Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiúnak lehet apakomplexusa?

Fiúnak lehet apakomplexusa?

Figyelt kérdés
Na igen, érdekes kérdés. Íme a háttérsztori: Előszőr azt hittem, hogy meleg vagyok, de rájöttem, hogy az nem az én világom, több okból is. Rájöttem, hogy ehelyett inkább görcsösen keresek egy mintát, egy térképet magamhoz. Egy igazi apát. Szeretettel, jogokkal, ELVÁRÁSOKKAL. Ez nagyon hiányzik nekem. Tizenhét éves kezelhetetlen kamaszfiú vagyok. Anyukámmal és nagymamámmal élek, no meg 9 éves tesómmal.

2015. aug. 31. 16:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
5%
Voltál már idősebb férfivel?
2015. aug. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Ők szeretik az "erős nőket".
2015. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, ez nem apakomplexus, egyszerűen pont azt hiányolod, amid tényleg nincs meg. Teljesen természetes dolog... mint ahogy akinek nagyszülei nincsenek, az szerető nagyszülőkre vágyik, akinek testvére nincs, az testvérre, stb.
2015. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20%

Apakomplexus szó nálam az apa iránti erős rajongást jelenti (ami lehet egészséges, egészségtelen is).


Nálad szerintem szimplán apa hiányról van szó.

Igen hiányozhat egy tizenéves srácnak az, ha úgy nő fel, hogy apját nem tekintheti példaképnek, nem érezheti a támogatását.

2015. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%

17 évesen már felnőtt ember vagy mit akarsz apa ideálokkal?

Nem vagy te kisgyerek már, hogy apásat játszogassál felnőtt férfi vagy

2015. aug. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
A gyerek szexuális és jellemfejlődésére igen jelentős hatással van a gyerekkor hiszen az alapvető mintákat ekkor tanulja el a szülőktől és a környezetétől. Például ha egy lány gyerekkorában azt látja hogy az édesanyját az apja rendszeresen veri, felnőtt nőként sokkal nagyobb az esélye annak hogy tűrni fogja ha a párja fizikálisan bántalmazza. A fiúknál könnyen okozhat felnőtt korban problémát a nőkkel való érintkezésnél, ha gyerekkorában az édesanyja túl domináns volt, vagy éppen rideg. Ez pszichológia, teljesen mindegy hány éves az ember, a gyerekkorában szerzett "defektek" egész életére hatással lesznek megfelelő kezelés hiányában. Ezalatt nem feltétlen pszichiátriai kezelésre gondolok, hanem az egyéni jellemfejlődéssel járó felismerésekre és változásokra.
2015. aug. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak apahiány,ami mindkét nemnél előfordul,de lealább te beismered.Barátnőm pl. mindkét alkalommal 30 és 20 évvel idősebb pasikkal jött össze,mert kis korában nem volt apukája jelen normálisan az életében.Gondolom te nem apukád korú pasival akarsz összejönni.
2015. aug. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%

13-18 éves kor között van a második, személyiségfejlődés/nevelés szempontjából kiemelten fontos szakasz, teljesen érthető, hogy szükséged van az apamintára. Ezt sem édesanyád, sem nagymamád nem tudják neked megadni, a legjobb szándékkal sem - nekik más a családban betöltött szerepük. Ennek semmi köze a szexuális irányultsághoz. Az lene a szerencsés, ha találnál családon belül nagyapát, nagybácsit, aki megadhatja neked azt a férfimintát, amire szükséged van, végső esetben akár egy (jó) férfipedagógus is lehet. Mindenesetre az már jó, hogy te magad felismered a problémát, a következő lépés az lehet - ha van erőd hozzá -, hogy nem bünteted anyádat a kezelhetetlenségeddel.:-)


[link]


Ranschburg Jenőt érdemes olvasgatni.:-)

2015. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

*lenne


:-)

2015. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem pár olyan fiút, aki apa nélkül nőtt fel.

Sok közös vonásuk volt, egyértelműen látszódott az apai nevelés hiánya.

Annyira erős jellemvonások, hogy már ha nem is tudom, akkor is megmondom, hogy ez a probléma, mert felismerhető a jellemből.


Szóval ez egy elég erős hatás, nem csoda, ha saját magadon is észrevetted.

Mint ahogy az se, hogy pontosan érzed, hogy valami hiányzik az összképből.

2015. aug. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!