Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim "túl egyszerűek"....

A szüleim "túl egyszerűek". Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok (20). Édesapám kétkezi munkás Ausztriában, édesanyám háztartásbeli. Nem nézem le a saját szüleim emiatt, nem erről van szó. Nekik köszönhetem, hogy tanulhatok, nagyon hálás is vagyok érte. Viszont az a helyzet, hogy sokszor, mikor például nyilvános helyen vagyunk a bevásárlóközpontban (vagy étteremben) anyukám nem éppen tud "viselkedni". Hangosan ásít, nem teszi a szája elé a kezét vagy éppen csukja be azt, vagy szellent a sorok között vásárlás közben, mert hát "úgy sincs itt senki". Káromkodik 47 éves asszony létére, mint egy kocsis apukámmal együtt. Apukám imád politizálni, azt részletezve, hogy mennyire hülye, idióta mindenki, más emberek mennyire nyomorultak, csak ő a tökéletes, csak ő tud a legjobban dolgozni, bármit jobban csinál bárkinél. Mikor szépen próbáltam ezt elmagyarázni anyukámnak, hogy ezek a dolgok engem zavarnak, akkor letámadott, hogy ez van, ők ilyen bunkók, műveletlen parasztok meg én szégyellem őket, na meg csak én járok egyetemre. A dolog másik oldala pedig az, hogy megismertem egy srácot (29), akivel kezdenek komolyra fordulni a dolgok, kíváncsi a szüleimre, ellátogatna már hozzánk. Neki mindkét szülője egyetemet végzett, valamint ő maga is. Az imént említett dolgok miatt kellemetlenül érezném magam és sajnos nem merem bemutatni a szüleimet és a kapcsolat jövőjét is kétesnek látom emiatt.


Köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 28. 17:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Nos, hidd el, az egyetemet végzett ember is képes ugyanezekre. ...
2015. aug. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nagyon jól tudom sajnos. De ők a szüleim. :(
2015. aug. 28. 17:06
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az egyetemre kell helyezni a hangsúlyt, én is ismerek ilyen egyetemet végzett embert meg fordítva.

A párod látogatása előtt kérd meg szépen a szüleidet, hogy ne káromkodjanak, apádat, hogy ne politizáljon. Így nagy gond tán nem lesz.

2015. aug. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nyugodtan a srácnak, hogy mire számítson s majd ő mérlegeli szeretne e ezzel szembesülni. Téged kell szeretnie, nem a szüleidet.
2015. aug. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Várj még a bemutatással, nem kell elkapkodni. Egyébként ha tényleg szeret, az érdekli legjobban, hogy te milyen vagy. A szüleid meg lehet, hogy össze tudják magukat kapni, ha a fiú "háztűznézőbe" megy.:-)
2015. aug. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Az 1 alkalom. De hosszú távon? Hogy tudnának beszélgetni? Szinte én sem tudok velük normális módon kommunikálni, alig van közös témám velük. Nagyon csúnya, hogy ezt írom, de már alig merek velük utcára vagy bármilyen nyilvános helyre menni. Akkor a párommal? Az ő szüleivel?
2015. aug. 28. 17:12
 7/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2015. aug. 28. 17:13
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát, megértem, hogy kínos. Ha már közeli a kapcsolat a sráccal, akkor meg kell ismernie a szüleidet, és ha már szeret, nem fogja "elrémíteni".

De még a kapcsolat elején szerintem korai lenne ezzel szembesíteni. Egyébként sem kell a szülőkkel találkozni szerintem, amíg nem lesz tényleg komoly a kapcsolat.

2015. aug. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el a szüleid nem fognak változni. Így kell őket elfogadni, ők ettől még kiváló emberek! A barátoddal kell őszintének lenned, mesélj sokat a szüleidről, hogy legyen egy képe róluk még a látogatás előtt. Ha nem hosszú távban gondolkozol, teljesen mindegy mit gondol, ha hosszú távban, úgy kénytelen leszel őszintének lenni, ő meg kénytelen lesz elfogadni. Nem kell ezt túlbonyolítani.
2015. aug. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
9%

"szellent a sorok között "

Talán tartsa vissza és legyen tőle valami baja?

Káromkodik? Ki nem szokott?

Az egyetem még nem minden.

Inkább legyenek "túl egyszerűek", mint mű elitek.

2015. aug. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!