy megmondja hogy nem mehetünk haza vissza..
2015. aug. 30. 09:45
 15/20 A kérdező kommentje:

12 komololyabb látogatásról van szó.

az apa nem érti a magyart, nem tudna itt dolgozni se, magyarán itt életképtelen lenne, így nem akar jönni, szeretné, ha mennénk hozzá. ott én fel tudom magam találni.

2015. aug. 30. 09:47
 16/20 A kérdező kommentje:
13 hiába van bírósági nyilatkozat gyermekelhelyezésről, egy apának akkor is joga van beleszólni elköltözésbe :(
2015. aug. 30. 09:48
 17/20 anonim ***** válasza:
Kérdező. Joga van csak mivel nem kívánja tartani a kapcsolatot ezért ez a joga nem érvényesül. Persze ez az én esetem. Ha bele akar szólni akkor bele tud.
2015. aug. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

köszi értem

akkor ha írok egy nyilatkozatot ha haza akarok jönni, hogy nem tartunk kapcs-t, azt amúgy ellenőrzik?megkeresesik az apát?

2015. aug. 31. 20:23
 19/20 anonim ***** válasza:

Esetedben ettol nem kell tartani, mivel ha jol ertem a gyerek eletvitelszeru lakohelye MAR Magyarorszagon van, igy eselytelen volna a reszerol ilyen akcio kulfoldon. Mire hivatkozva ne engedne haza, ha egyszer ti ott laktok es ez regota igy van? Barmelyik birosagon be tudnad bizonyitani mirol van szo.


Az mas kerdes hogy a torveny nagyon helyesen vedi mindket szulot egyforman, nem kivetelezhet az anyaval csak mert o no (hiaba nehezmenyezik ezt sokan az illeto nembol), te se orulnel neki ha az apja foghatna a gyereket es csak ugy elkoltozhetne vele a vilag masik felere anelkul hogy egy szavad lenne hozza.

2015. szept. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
de ha kimennénk, és dolgoznék akár pár hónapot, akkor a kinti lakcímre be kellene jelentkezni..
2015. szept. 10. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!