Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fizesse a saját pénzéből,...

Hogy fizesse a saját pénzéből, ha még kiskorú? Milyen szülő lesz abból aki ilyet mond?

Figyelt kérdés
Több kérdésnél is látom,hogy 13-14 éves szeretne valami és egyből az a vàlasz,elvileg felnőtt emberek részéről,hogy fizesd a saját pénzedből.de mégis honnan a fenéből lenne neki??ennyi idősen nem lehet dolgozni és amúgyis a tanulàs a dolga.. Komolyan aki ennyire anyagias ,hogy szerinte egy cipőre valót is a gyerek keressen meg,az ugye nem tervez gyereket vàllalni?mert engem nagyon felhàborít ez a hozzállás.kérlek ne helyezzétek àt,itt vannak azok az emberek akiktől választ várok
2015. aug. 30. 18:05
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam már sok helyen és a minimum 4000 volt egy napra. Tudom nem egy eget rengető nagy fizetés mint amire a fiatalság már meg se mozdul mert a szülők annyira pénzelik őket hogy minek, de elmentem és volt pénzem.


Azt nem értem hogy sokan elvárnak okos telefont, okos órát, számítógépet, táblagépet meg mindent és közben meg sokan a bukással küszködnek mert nekik nincs idejük tanulni, de dolgozni se.

Jó példa erre hogy van olyan volt osztálytársam aki megbukott érettségin, vagy épp el se jutott oda és nem szegény családból származnak. Pl. csaj megbukott év végén úgyhogy még érettségire se mehetett de nyáron már volt külföldön nyaralni.

2015. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
12%
Párom bátyjának a fia,16 nyáron kertészetben dolgozott,meg hagyma földeken,Békés megyében,tehát abszolút vidéken.780-as órabérrel kérdező.Úgyhogy nincs lehetetlen,max csak tájékozatlanság.
2015. aug. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
75%

Emlékszem, a zsebpénzemet a DM-ben és bizsuboltokban költöttem el.


Szerintem középosztálybeli szinten voltunk, én mondjuk imádtam a turit, mindenki sorra dicsérgette, milyen klassz cuccaim vannak. De a ruhámat, cipőmet, bérletet anyukám fizette (megrökönyödve szoktam olvasni, hogy van, akinek zsebpénzből kell).


Mobilból mindig a legegyszerűbbet akartam, emlékszem, egyszer egy kb. 10 ezer forintos kis csúsztatósat akartam, de széthisztiztem a fejemet, hogy nekem nem kell bele kamera, vegyék ki, és olcsóbb lesz. :D


Enni, inni mindig volt itthon. Gyerekként, felnőttként a legnagyobb pazarlásnak tartom azt, hogy vegyek egy 800 forintos kávét vagy egy 500 forintos szendvicset. Ne érts félre, megengedhetem magamnak, de akkor is a legfeleslegesebbnek tartom. Kaja, megeszem, kiszarom, lehúzom a vécén. Mire fizessek felárat, hogy valaki becsomagolta?


Saját pénz pedig a zsebpénzből lenne. Szerintem. Nekem nem kellett soha dolgoznom. Mármint gyerekként. 2000-es évek elején havi 10 ezret kaptam, mindentől függetlenül.

2015. aug. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Nem tul regen voltam diak, a Diakszovetkezetek inkabb fosulisokat keresnek, T.escoban dolgoztam, es gyarakban, mikor olyan idos voltam.

Kozepsulis koromban nyaron napszamba jartam, es korrepetaltam, megvettem mindent, amit szerettem volna, sot az utolso nyaron penzt is adtam anyukamnak.

Ha akarsz dolgozni, dolgozol, voltam pl nepszamlalasi kerdezobiztos, tekertem a fagyis biciklit, hordtam hirdetesi ujsagokat. Diploma utan nem is estem ketsegbe, h munkat kell szereznem, rutinom volt az allasinterjukon, csak nyertem ezekkel a tapasztalatokkal.

Latom a gyerekeket, altalanos iskolaban tanitok, nulla tanulas mellett koveteloznek, volt egy hatodikos kislany, a cipoje tobbe kerult, mint az osszes ruha rajtam, magyarazd meg neki, h a tanulas ertek...Bukdacsol mindenbol, az anyukaja panaszkodott, aztan mindent megvett neki ismet. Sajnalom a kislanyt, boldogtalan elete van a sok meno cuccaval.

Szerintem a mostani gyerekeknek egyszeruen semmi kapaszkodoja nincs a vilagban, csak az anyagi javaikkal valo menozes az, ami kiemeli a tobbi kozul, szomoru ez az egesz.

2015. aug. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Kedvencem amikor a mostani fiatalság facebookon annyira mutogatja hogy ,,az én gyerekkoromban''. Igen a 7-14 évesek ilyen hülyeségeket posztolnak mintha már ők nagyon felnőttek lennének.


Annyi cucc van körülöttük hogy az már szégyen, az meg a másik hogy amilyen okos a telefon olyan hülye a gyerek maga.

Nem is értem, mindig mindent megkapnak és ezért nem is kell még csak tanulniuk sem. Majd ezek a mostani menőgyerekek meg elkényeztettek mihez kezdenek ha apuci meg anyuci nem pénzeli őket nem is tudom.

2015. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
én októberbe leszek 13 de én minden nyáron mentem a nyugdijas klubba segíteni negyedki óta és most leszek hetedikes.naggyából úgy fizetés nélkül de imádtam,jártam mindig a nagyiékhoz gyomlálni öntözni,otthon is segítek.a mamáéktól kapok havi 1000 forint zsebpénzt.szoval nem lennék én lusta.meg néha kutyikat fürdetek állatot etetek.mondjuk az állatok és az idősek többsége szeret.nem kell meglepődni h karácsonykor táblagépet kaptam...12\L
2015. aug. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan válaszokat nemigen olvashattál, kérdező, hogy alap cipőt, ruhát (értsd: nem extra márkás göncök aranyárban) vegyen magának a 12-13 éves gyerek. Ha olyasmire van igénye, ami extra dolog, ahhoz van mód, hogy spóroljon, 15 éves gyerekem másfél év alatt szedte össze az Xbox-ra valót, mert én feleslegesnek tartom a játékkonzolt (van laptopja is, a bátyjától örökölte meg, aki fel is turbózta neki, elmegy rajta majdnem minden új játék.) Ünnepekre mindenkitől csak pénzt kért, zsebpénzét is összerakosgatta, és meglett. Volt, amikor több pénz lapult a fiókjában, mint a bankszámlámon.:-)

Úgyhogy van rá mód, hogy saját pénzből spóroljon, még ennyi idősen is, nem kell ezen felháborodni. Annak idején 16 éves koromtól minden nyáron dolgoztam legalább egy hónapot, voltam újságkihordó, segédnővér, melóztam pékségben, egyetem alatt nyomdában, balatoni gyerektáborban, éjszakás segédnővérként év közben is. Szuper volt, rengeteg tapasztalatot szereztem, megismerkedtem egy csomó jó fej emberrel, és élveztem, hogy a szórakozásomat, egyéb kiadásaim nagy részét magam fedezem.

Ugyanezt a mintát viszik tovább az én gyerekeim is, sokkal érettebb gondolkodásúak, mint a kortársaik.

2015. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
74%

Na mint jó rég óta diákmunkát kereső, és nem olyan régóta végző diák, válaszolok.

Hivatalosan 16 évtől lehet diákmunkát vállalni, ehhez is kell egy szülői aláírás, bent a diákszövetkezetben.

16 évesen szerettem volna először munkát keresni, 6(!!!) szövetkezetbe regisztráltam be, Budapesti vagyok. Egyetlen egy munka volt 16tól, mire jelentkeztem, elkapkodták.

17 évesen már kicsit több volt a lehetőség, mivel lány vagyok, és volt 2 munka ami nehéz fizikai volt, és nem is foglalkoztattak lányokat, jutott nekem egy csomagolós meló. Semmi baj nem volt vele, viszont az órabér 500 forint volt.

Akkor azt gondoltam, biztos a korom, és a munka egyszerűsége miatt.

Aztán betöltöttem a tizennyolcat, és bár sokkal több munka vállt szabaddá, sosem volt szinte egy 600 forintnál nagyobb órabérű állásom sem, ami többet kínált, az vagy azért, mert egyetemi hallgatóknak való, akiknek van gyakorlatuk, vagy hostess munka, amire a legszebb, legcsinosabb lányokat veszik fel, mellesleg nem is szerettem volna 10 órán át tűsarkúban bájologni. (pl teszkós kóstoltatás, ékszerpromóció)

Az iskola melleti diákmunka nagyjából lehetetlen. A minimum munkaidő négy óra, de a legtöbb helyen nincs ilyen, hisz inkább vesznek fel passzivált diákokat, akik 8ban is ráérnek. Ha mégis lehet négy órát vállalni, az általában nem pont iskola utáni időintervallum, szóval ilyen nincsen, hogy a diák végez az iskolában fél3kor, és elmegy dolgozni.

Dolgozhat suli helyett, suli mellett éjszaka(ilyet szerintem normális ember senkinek se kíván), és hétvégén. Persze, az igazán szorgalmasak bevállalják a hétvégét, de urambocsá' nekem a hétvége a kikapcsolódásról szól.


És akkor lehet itt jönni ilyen mindenfélékkel, nekem is van olyan szerencsés ismerősöm, akinek tudtak ismeretség miatt szervezni sokkal jobb melót, esetleg feketén segédkezik valahol, de az átlagos diákoknak csak a szövetkezet jut, ami közel se olyan jó buli.

2015. aug. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Szerintem középiskolástól senki nem várja el, hogy suli mellett melózzon (hacsak nincs tényleg rászorulva.) Ami a nyarat illeti: nem Budapesten élek, de az én gyerekeim eddig minden nyáron találtak melót, különösebb megerőltetés, kapcsolatok nélkül. A mai napot egy közeli fürdőben töltöttük, az ott dolgozók 80%-a szemmel láthatóan diák volt.
2015. aug. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
36%

500-600 forint/ óra és ezzel nem vagy megelégedve?

Én nyáron kaptam ennyit kő kemény fizikai munkára nem csomagoláson meg ilyen mű dolgokon ahol a nagy teher nem a 10 kilós csomag volt hanem a 30-40 kilós csempék 40 fokban a napon.

Nem tudom miért várnak az emberek egyből 800 meg 1000 forintos órabért a zéró tudásra, főleg hogy a diákmunkák 90%-án még csak megerőltetve sem vagy. Menj kőműves/burkoló mellé és meglátod mi az a munka és hogy ott nem cicázás megy azért a pénzért.

2015. aug. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!