Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jól át lettem verve. Hogy...

Jól át lettem verve. Hogy kezeljek egy ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés

A 15 éves fiam este 6-kor átment a haverjához, és 9-re fog hazaérni. Kb. Fél órája észrevettem az íróasztalán az ellenőrzőjét, és kíváncsi voltam, hogy kapott-e már idén valamilyen jegyet ezért megnéztem. Nem volt egy jegy se beírva, Feltételezem nem kapott. Hátralapoztam az értesítésekhez. 2 osztályfőnöki figyelmeztetés volt beírva, egy iskolai tárgy megrongálásáért, egy meg dohányzásért. Ez magába is nagy sokk volt, de ezután jött a lényeg, mindkét figyelmeztető alá volt írva a nevemben. Tehát nem simán eltitkolta, hanem még aláírást is hamisított.


Nagyon meglepődtem, eddig se volt az a jófiú, de most túllépte a határait. Mit csináljak, ha hazaér? Támadjam le, vagy várjak míg ő vallja be? Mivel büntessem meg? Hogy viszonyuljak a helyzethez? Ti mit csinálnátok a helyemben? Válaszokat légyszíves! :(


2015. szept. 12. 20:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
38%

Baromi kemény retorziót kapna.És olyan büntiket, hogy nem felejtené el.


A hazugságért, a csalásért, az átverésedért.


Telo-net-haverok ohne.

2015. szept. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
59%
Kedezd meg ha hazajön, h nem akar-e neked mondani valamit. Ha nem, akkor mondd,hogy tudsz mindent es ha ő elmondja őszintèn, nem kap olyan nagy büntetèst mintha hazudna. A bünti minden esetben valamilyen kedvenc dolog, vagy megszokott dolog MEGVONASA legyen. Pl: nincs netezès egy hètig, vagy mobilját elkobozni, vagy mi dkettő. Vagy nincs maganèlete egy hètig, pl leveszed a szobája ajtaját.... Stb.
2015. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
44%
Úr isten egy kamasz aláhamisítja anyu aláírását? Kivégzőosztag elé vele!
2015. szept. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom már hazaért. Hát ha alapjábavéve is kártékony lénye van, akkor sokat már nem tudsz tenni, csak megfingatni egy kicsit :P
2015. szept. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Én úgy írok, mint egy hasonló helyzetet megélt gyerek.

Volt, hogy aláírást hamisítottam, és szintén 15 évesen már dohányoztam.

Az én szüleim 5 éves koromban elváltak, anyum egyedül nevelt engem és a nővéremet.

Mint dolgozó nő, nem tudott mindig a sarkamban állni, hogy éppen mikor mit csinálok. Így azt hogy dohányzok végül is úgy tudta meg, hogy hazafele sétálva összefutottunk. A vér is meghűlt bennem, látva az arcát, ahogyan reagált. Megtiltotta, hogy dohányozzak, de mint az imént említettem, nem lehetett a nap minden órájában velem, így mindig megoldottam, hogy dohányozhassak.


Most már belátom, hogy jót akart nekem, és azért veszekedett annyit, viszont akkor, gyerek fejjel nem. "Önálló" akartam lenni, saját, szabad akarattal.


Szerintem nem biztos, hogy az a legjobb megoldás, ha letámadod, akkor úgy is csak veszekedés lenne, az meg ugye nem old meg semmit. Szerintem ültesd le egy beszélgetésre, természetesen lássa rajtad azt, hogy valami nem kóser, valami rosszat csinált.

Légy végig határozott, én amint láttam, hogy anyum elbizonytalanodik, már nem vettem annyira komolyan, csúnyán szólva "megfűztem" a fejét. :(

Ha meg is haragszik, orrolni kezd rád, gondolj végig arra, hogy csak jót akarsz neki.

Nem akarlak elszomorítani, de vagy belátja azt, hogy a dohányzás egészségtelen dolog, és abbahagyja, vagy nem. Ez 80%-ban tőle fog függni.


Remélem megtudjátok oldani ezt a dolgot!

2015. szept. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

1-es: Mit értesz a kemény retorzió alatt? Kifejtenéd légyszíves? :)

2-es: Jó ötletek... :)

3-as: Azt akarod mondani, hogy vegyem a világ legtermészetesebb dolgának, hogy 2 hét alatt 2 figyelmeztetőt kapott, és aláhamisította őket? Ugye ezt te se gondoltad komolyan?

2015. szept. 12. 20:58
 7/25 anonim ***** válasza:
69%
Csináld azt amit a néger fószer szokott az Életem értelmeiben
2015. szept. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%
Nekem anyám biztos azt csinálná, hogy kinyitná az ellenőrzőt a beírásnál és visszatenné a helyére majd nem szólna hozzám. Egyszer csináltam olyat amiért tényleg megérdemeltem volna egy jókora büntetést, de csak annyit mondott, hogy nagyot csalódott bennem. Ezután szó nélkül kiment a szobámból. Na ez a 3 szó sokkal jobban fájt nekem mint akármilyen büntetés... De az iskolai dolgokról mindig beszámoltam, karókról és beírásokról is. Hülye voltam sokszor, de legalább volt tököm bevallani.
2015. szept. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

2 perce írt egy SMS-t, hogy fél órát késni fog.

4-es: Alapból nincsenek vele nagyobb gondok...

5-ös: Jó ötlet...

2015. szept. 12. 21:01
 10/25 A kérdező kommentje:
8-as: Nálam az ilyen "bűntudatot keltek benne" akciók mindig kudarcba fulladnak, csak megvonja a vállát mondván "ok, akkor nincs probléma". :(
2015. szept. 12. 21:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!