Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiket korán kitettek otthonró...

Akiket korán kitettek otthonról, hogy alakult az életetek?

Figyelt kérdés

Én ugyan önként jöttem el 20 évesen végleg, de egy évvel elötte sem laktam már otthon.

Az ok apu elviselhetetlen lelki és fizikai terrorja volt, ami pszichiátriára juttatta anyut.

Üres zsebbel mentem külföldre, mert nem volt vesztenivalóm, egy év alatt 2szer lettem majdnem hajléktalan, most viszont olyan jómódban élek, amilyet odahaza el sem tudtam volna képzelni.

Viszont a "családom" teljesen tönkretette a lelkivilágom, 3-4 évesen már durván vertek, akármit csinálok, nem érzem, hogy na, elértem valamit, vagy büszke lennék magamra, csak gyüjtöm a pénzt, mint valami mókus, hogy valamire egyszer majdcsak jó lesz.


Ti hogy jutottatok túl ezen?


21l


2015. szept. 14. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóképpen jártam, én a mai napig szenvedek, noha nem csak a gyerekkorom miatt, ma se megy túl jól, hiába küzdök, a sors mindig lepofoz :( én pszichológushoz járok, aki sokat segít, de a mai napig gyakorta van idegösszeroppanásom (most 10 perce volt a legutóbbi...)

Annak örülök, kedves kérdező hogy neked jól alakult végül az életed! :)

2015. szept. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Engem se tettek ki, önszántamból jöttem el 18 évesen, szintén fizikai és lelki bántalmazás miatt. Engem is sokat vertek, nem egy-két pofonról volt szó, hanem brutális verésekről, mindig tele voltam sebekkel. Kamaszkoromban ez abbamaradt, mert fizikailag erőfölénybe kerültem, tizennyolc éves koromra lett meg a mentális fölény is, a bátorsággal, hogy összeszedjem a cuccom, és elhúzzak. Egyetem mellett dolgoztam, azok se voltak épp emberhez méltó körülmények, de már bármi jobb volt. Azóta összeszedtem magam, anyagilag és pszichikailag is. Tisztában vagyok vele, hogy a múltam miatt lettem olyan, amilyen (tartózkodó, bizalmatlan, sokszor képtelen az érzelmekre, elutasító), de elfogadtam magamat és a múltat is. Sok fázison mentem át, a te korodban még bőven az önsajnáló, önmarcangoló időszakomat éltem, ez egy olyan folyamat, amin minden hozzánk hasonlónak át kell magát vergődni. Nem egyszerű, de lehetséges. Nekem sokat segített, hogy megismertem a vérszerinti testvéremet (örökbefogadott voltam, nem ismertem őt azelőtt).

28/F

2015. szept. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
17 évesen elküldtek melózni, hogy nem fizetik a továbbtanulásomat, 23 évesen nőként 2 szatyorral önként jöttem el otthonról, ők cirkuszoltak, mert addig leadtam a fizetésem nekik. 30 éves koromra otthonom, gyermekeim, családom lett. Dolgoztam látástól mikulásig.
2015. szept. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha 20 ev az korainak szamit akkor en is itt vagyok, 19 voltam, meguntam ami otthon volt, alberletbol alberletbe koltoztem evekig, majd egyre tavolabb. Most kulfoldon en is jobban keresek es pont az otthon ert rossz elmenyek miatt nem tudom eldonteni van-e honvagyam vagy nincs, olyan furcsa erzes.
2015. szept. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

20nm en élek zártkerti környéken albérletben, gyárban dolgozom, tengődök...

15 évesen elváltak a szüleim én meg nem kellettem egyik félnek sem mert semmi "közös" nem kellett egyiknek sem...

2015. szept. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen jöttem el semmivel. Albérletből albérletbe, szar melóból még rosszabba. Pasik jöttek-mentek, semmi komoly. Aztán külföldön megszedtem magam anyagilag és lett néhány szlovák és lengyel barátom, de nem vertem gyökeret.

Hazajöttem. Nyelvtudással szereztem jobb munkát, lett lakásom, el tudtam tartani magam. Az emberekkel bizalmatlan vagyok, de felszínesen jó kapcsolatot ápolok sokakkal.

33 évesen beütött a nagy szerelem. Ő lett a férjem. Az első ember, akiben igazán megbízom. Van két jó barátnőm, akikre számíthatok. Összejárunk a férjem barátaival is.

Az életemben a megnyugvást, a békét, az igazi célba érést a gyerekem születése hozta el. Egy család alapítása, amiért mi tartozunk felelősséggel.

Már nem foglalkozom a múlttal, egyenes háttal járok, hogy végre fel tudtam állni. Ritkán (ismerősi szintem) meglátogatjuk a szüleimet. Ők még most is kritizálnak én viszont tudom, hogy százszor különb életet élek, mint amilyet ők valaha is. A férjem családja az igazi családom.

2015. szept. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

18 évesen jöttem el, nem tettek ki kifejezetten, viszont nem kellett sokáig gondolkodnom hogy eljöjjek. Aztán először párom szüleinél voltunk pár hónapot amíg meg nem csináltam az emelt törit, majd munkát nem kaptam.

Most a párommal közös kis albérletben vagyunk, nagyon jó munkahelyem van, van egy kutyánk is.

(Szakképesítésem nincs, most felvételizek keresztféléves képzésre.)

Édesanyám kezd megbarátkozni, úgy jobb a kapcsolatunk, hogy nem lakom otthon, értsd könnyebb távolról szeretni.:)Viszont azt, ahogy mindig is beszélt velem, illetve hogy sose volt igazi anya-lánya kapcsolatunk, nem fogja pótolni. Verni ugyan nem vert, de lelkileg sokat bántott. Édesapám kis koromban lett öngyilkos, nem ismertem. Az önnállóság kényszere, és édessége segített át mindenen.A felelősségérzet magamért és a páromért erősebb volt, minthogy a "régi" sérelmeken rágódjak.

2015. szept. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen jöttem el otthonról (kirakott apám,de magamtól is léptem volna néhány hónapon belül),anyu meghalt,jött a hagyatéki,nem hagytam rá a házrészem (1,8ad rész) és kihajított,akkor tanultam még,abban az évben vizsgáztam.Azóta élettársammal élek,apámmal nem beszélek,próbálna még mindig "nyírni" de már bevettem ellene a "leszarom"tablettát :) Voltam pszichiátrián én is,borderline,pánikbeteg,szuicid lettem a gyerekkori lelkiterrornak köszönhetően. Tavaly decemberbe változott meg az életem gyökeresen,addig drog,alkohol,nyugtatók stb. Szóval nyertem 5milliót tavaly,abból elindítottam egy kisboltot,ahol persze dolgozom én is,nem panaszkodom,lakásunk saját,autónk is hitelmentes,már csak egy gyermek hiányzik az életemből,és bízom benne,hogy jövőhónapban pozitívat tesztelek! Jó látni,hogy rajtam kívül másnak is sikerült,akinek még nem,ne aggódjatok,mindenki azt kapja amit érdemel! :)
2015. szept. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja az 5 milliós vagyok :) 21L (lemaradt)
2015. szept. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En magamtol koltoztem el 15 evesen. akkor meg konnyu volt munkat talalni, elmentem alberletbe es eltem ugy ahogy nekem tetszett. sose kertem segiteseget de beleszolast se turtem az eletembe.

jo dontes volt ma , 30 evvel kesobb se tennek maskent.

2015. szept. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!