Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondanátok vagy jeleznétek...

Megmondanátok vagy jeleznétek valahogy kamasz és felnőtt gyerekeiteknek, hogy a házasságotok válságban van?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi a helyes. A feleségem hallani se akar a gyerekek "beavatásáról", azonban az életünket teljesen felforgattuk. Eladtuk a lakásunk, másik országrészbe költöztünk, új munkahely, új iskola, messze a rokonoktól. A gyerekeinknek csak azt hajtogatjuk, így jobbak az esélyeik a továbbtanulásra, közelebb az egyetem. Engem ez nagyon zavar. A feleségem szigorú és szerinte a gyerekek nem részei a kettőnk kapcsolatának, őket nem kell azzal terhelni, hogy az egész váltás kettőnk miatt van. A barátok se tudják az igazat. Van olyan, aki hasonló helyzetben volt és utólag mégis kiderült az igazság és a gyerekei megharagudtak rá?
2015. aug. 30. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Ezt hogy gondolja a feleséged? Válás után is együtt éltek majd, hogy ne tudja meg senki, hogy elváltatok?


Nők, nők, nők...............

2015. aug. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Ugyis megtudjak...ne bujj az asszony szoknyaja moge..mondd el a gyerekeidnek akkor egyedul
2015. aug. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Szóval elválnátok, de ugyanúgy maradna minden, mint eddig. Akkor ennek mi értelme van?


Szerintem mondd el nekik. Most melyik rosszabb? Ha elváltok, de nyugodt életük lesz vagy ha állandó veszekedésbe nőnek fel?

2015. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Hogy válságban van a házasságotok és ezen úgy gondoljátok, a változtatás segít, az nem igazán tartozik a gyerekekre, bármilyen korúak is. Viszont, ha eljuttok a válásig, azt már illik közölni velük.
2015. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a legjobb út ez alkalommal is az egyenes... szóval igen, én mindenképp elmondanám a dolgot a gyerekeknek.
2015. aug. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem hülye, pontosan tudja, hogy gáz van. Akkor is, ha vigyáztok, hogy ne előttük veszekedjetek. Sokkal jobb lenne hosszútávon a kapcsolatotok velük, ha elmondanátok az igazat, nem részletekbe merülve, csak a lényeget legalább. Az ő életüket is befolyásolja, és bizonyos értelemben család vagytok akkor is, ha párként külön mentek.
2015. aug. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem válunk. (Váltást írtam, csak az első válaszoló írta, hogy HA válásról lenne szó, akkor is titkolnánk-e?)

Eddig én is egyetértettem azzal, hogy ez nem tartozik a gyerekekre, csak mégis zavarni kezdett.

Köszönöm az eddigi válaszokat is.

2015. aug. 30. 14:34
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

Párkapcsolati válság két emberre tartozik. Akik a kapcsolatbán élnek.

Nem, nem avatnám be a gyerekeket.

Édesanyám ezt játszotta velem, és szörnyű volt. Ilyenkor a gyerek akaratlanul is oldalt választ és haragudni kezd a másikra.

2015. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amíg nem döntötök a válás,vagy különélés mellett,felesleges ezzel terhelni a gyerekeket.
2015. aug. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Természetesen, nem hazudnék ilyen dologról - meg úgy semmiről.

Amúgy, hogy gondolhatja, hogy kihagyhatjátok ebből őket? Egyébként is, szerintem már rég tudják, sejtik, mert nem hüyék ők sem.

2015. aug. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!