Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jól át lettem verve. Hogy...

Jól át lettem verve. Hogy kezeljek egy ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés

A 15 éves fiam este 6-kor átment a haverjához, és 9-re fog hazaérni. Kb. Fél órája észrevettem az íróasztalán az ellenőrzőjét, és kíváncsi voltam, hogy kapott-e már idén valamilyen jegyet ezért megnéztem. Nem volt egy jegy se beírva, Feltételezem nem kapott. Hátralapoztam az értesítésekhez. 2 osztályfőnöki figyelmeztetés volt beírva, egy iskolai tárgy megrongálásáért, egy meg dohányzásért. Ez magába is nagy sokk volt, de ezután jött a lényeg, mindkét figyelmeztető alá volt írva a nevemben. Tehát nem simán eltitkolta, hanem még aláírást is hamisított.


Nagyon meglepődtem, eddig se volt az a jófiú, de most túllépte a határait. Mit csináljak, ha hazaér? Támadjam le, vagy várjak míg ő vallja be? Mivel büntessem meg? Hogy viszonyuljak a helyzethez? Ti mit csinálnátok a helyemben? Válaszokat légyszíves! :(


2015. szept. 12. 20:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
59%

6 Már leírtam. az esete azért necces, mert ha az aláírásodat hamisította akkor nincs meg benne az a lelkiismereti gát, ami ahhoz kéne, hogy ne csaljon. Ezt úgy hívják gátlástalanság. És ez baromira nem jó, mert ha most nem fogod meg, akkor nem csak hogy reszkethetsz, hanem esélyes hogy a csordaszellem simán beletudja vinni büncselekményekbe. Olyanokba aminél ülni lehet. Arra meg gondolom nincs szükséged, hogy a gyerekedhez látogatni kéne járnod.

Ez nem gyerekes csíny, hanem gátlástalanság és ez több mint egy gyerek játéka.

És nem tőlzok semmit: mert nálatok 2 db alkalommal fordult elő. Ha van /volna a gyerekbe bűntudot, erkölcsi gátlás, akkor 1-nél megállt volna. Benne nincs. Ezért kapna olyan retorziót, és több hónapra, hogy felnőtt korába se felejtse el. Verés nem megoldás, de lehet hogy egy pofont adnék neki, sőt.. de az összes szeretett dolga, játéka, telója, és mindene zárva lenne. Haverok meg legalább 1 hónapig semmi. Zsebpénz nuku.

2015. szept. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
47%

*Alapból nincsenek vele nagyobb gondok..


Neked ezek nem elég nagy gondok? Gátlástalan a gyereked, szerintem ez éppen elég nagy gond, hogy valamit nagyon elrontottál a nevelésével.

2015. szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

1-szer fordult csak elő; a 2 figyelmeztetőt egyszerre kapta meg.

Eddig tényleg nem voltak vele gondok.

2015. szept. 12. 21:24
 14/25 anonim ***** válasza:
22%

Elképesztő, hogy mennyire túlreagálod. A 15 évesek fele fogadok kipróbálta már a cigit. Csak neki nem volt szerencséje és lebukott. Inkább az osztályfőnöke egy köcsög. 10 évvel ezelőtt 13-14 évesen cigiztünk a suliban a dohányzóban, és annyit mondott az osztályfőnök, hogy nem kéne.

Rongálás? Fogadok rajzolt a padra ceruzával. Vagy hülyéskedett a haverokkal és megrepedt véletlenül egy százéves rozoga szék.

Én inkább megjutalmaznám a hazugságért. A mai világban nagyon fontos és hasznos készség.

Az egyetlen ok amiért szidást érdemel az az elővigyázatlanság, hogy nem dugta el az ellenőrzőt.

2015. szept. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

14-es: Végül is így is fel lehet fogni a dolgokat, de jutalmat biztos nem kap :D


Mindjárt hazaér, megpróbálom szép szavakkal "jó útra téríteni", de tényleg nem lehet tudni mire kapta azt a kettőt. Engem igazából a hamisítás zavar, hogy ennyire nem bízik bennem, pedig sose verem vagy ilyesmik :(

2015. szept. 12. 21:33
 16/25 zsombor1969 ***** válasza:
17%
14-esnél a pont :)
2015. szept. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
77%

A két osztályfőnökiért nem b*sznám le, nekem is volt verekedésért, engem is kaptak el a budiban, miközben a kék szofit toltuk. Ha emellett jól tanul, akkor határeset, de egy kis vagányság belefér az életbe.

Az aláírásom hamisításáért viszont kapna az arcára. Egy dolog, ha valaki eleven, de az ellenőrző, mint hivatalos okirat meghamisítása az már nem a diákcsíny kategória. Durva fejmosást és komoly büntetést kapna érte. Inkább most tőlem, mint 2-3 év múlva Kovács őrmestertől az őrsön...

2015. szept. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
63%
Én valahonnan kölcsönöznék rendőr jelmezt és beöltöztetnék egy távoli ismerőst, akit ő nem ismer, majd odahívatnám, hogy az iskolában kiderült hogy aláírást hamisított, ezért megtörtént a feljelentés. Olyan sokkot kapna hogy többet eszébe se jutna ilyet tenni.
2015. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
78%

Nem a csínytevést vagy a bagózást látom komoly problémának, még csak az okirathamisítást sem önmagában, hanem azt, hogy sunnyogott, átvert téged, nem vállalta fel a hülyeségét. EZÉRT kennék le neki szívem szerint egy oltári nagy maflást, az viszont nem visz előbbre.

Nálunk volt hasonló sunnyogás, azt nem merte megtenni a kölyök, hogy hamisítja az aláírásomat, "csak" eldugta az ellenőrzőjét. Volt bünti (kimenő-megvonás), de eredmény abból lett, hogy többször leültünk, elmondtam neki, hogy élhet úgy is, hogy sz@rik a fejemre és hülyére vesz, viszont ne lepődjön meg, ha ugyanezt teszem vele. Nem tudok úgy segíteni, ha nem tudom, mi a helyzet, és ha hazudozik, gyáván letagadja, eltitkolja a necces dolgokat, azzal csak azt éri el, hogy akkor se fogok hinni neki, ha igazat mond. A stiklik úgyis kiderülnek, neki viszont nem lesz semmi becsülete a szememben, a sunnyogás a legrosszabb, amit tehet, felnőtt korában is, minden helyzetben.

15 éves kölök élje ki a bolondériáját, a túl jó gyerek már-már gyanús.:-) Viszont most kell megtanulnia, hogy amit csinál, azért vállalnia kell a felelősséget is.

2015. szept. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
64%
Büntetés,amit te tudsz,hogy neki fontos megvonod tőle és ellenőrző minden este az asztalodra,ha van benne valami,ha nincs.
2015. szept. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!