Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy 18 év feletti lány köteles...

Egy 18 év feletti lány köteles engedelmeskedni a szüleinek ha velük él és még nincs keresete, mert tanul?

Figyelt kérdés

2015. aug. 31. 13:28
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
86%

Akik ennyire szidják a kérdezőt, még sosem veszekedtek a szüleikkel? Tán kamaszok sem voltak soha? Ezt azért nehezen hiszem el. Hagyjuk a képmutatást! Pláne úgy, hogy nem ismerjük a részleteket.

Vannak dolgok, amiben engedelmeskedni kell. Olyanokra gondolok, amik hozzátartoznak a normális együttéléshez, pl jogos elvárás, hogy segíts a házimunkában, vagy ne bömböltesd a zenét a szobádban annyira, hogy zavarja őket. Sőt, ha nem csináltad meg a dolgokat, amit elvárnak tőled, teljesen jogosan mondhatják, hogy akkor nem mehetsz el este bulizni. Viszont nem szólhatnak bele pl. abba, hogy kivel barátkozol, milyen politikai illetve vallási nézeteket vallasz, milyen szabadidős tevékenységeket végzel. Persze megtehetnék, hogy nem adnak enni, ha vasárnap nem mész el a misére, de ép elméjű ember nem tesz ilyet a gyerekével. És olyat sem csinál, hogy kidobja a gyerekét az utcára, nem tudom, milyen családban nőhettek fel azok, akik ilyen kommenteket írnak. Ha pedig a gyerek abszolút nem fogad szót otthon, akkor valószínűleg valamit nagyon eltotltak a nevelésében. Persze attól még nem elfogadható, ha királykisasszonynak érzi magát és azt hiszi hogy mentes minden kötelességtől, de az ilyen gondokat normálisan is lehet orvosolni, nem csak úgy, hogy azzal fenyegetőznek, hogy nem tartják el tovább.

2015. aug. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
62%
Nem köteles, viszont a szülei se kötelesek eltartani. A lány döntése, hogy betartja a játékszabályokat, vagy a saját lábára áll.
2015. aug. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező szerintem

- vagy szellemileg gyenge (és azért tanul 18+ évesen, hogy meglegyen a 8 általánosa),

- vagy pedig troll, aki feltesz a GyK-ra egy infókkal alá nem támasztott kérdést azért, hogy vitát generáljon, valamint eltöltse a büszkeség (önmaga előtt, hiszen anoním, nincs kivel megosztani) a válaszolók száma miatt.

Ez utóbbi gondolatom alapja az, hogy aza eddigi 32 válasz után sem szerepel az ő véleménye sehol, amiből következtetek, hogy nem is érdekli.

Jót röhög a markába, hogy -velem együtt- a sok hülye itt vitatkozgat, véleményt nyilvánít álproblémán, álproblémáról.

.

#14

Te vagy politikus, vagy pedig jogász vagy.

Ők azok, akik környezetéből kiragadott idézetekkel próbálják igazságukat alátámasztani.

Zsépen idézed a törványt, de megfeledkezel, vagy szándékosan kerülöd bemutatását annak, hogy nem csak kötelességek vannak!

Akinek jogai vannak, annak kötelességei is, hogy megillessék a leírt jogok.

Nem keresgélem a jogtárban a gyerek szülő iránti kötelességeinek leírását, aki nem hiszi, járjon utánna.

2015. szept. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

#33-as! nem vagyok se szellemileg gyenge, se troll. Most fogok érettségizni és a Rendőrtiszti Főiskolára készülök. Azért nincs kommentem, mert ritkán vagyok ezen az oldalon.

Kedves Válaszadók! Anyám sokszor dilis, minden nap elhord mindennek, holott semmi oka rá. Barátomat és az ő szüleit is elhordja mindennek. Nem bulizok, nem alkoholizálok, nem cigizek, nem drogozok. Hetente egyszer enged át a barátomhoz. Nem mehetek sehova. Nincs számítógépem. Nyárimunkai fizetésemet elvették, egy telefont vehettem belőle. Internet csak a telefonomon van, havonta egyszer van feltöltve a legkevesebbel, hogy az iskola miatt tudjam használni az internetet. Mint mondtam még tanulok. A házimunka: ha nem segítek az a baj, ha segítek az a baj. Ha nem tökéletesen ugyan úgy csinálom ahogy ő akkor az a baj. Nyáron volt egy nap, amikor reggel mentem volna dolgozni (fél 5-kor ment a céges busz 6-kor kezdtem), anyám 3kor kelt, és mire felkeltem idegbeteg volt. Nem engedett el dolgozni, ezért többet vontak le mint egy napi bérem (gyári munka).

2015. szept. 5. 13:44
 35/40 anonim ***** válasza:
94%
#34: Amiért te dolgoztál meg, azt nem vehetik el. Próbálj meg félretenni és lelépni.
2015. szept. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
24%
jaj rendőr lesz. rendörrel nem kötekszem mert folyton lelő.
2015. szept. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
#36 Viccesnek érzed magad? milyen végzettséged van? Általános 8. osztályt elvégezted?
2015. okt. 14. 17:38
 38/40 anonim ***** válasza:
Nem köteles, de kellene. 20 éves korig az ember még bőven gyermek, éretlen, a szülei adhatnak neki tanácsot, mert ők többet tapasztaltak.
2015. okt. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
lövésem sincs
2015. okt. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
#38, ezzel a gondolatmenettel csak egy baj van, de az jó nagy: az, hogy a szülő is egy személy, saját gondolkodással, értékrenddel, vágyakkal, meg a gyerek is egy MÁSIK személy, saját -adott esetben teljesen más - gondolkodással, értékrenddel, vágyakkal... szóval közel sem biztos, hogy a gyereknek is az a jó, amit a szülő a saját szemszögéből jónak tart...
2015. okt. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!