Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya miért ilyen konzervatív?...

Anya miért ilyen konzervatív? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Nem életbevágóan fontos probléma, nyugodtan hívhattok hisztis kislánynak, de az értékelhető válaszolnak jobban örülnék (de senkit se fogok lepontozni :3). :)


35 éves volt, mikor születtem, késői gyerek vagyok. Arról van szó, hogy Anya régebben mindig telebeszélte a fejemet mindenfélével, példákat is írok. 12,5 évesen vett nekem először foghúzva toppot, amit körülöttem a lányok mind már 10-11 éves koruk óta hordtak, és csak pár hónapja kaphattam rendes melltartót. Kisebb koromban mindig azzal tömte a fejemet, hogy azért nem vesz, mert kilazítja a mellizmokat és felnőtt koromban úgy fog kinézni a mellem mint egy felakasztott tejeszacskó, én meg ezt elhittem (Ki ne hinne az anyjának?!), csak nemrég olvastam utána, hogy ez csak egy buta teória, ez nem igaz, sőt, pont ellenkezőleg. Itthon pedig ha látja, hogy van rajtam megkér, hogy vegyem le, mert "felesleges" és "egészségtelen" ilyen korban.

Már 12 évesen elkezdtem szőrösödni, 13,5 évesen kérdeztem anyát, hogy szerinte a gyanta jobb-e vagy a borotva, hol tudnék venni stb. Az volt a válasza, hogy ne vegyek ilyeneket, mert csak megerősíti a szőrzetet, felesleges. Na igen, de nem ő ég miatta tesiórán, vagy bárhol ahol ujjatlan pólót veszek fel. Csak ritkán festhetem ki a körmöm, mert ha kifestem és következő nap suliban kapok egy 3-ast, az biztos azért van mert tanulás helyett szépítgettem magam. Nem csinálhatok semmit a hajammal (vasalás, göndörítés, melír, festés, stb.), mert "tönkreteszi" (ne zavarja, hogy összes korombeli ezt csinálja) a hajat, ha pedig félig a szemembe söpröm (azért, hogy legalább ennyi extra legyen benne, ha már más nem lehet), akkor meg azt mondja milyen ápolatlan, k...ás, pedig mások ezt sokkal feltűnőbben is csinálják, mégis mindenki szépnek, csinosnak tartja őket, és még senki se szólta meg őket azért, hogy miért így hordják a hajukat. Nem sminkelhetem magam, mert "még túl korai". Nem hordhatok divatos ruhákat, mert "sz...ok". Nem lehet magassarkúm, mert "tönkreteszi a lábat". És ezt még estig sorolhatnám.


És még Anya azon csodálkozik, hogy miért nem csorgatják értem a nyálukat a fiúk, pedig ő is észrevehetné, hogy ezzel a "semmi menő - semmi korszerű" stílussal aligha tetszenék meg valakinek.


Anya miért ilyen konzervatív? Értem én, hogy csak jót akar nekem, és szeretem őt, de nem tudja felfogni, hogy a 21. Században vagyunk. Mit tegyek, hogy én is normális kamasz lehessek, és ne fogjon ily rövid pórázon? Amúgy 14 éves vagyok.


2015. szept. 13. 14:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
68%
Egyreszt a kora miatt. Masreszt felt teged a fiuktol es az eroszaktol, azt viszont valahol megertem (20-oneves vagyok), egy kis 14 eves meg ne fesse mar a hajat, eros sminket se hasznaljon, raertek meg. Becsapos az ilyen mert egy fejlettebb 12 eves mar siman oltozhet es sminkelhet ugy, mintha 20 eves kenne!
2015. szept. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%

Van, amiben anyukádnak igaza van. Attól még, hogy 12 éves kis libák festik a hajukat, magassarkút hordanak, attól még nem egészséges. Én már 26 éves vagyok, és rengeteget láttam a környezetemben, hogy hogy szenvednek azok, akik 12 éves koruk óta folyamatosan festik a hajuk meg vasalják... szanaszét van töredezve, égve, iszonyat ocsmány, rakathatják be az iszonyat művien kinéző póthajakat, hogy kinézzen valahogy a hajuk. Az meg hogy a 14 évesre azt mondja XY, hogy csinos... hát ilyen korban a fiúk túltengenek a hormonoktól, és arra fognak rácuppanni, aki menő, lázadozik, meg arra, aki könnyen ágyba vihetőnek tűnik. És amiatt meg nem kell bőgni, hogy az ilyen fiúk nem hajtanak rád, pár év múlva úgyis elkezdenek érni, és akkor inkább a kedves, aranyos lányokat keresik, nem azt, akin két kiló smink meg miniruci van. Illetve a szanaszét sminkelt, festett hajú lányok gyakran 4-5-6 évvel is idősebbnek tűnnek, az meg sokaknak vonzó, mert azt hiszik, felnőttesebbek... A csajok meg nyalják körbe egymás (a hozzájuk hasonló, divatklón lányok) seggét, ilyen korban sztem nem mérvadó, hogy mit mondanak egymásnak... A magassarkú is hasonló... max. alkalmakra, de 14 évesnek még nem való... pár év múlva olyan bütykös lesz a lábad tőle, mint a fene, ha minden napra felveszed (nézd csak meg Victoria Beckham lábfejét, hát kb. undorító, a magassarkú tette olyanná).


Amiben tényleg elveti a sulykot, az sztem a szőrtelenítés (na, azt én is tudom, milyen gáz, amikor tesin látják a szőrös lábat, hónaljat...), a ruhák (hacsak nem ilyen mellig kivágott, miniszoknyás, ízléstelen szerkókról van szó) meg a melltartó.

2015. szept. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ez nem a kora miatt van, sokan ilyenek. A melltartó meg a borotválás tényleg meredek. Mondjuk a hajamat én is festettem ilyen idősen, de szerintem a magassarkú meg a smink az kicsit sok. Ha meg nem jössz be így a fiúknak, akkor a cipődre izguljanak? Mert kicsípve is ugyanaz az ember maradsz.
2015. szept. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
70%

az én anyukám is hasonló. egy dolgot tehetsz,lázadj az ellen ami szerinted igazságtalan a részéről. pl szőrtelenítés.. igen a mai világban kinézik azt akinek ott libeg a hónaljkutya..14 évesen veszel egy borotvát 100 forintért és kész,fél perc zuhanyzás közben és már nincs ott.

ne ő döntse már el,hogy mit csinálj a testeddel. a borotválás pedig nem erősíti meg a szőrszálakat,csak értelemszerűen gyorsan visszanőnek,mert csak levágod,nem kitéped a szőrszálat. én használtam már borotvát és epilátort is huzamosabb ideig. amikor visszanőtt epilátor után,ugyanolyan volt mintha borotválás után nőtt volna vissza.. ne higyj el neki mindent.

melltartót meg hordj nyugodtan.ha boltban vagytok,akkor olyat akassz le a polcról,ne toppot.

hajfestés meg hajvasalás tényleg tönkreteszi a hajat,ebben igaza van. sőt,szerintem a festés még korai. vágass olyan formát amit könnyű kezelni és nem igényel sok mindent balzsamon és fésűn kívül. mert pl a tépett haj csúnya ha el van hanyagolva. az vasalva néz ki a legjobban. de ha egyszerűen egyenesre van levágva,akkor azt horhatod fonva vagy kontyban is van kiengedve stb. ez is a te dolgod,hogy hogyan formázod.

a smink sztem tényleg korai,de pl szemöldökszedés vagy szempillaspirál egyátalán nem lenne korai vagy gáz,ezektől nem leszel koravén.

"Nem hordhatok divatos ruhákat, mert "sz...ok""

ha vásárolni vagytok,akkor olyan ruhákat teszel a kosárba ami tetszik neked és kész. azért hadd dönthess már,hogy mit hordasz. ha kifizeti akkor neki nem jobb lenne,hogy legalább olyat vett ami tetszik neked és szívesen hordod,van benne önbizalmad?



amúgy a felsorolt dolgok egy részében igaza van anyukádnak,de a másik része az már túlzás, 14 évesen miért ne dönthetne az ember az alapvető dolgokban a külsejét tekintve..

2015. szept. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
19%

a jól értelmeztem hosszas leveledet, nyuszikám, EGY SZÓVAL NEM AZT ÍRTAD, hogy szeretnéd véresre borotválni a hónaalj-, és punciszőrödet, szeretnél magassarkúban bíbelegni, hanem azt, hogy jajistenem, kiröhögnek a többi libuskák, mi lesz velem?

Javaslom, erősen gondolkozz el azon, hogyha ennyi az önbecsülésed, és ilyen erősen beteges a megfelelési kényszered a környezetednek, kinek kell inkább megfelelned: annak, aki nevel, etet, és gondoskodik rólad, vagy bár tanulatlan kisficsúrnak, akinek annyi az élet, hogy nézd már, nincs lilára festve a körme, deciki....

2015. szept. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
67%
Na a büdös nyúl már belepofázik.
2015. szept. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

büdös nyúl, sejtettem, hogy lesz valaki aki benyögi a "gondolkozz el, hogy ki kenyerét eszed" dolgot.

Miért, te ennyi idősen tökéletesen meg voltál elégedve életed minden apró részletével és egyáltalán nem érdekelt, mit gondolnak rólad? Aha, persze...

2015. szept. 13. 14:51
 8/30 anonim ***** válasza:
42%

A csordaszellem. A többi lány topban illegeti magát. A többi lány festi a körmét A többi lány így, a többi lány úgy.

Nem anyud konzervatív, hanem benned teng túl a nyájszellem. Miért akarsz egy lenni a sok tucatkaat közül?

2015. szept. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
9-es: Mindig mondják, hogy az egyediség a lényeg, csak az számít, hogy különleges legyél, különbözz a többiektől... De ez nem így van... Aki nem alkalmazkodik a többiekhez azt eltiporják, semmibe veszik, rondának tartják. Az egyediséggel meg kitörölhetem a s...em. :(
2015. szept. 13. 14:56
 10/30 anonim ***** válasza:
93%
Ez még nem csordaszellem. Viszont lehet itt jönni azzal, hogy legyen egyéniség, ne hagyja magát, diktáljon saját szabályokat, de ennek a vége nem más mint kiközösítés. Egészséges mértékben miért ne csinálhatná amit a többi? Mi baj lesz abból, ha kifesti a körmét vagy szőrtelenít? Meg kell találni az egészséges egyensúlyt. Bazz komolyan nem értem az embereket...
2015. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!