Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak a gyereknek, hogy...

Mit mondjak a gyereknek, hogy ne érezze azt, hogy az anyja nem szereti?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a férjem előző házasságából van egy 7 éves fia. Válás után hozzá került a gyermek, én már egyedülálló apaként ismertem meg, 2 éves korától én is nevelem a fiút, ő anyának szólít, én fiamként szeretem. Fèrjemmel van egy három éves lányunk is. Az anya elvileg kéthetente jön látogatóba...de sajnos elég sokszor felülteti a gyereket. Ne értsetek félre, én teljesen megértem, rengeteg dolga van, egy nagyon erős, tiszteletreméltó, nagytudású nőnek tartom, rengeteg dolgot elért önerőből ami a karriert illeti, de anyának csapnivaló. Az együtt töltött időt meg leginkább pénzzel kompenzálja. Ha nem jön ajándékot küld nem csak a fiunknak, a lányunknak is. Jó vele a kapcsolatunk, de már mi sem bírjuk lelkileg. Az a kicsi ember alig várja, hogy jöjjön az anyukája, s hatalmas dühöt érzek amikor látom őt összetörni ahányszor csak nem jön el az anyja. Úgy érzi, hogy nem szereti őt az anyja. Mit lehet erre mondani? Félünk, hogy önmagát fogja hibáztatni, vagy esetleg megutálja az anyját. El kéne vinnünk gyermekpszichológushoz? Már az iskolában is feltűnt a tanító néninek, hogy ilyenkor 3-4 napra megváltozik a gyerek, mintha depressziós lenne.

2015. szept. 11. 01:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ezt így elmondtátok már az "anyukának"?

Ha igen, mit szólt?

Ha nem, akkor hajrá...

2015. szept. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Elmondtuk már persze...megvan a saját álláspontja. Tudni kell hogy a szülei nem igazán voltak eleresztve pénzzel, ezèrt is olyan fontos neki a munka, az anyagi biztonság. Azért dolgozik, hogy mindent megadjon a fiának. Csak azt nem veszi észre, hogy a gyereket ezek a dolgok hidegen hagyják. Hoz drága játèkokat, de nem marad itt hogy együtt játszanak vele... ő már réges règ anyagi biztonságban van, a szüleinek is házat építetett, de természetesen őket sem látogassa...a rossz az, hogy ő azt hiszi megtesz mindent.
2015. szept. 11. 11:40
 13/18 anonim ***** válasza:
Fel kell vállalni anyukával a konfliktust. Szembesíteni a probléma súlyosságával, akár felvenni, amikor a gyerek kérdezget, hátha úgy felfogja.
2015. szept. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Így árnyaltabb a kép. Próbáld ki azt, hogy amikor legközelebb segget csinál a szájából, felhívod rejtett számon, és a gyerek szól bele a telefonba. Persze a srác legyen beavatva. Talán ettől helyrebillen az "anyuka" esze.
2015. szept. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Igazából én rosszat nem akarok vele tenni, szereti ő a kicsit, csak nem egy anyatigris tipus. Én nem fogom őt kioktatni, hisz hol vagyok én tőle, egyszerű "paraszt" vagyok hozzá képest, nagyon tisztelem őt, tudom hogy keményen dolgozik, de a szülői szerepét abszolút rossz irányban próbálja betölteni. Nem szeretném ilyen játszmákba keverni a fiunkat, hogy felhívjuk az anyját, inkább valahogy megerősíteni őt lelkileg, hogy èrezze hogy mindent èrte tesz az anyukája. Szerintem rosszul sülne el egy ilyen telefonálós dolog.
2015. szept. 11. 20:49
 16/18 anonim ***** válasza:
Eleg nagy mar ahhoz hogy megertse hogy az anyja kemenyen dolgozik. En egy 3 eves kisfiura vigyazok, es eskuszom o jobban megerti ezt, mint egy 7 eves????
2015. szept. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
3 évesen őt se viselte meg. De ahogy nő, fejlődnek az érzelmei, s felismer dolgokat. Van, hogy 2 hónapig abszolút nem látja az anyját, mert közbejön valami. Akire te vigyázol milyen gyakran látja az anyját???
2015. szept. 15. 00:50
 18/18 anonim ***** válasza:
Olyasmit, hogy nem mindenki lesz kedves hozzá, van, akinek az ígéretét nem érdemes komolyan venni, van, aki jót akar, de rosszul csinálja, de ez még nem jelenti, hogy SENKI sem szereti, vagy hogy benne van a hiba.
2015. okt. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!