Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza volt? Jogosan vette el...

Igaza volt? Jogosan vette el a gyűrűmet?

Figyelt kérdés

A 16. szülinapomra kaptam a mamimtól egy gyűrűt. Akkor olyan fél évig folyton hordtam, majd eltűnt.

Illetve, én emlékeztem hogy előző nap fürdésnél a fürdőszobai polcra tettem, de nem volt ott. Anyát kérdeztem, nem látta-e, mondta, hogy nem. Akkor gondoltam, biztos rosszul emlékszem, és nem is a fürdőben hagytam. Felforgattam a házat, sehol nem volt. Körbekérdeztem a suliban és a sportcsarnokban ahol tesiztünk, semmi. (Amúgy meg szoktak lenni az ékszerek, nem igazán lopott ott senki.)

Végül feladtam. El is feledkeztem nagyjából a dologról.

Most 21 vagyok. Egyik nap, valahogy szóbajött egy óra ami a nagypapámé volt, anya bement a szobájukba, kihozott egy ékszere ládát, kinyitotta, és benne volt a gyűrűm. Én teljesen kikeltem magamból, hogy hogy kerül hozzá, ő pedig teljesen kikelt magából, hogy talán vigyázhatnék a dolgaimra, és nem kéne elvesztenem őket!

Teljesen ledöbbentem. Tényleg ekkora bűn ha a saját fürdőszobámban hagyok valamit?

Azóta haragban vagyunk. Tényleg én voltam anno a felelőtlen?


2015. szept. 5. 13:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

én egyből visszaszóltam volna, hogy nem elvesztettem, hanem ellopták.

lopd vissza és legközelebb te is vágd hozzá amit ő hozzád! :)

2015. szept. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Természetesen egyből kivettem a dobozból és nálam van azóta.
2015. szept. 5. 13:40
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Ennyi ÉLETKÉPTELEN ANYÁRÓL sehol nem lehet olvasni, mint itt!
2015. szept. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
akkor az ő ékszerével játszd el ugyanazt
2015. szept. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem hord ékszert, kivéve két gyűrűt amit soha nem vesz le.
2015. szept. 5. 13:55
 6/18 anonim ***** válasza:
8%
És most? Én nem beszélnék neki soha többet erről.
2015. szept. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Elég durva. De lehet, hogy ő azt hitte hogy "ennyire nem tudsz rá vigyázni", hogy össze visza lepakolod a házban, A szülők agya sokszor el tud durrani (talán az öregedés miatt). Van hogy nekem is anyukám ugyanezt játssza el, mindig rámhozza a szivrohamot.


Nálunk egy furcsa eset volt egyszer: nem tudom, hogy alvás közben kiesett a fülbevaló a fülemből (nem is akármilyen, a legkedvesebb fülbevalóm, még szüleimtől kaptam régen, egy szép aranyfülbevaló és van értéke jócskán), és addig forgolóztam az ágyban mig el nem kavarodott valahova a takaróban mélyen. nem szúrt, nem vettem észre, smemi...

Mindig az a szokásom hogy felkelés után kiszellőztetem, kirázom az ágyneműimet, akkoris kiráztam az erkélyen. És isteni szerencsémre mondom, hogy nem ki az utcára ráztam ki, hanem csak a betonozott részünkre, szóval még az ablak előtt. Mert ott volt benne a két fülbevaló, amit még ezek után sem vettem észre.

Aznap később mikor tükörbe nézek nem látom a fülcsim, a szivroham kap el. Majd pár nap múlva anya felseperte az erkélyen őket, amit addig észre sem vettem és fel nem fogom miért, pedig nem kicsik....

2015. szept. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag ellopta. Olyan nincs, hogy elteszem, mert otthagytad valahol, aztán 5 évig! sumákolok. Ami itt jogos, az a haragod.
2015. szept. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyapám a szünidőben megtanította, hogy vigyázzak a dolgaimra - ha valamit nem a helyére tettem vissza, eltűnt.


De legfeljebb egy hétig, nem ÖT évig!!

2015. szept. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Anyád nem normális.
2015. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!