Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadnád, ha a lányod...

Hogy fogadnád, ha a lányod legjobb barátnője és egyben lakótársa luxusprostituált lenne? Szóvá tennéd?

Figyelt kérdés

Én kerültem ilyen helyzetbe és nem tudom, hogy a szüleim tudják-e és még nem mondták.

A lány 13 éves korom óta a legjobb barátnőm.

17 évesen Budapestre költözött és elkezdett modellkedni, belecsöppent a csillogásba és a fényűzésbe. Mire 18 lett, teljesen megszakította a szüleivel a kapcsolatot.

Én egy éve gimnáziumot váltottam és felköltöztem Pestre, de mivel kollégiumba nem akartam menni, a szüleim nagy könyörgések árán belementek, hogy beköltözzek a legjobb barátnőmhöz, aki már egyetemista és anyáék is nagyon szeretik.

De azt nem tudják, hogy nem diákmunkából vannak a több százezres dolgai, az autója, meg nem is Ő fizeti a külföldi kiruccanásainkat, vagy a nyaralásokat, síeléseket. Ők csak azt látják, hogy van egy joghallgató barátnőm, aki magas életszínvonalon él.


Viszont a bátyám megtudta, hogy jóban van tehetős férfiakkal és megkérdezte Tőlem, hogy igaz-e és én elmondtam, hogy igen. Azt viszont nem tudom, hogy a szüleinknek végül elmondta-e.

Csak azért gondolkozok ezen, mert most beszéltem Anyával és olyan furcsa volt a hangja, meg olyanokat mondott, hogy vigyázzak magamra, meg lehet, hogy most, amíg beteg vagyok, haza kellene mennem, mert úgyis régen voltam (Karácsonykor). De lehet, hogy én parázom túl az egészet. Viszont arra is gondoltam, hogy talán engem akarnak csőbe húzni és azt várják, én mikor mondom meg.

De egy szülő ezt nem tűrné csendben, nem igaz?

Vagy Ti a szüleim helyében mit tennétek?


17L



2015. jan. 29. 09:54
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
85%

Nem örülnék, de szerintem nem is veszélytelen a dolog.

De te egyetértesz az életmódjával? Mert fura, hogy elfogadod, hogy nyaralásokat, síeléseket fizessen.

2015. jan. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
81%
Hát, én nagyon nem szeretném, ha a lányom egy ilyen lánnyal lakna egy albérletben. Ez a világ, amiben ő él kiszámíthatatlan, félteném nagyon, megoldanám, hogy elköltözzön tőle. Egyébként miért nem teszed ezt magadtól? Más bérlőtársat is találhatsz, máshol.
2015. jan. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
93%

Én mindenképpen szeretném tudni. És természetesen nem szeretném, hogy továbbra is vele lakjon a lányom. Nem ítélem el, nem tartom rossz embernek. De úgy érezném, ha ilyen közelről látja ezt a lányom, akkor a számára is természetes lesz ez az életstílus és talán ő is ezzel akar foglalkozni.

Bátyád helyében elmondanám a szüleimnek és remélem, a szüleid beszélnek veled és találtok valamilyen más megoldást a lakhatásodra.

2015. jan. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim válasza:
12%
17 vagy ha rosszul fogadnák - ha nem akkor is a Te életed.
2015. jan. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

Először engem is meglepett, azt hittem, hogy viccel.

Mert tudtam, hogy a családja is elég gazdag és azt hittem, hogy esetleg a szülei, nagyszülei támogatják annak ellenére, hogy elég keveset beszélnek.

Elmondta, hogy Ő képtelen lenne másmilyen életszínvonalon élni és megválogatja, hogy kikkel van együtt és Őt ez nem zavarja. Ezt egy wellnesshétvége alatt mondta el és akkor amíg ott voltunk, bármit kérdezhettem, de mondta, hogy szeretné, ha később ez szóba se kerülne közöttünk. És így is lett.

Attól, mert így él, számomra Ő ugyanaz a lány, akit 13 évesen megismertem és ugyanolyan legjobb barátnő.

Tudom, hogy a legnagyobb, legőrültebb bulikban bármikor benne van, de azzal is tisztában vagyok, hogyha az éjszaka közepén megyek át hozzá sírva, akkor reggelig is képes velem beszélgetni és próbál felvidítani, vagy éppen tönkretenni azt, aki miatt sírok.


Nem akarok elköltözni egyáltalán. Nagyon jó a környék, minden közel van, a lakás is tökéletes és a legjobb barátnőmmel lakom. Ha hajnal 1-kor van kedvem elindulni bulizni, vagy csak sétálni egyet, akkor megyek. Vagy ha pizsamabulit akarunk tartani, akkor az jön, akit akarunk. Senki nem szól bele az életembe.

Ezt nem fogom lecserélni egy többágyas, lelakott, zsúfolt kollégiumra, ahol megszabják, mettől meddig van szabadidőm és mikor kell aludni mennem.

2015. jan. 29. 10:17
 6/45 A kérdező kommentje:
Meg melyik kollégiumba vihetnék be állatokat? (van 2 teknősünk)
2015. jan. 29. 10:19
 7/45 anonim ***** válasza:
94%

"képes ............. vagy éppen tönkretenni azt, aki miatt sírok"


Ez szerinted rendben van?


"Senki nem szól bele az életembe.

Ezt nem fogom lecserélni egy többágyas, lelakott, zsúfolt kollégiumra, ahol megszabják, mettől meddig van szabadidőm és mikor kell aludni mennem."


Ezt jogosan mondod, ha te keresed meg az albérletre, a rezsire és a megélhetésed egyéb költségeire a pénzt.


Ha pedig nem így van, és a szüleid finanszírozzák ezeket, akkor magától értetődően van ebbe beleszólásuk, mint hogy felelősségük is abban, hogy te (még kiskorúként) hol, kivel, milyen körülmények között élsz.


De szerintem ezt te is tudod.

2015. jan. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
86%

Én nem ítélek el senkit, mindenkinek magánügye, hogy mit csinál, de egy ilyen dolgot azért szeretnék tudni anyaként. Félteném a lányomat, hogy úgymond "megfertőzi" a másik lány jóléte és akarva/akaratlan a barátnő belesodorja vagy ő maga érezne kíváncsiságot, hogy belekóstoljon ebbe az életformába. Nem tiltanám a barátnőtől, ugyanakkor nagyon elbeszélgetnék a lányommal erről az egészről és ha megbizonyosodnék arról, hogy a barátnő életformája nem hat ki az én lányomra, akkor hagynám, hogy vele lakjon. Elképzelhetőnek tartom azt is, hogy ezzel a legjobb barátnővel is beszéljek és elmondanám neki, hogy tiszteletben tartom a magánügyeit, de megkérném arra, hogy az én lányomat igyekezzen távol tartani ettől a létformától.


Anyaként nagyon jól esne és várnám, hogy a lányom beszéljen velem erről és a lányom kezdeményezze a beszélgetést, ez nagyon jó pont lenne.

2015. jan. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
95%

Elhiszem, hogy 17 évesen jól esik ez a szabadság. De azért ez az életforma nem veszélytelen. Hajnal 1-kor én biztosan nem engedném, hogy csak úgy elindulj Pesten gyalogosan bulizni, de biztos az a baj, hogy túl sok híradót néztem.


Megértem, hogy anyukádék féltenek. A jóhoz könnyen hozzá lehet szokni, de ezt az életszínvonalat önerőből munkával elérni és finanszírozni elég nehéz. Szerintem sokan indultak úgy, hogy áááá ők soha nem tennének ilyet, aztán valahogy mégis beszippantotta őket ez a világ. Ki tudja, az egyik kuncsaftja, aki talán még vonzó is, nem tesz-e majd neked is egy kihagyhatatlan ajánlatot, aztán már nehéz megállni. Megér-e majd egy luxus wellness hétvégét egy laza fél óra valakivel (csak példa, nem tudom az árfolyamokat), vagy pár új rucit...stb.

Teljesen átérzem anyukádék aggodalmát.

2015. jan. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy a magas színvonalat, a jót könnyű megszokni.

Látod? Máris így gondolkodsz. Nem mész a koliba.

Ennyi... Én aggódnék miattad.

2015. jan. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!