Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan akadályozzam meg hogy...

Hogyan akadályozzam meg hogy az anyám igyon? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A problémám ott kezdődik, hogy körülbelül egy éve az anyám elkezdett inni, mondhatni újra, régebben is volt egy ilyen időszaka akkor magától fordult pszichológushoz, ki is gyógyult egészen idáig. Montanában elfordult a családtól és egy barátja van aki nagy mértékben befolyásolja nem lehet vele beszélni mert akkor egyből az van hogy mi parancsolgatunk neki. Én már 20 elmúltam, technikumot végeztem, és nevelem a 1.5 hónapos unokáját akiben örömét lelhetné. Van két kiskorú húgom akik viszont általános iskolába járnak még és sok segítséget igényelnének a tanulásban. Mostanra a nagyobbik testvéremmel is gondok adódtak lelkileg, a tanárok szerint orvoshoz kellene járnia. Mit tudnák tenni, erre semmilyen törvény nincs, ezt engedi az állam és nézi jó szemmel?
2015. szept. 13. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:

fontos dolgokat kihagytál. te otthon élsz?

a testvéreidnek mi a helyzet az apukájukkal?

és szerinted az ,hogy iszik akadályozza meg abban,hogy segítsen a gyerekeknek a tanulásban,vagy törődjön velük? mikor nem ivott,akkor foglalkozott velük?

felléphetsz drasztikusan anyukáddal szemben,pl kidobálod a piákat és ráveszed,hogy forduljon orvoshoz és segítesz neki leküzdeni,hogy ne forduljon az alkoholhoz. de ha nem akarja,akkor a fejed tetejére is állhatsz,mivel felnőtt ember.

de ha továbbra is gondok lesznek a tesóddal,akkor elképzelhető,hogy a tanárok értesítik mondjuk a gyámhivatalt,hogy nézzenek rá a körülményekre.

2015. szept. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen itthon élek mivel terhesen fejeztem be az iskolát, mellesleg jól jön a segítség, mivel elhagyott az apuka. Ha nem iszik akkor egy okos, tanult, intelligens embernek ismerem. A gyerekek apja olyan, mivel szétmentek nem fizet és nemáll a gyerekek mellett ha anyám nem jár át hozzá, szintén nótás ő is csak ő keményebben. Egy osztálytársam szintén így volt tönkre is ment az élete. Nem szeretnék így járni és a tesóim se szeretném ha így járnának.
2015. szept. 13. 12:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Különben eljár a barátnőjéhez vagy az említett apához ilyenkor ahova nem mehetek mivel nem az én apám és ott csinálja a dolgokat. Amikor végül úgy dönt h elég volt hazajön mintha semmi nem történt volna de ez így sajna nem mehet örökké. Én itthon mindent megcsinálok amit tudok, mert szerencsére jó a kisfiam, de nem szakadhat rám minden, még előttem az élet.
2015. szept. 13. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!