Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem lehet? Tényleg...

Miért nem lehet? Tényleg ilyen hatalmas kérés lenne?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy zárat a szobaajtómra. Egyelőre még kilincsem sincs, és zavar, hogy az egész szobám egy átjáróház. Jó lenne, ha néha kicsit magamra zárhatnám az ajtót,elég sokat szoktam sírni, és ha bejönnek állandóan magyarázkodnom kell, amit unok. Valamint van barátom is, és vele ís jó lenne úgy kettesben lenni (nem kell feltétlenül szexre gondolni), hogy tudom, hogy nem nyitnak ránk akármelyik másodpercben.

Sosem volt elég magánszférám, a szüleim még a fürdőszobába is bejönnek utánam, és ez nekem már kezd sok lenni.

18/L


2015. szept. 14. 17:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Hát figyelj, ezt velük kell megbeszélned. Én hiába írom le, hogy érthető a kérésed és megengedném... ezzel nem leszel előbbre.

Kérd meg, hogy indokolják meg észérvekkel, te is elmondod a sajátjaidat, értelmes emberek így szoktak vitatkozni és a végén az egyik fél belátja, hogy tévedett - optimális esetben a szüleid.

Rossz esetben pedig felszerelsz te magad egy zárat - bár ez vitaforrássá válna, úgyhogy nem ajánlom.

2015. szept. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem valóban átjáró szoba a szobád (tehát mondjuk csak a te szobádon át lehet bejutni egy másik szobába), akkor mérd le, mekkora lyuk van az ajtóban ott, ahol a zárnak és a kilincsnek kellene lennie, és a méretekkel felszerelkezve menj be egy zárszerelvény boltba, vedd meg a zárat kilincsestől és szereld be.


Ennél eggyel finomabb módszer, ha csak kilincset veszel és hozzá egy kopogtatót, amit az ajtó közepére kell szerelni.

2015. szept. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Tegyél egy széket az ajtó elé.
2015. szept. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

a reteszt egyszerübb felszerelni ha nincs szerelési gyakorlatod:


[link]


hátránya hogy ronda és csak belülről zárható be kivülről nem.

ha ez nem követelmény akkor ez is egy lehetőség.

olcsobb is és a kilincs is kihagyható így

2015. szept. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Mivel apás lány vagyok, 6 évesen tanultam meg kalapálni,csavart húzni, 10 évesen már dekopírfűrészeltem, szóval ebből a szemszögből nem okoz gondot a beszerelés.

Csak attól tartok, hogy emiatt kicsapják a balhét.

2015. szept. 14. 18:24
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Dehat ezt csakis veluk tudod megbeszelni! Mi megengednenk, hisz hol divat az (bar, az utobbi napokban volt par ilyen kerdes), hogy nem csukhatjak be az ajtot?? Ez nem normalis. Csapj zajt ejszakankent mikor ok mar alszanak es ha szolnak, mondd, hogy ha be tudnad csukni az ajtot nem zavarna oket.
2015. szept. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

és ha ilyesmit szerelnél fel:


[link]


van egy egy lyukas kivitelben is.


oké azt értem, hogy bonyolultabbat is fel tudnál szerelni de abból talán kisebb balhé lesz ha csak valami egyszerüt szerelsz fel...

2015. szept. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Ezt nem igazán ertem miert nem lehet megengedni

Ez alap lenne szerintem


Es tényleg 'átjáró' a szobád egy másik szobába vagy csak bemaszkalnak?

2015. szept. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%

én még nem vagyok sokkal idősebb, és nő vagyok.

de akkor is megértem a szüleidet, és bár túlságosan óvnak, lehet nem véletlenül.

amiért ezt írom: néhány éve voltam tini, és én is átestem azon a nagy világfájdalmon, amikor semmi nem jó, azt hiszed, az egész világ ellened van, meg akarsz halni, stb.

DE: azért 18 évesen már nem jellemző, hogy sokat sírjon egy lány! max. szerelmi bánat esetén, de mint írod, van barátod.

akkor mi miatt sírsz?

túl érzékeny vagy, esetleg hajlamos a depresszióra, vagy akár depressziós is!

18 évesen nem sírdogálunk magunkban!

azt 14-15 évesen még bárki elfogadja, de 18 évesen már egy fiatal nő vagy, aki érettségizik, az életét tervezi, egyetemen vagy munkán gondolkodik, gondolatban már elkölti az első fizetéseit, a lányokkal eljár ide-oda, klubokba, kocsmákba, koncertekre! nem pedig otthon ül és sír!

a másik, hogy az utóbbi években divat lett a fiatalok körében, hogy pengével összevagdossák magukat, te meg ha amúgy is ilyen túlérzékeny vagy, és bezárkóznál sírva, kérdésre nem válaszolnál, akkor simán megtörténhet, hogy épp felvágod az ereidet.

nem véletlen, hogy nem engedik a zárat.

majd ha megkomolyodsz. 18 évesen azért már illene elkezdődnie ennek a folyamatnak.

2015. szept. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A szobámból a szekrényen keresztül lehet eljutni Narniába.

Amúgy, ha csak nem az ablakomon keresztül szeretnének kijárni a kertbe,akkor más fele nem lehet menni.

Kocsmázni,bulizni nem járok. Tulajdonképpen.. Elég stresszes az életem,főleg most ahogy az egyik válaszoló írta a suli,tovább tanulás, érettségi, egyetem miatt, és ezt jelenleg máshogy nem,csak sírással tudom levezetni.

Mindig is magányos farkas voltam,ha így tetszik, két legjobb barátnőm van, de mindketten 150 kilométerre élnek tőlem, így csak ritkán találkozunk.

Fiatalabb koromban többször sírtam, mint most. Akkor általában fiú ügyek,külső miatt. Anyukámmal nem jó a kapcsolatunk, sokszor bántalmaz, ezért is lenne jó, hogyha néha eltudnék bújni előle. Nagyon sokszor megkapom,hogy ronda vagyok, nem érek semmit, általában emiatt sírok.

Tulajdonképpen utálom az egész életem, az egyetlen apró öröm egy nyomi kis zár lenne a nyomi ajtómon.

2015. szept. 14. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!